20/2/2019
בנק יהב 3=11
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 26.4.06-9.5.06


השמיניסטים משחיתים את התיכון לפני הפרידה (וואלה)
גברתי היו"ר, תלמידי י"א3 (nrg)
סקר: 27% מבני הנוער צופים בטלוויזיה או גולשים באינטרנט יותר מ-8 שעות ביום (הארץ)
בעשור האחרון גדל פי 5.5 מספר הסטודנטים במכללות (nfc)
תמיר: לפתור בעיית ביה"ס לרפואת שיניים בתל אביב (ynet)
התלמידים מעדיפים את נינט על אולמרט (ynet)
בגרות בספורט לעצלנים (nrg)
ילדי החינוך הביתי נהנים מתחושת החופש והעצמאות, אך לא מרגעי הבדידות והמבוכה (הארץ)
בבאר שבע מתכננים לבטל את חטיבות הביניים, ההורים לא יכולים לחכות (הארץ)
בקרוב בתל אביב: בי"ס על שם נעמי שמר (הארץ)
נצרת עילית: ליקויי בטיחות חמורים בגן ילדים ערבי (nfc)
אוניברסיטת תלאביב מפסיקה לרשום סטודנטים לרפואת שיניים (nfc)
"השאיפה הראשונה שלי - לפתוח את שנת הלימודים בלי פיטורים" (הארץ)
הישגי הלומדים בבית עולים על הישגי תלמידי בתיה"ס (וואלה)
כחכחו בגרון: בשנה הבאה - לימודי מוסיקה חובה (ynet)
מדרשה קדם צבאית באלון מפתחת חשיבה (וואלה)
הבגרויות בפתח, החבר`ה במתח (nrg)
לש"ס הובטח ביטול "תוכנית הליבה" בבתיה"ס החרדיים (הארץ)
הרב עובדיה לעמיר פרץ: רוצים שר במשרד החינוך (ynet)
תבוטל תוכנית הליבה בחינוך החרדי (וואלה)
אם לא שולחת את בתה לביה"ס בטענה לאלימות כלפיה (וואלה)
משרד החינוך יציב משגיחים למשגיחי בחינות הבגרות (וואלה)
אוניברסיטת תל אביב מחיבת את הדיקנים לתמוך בקיצוצים (וואלה)
פרויקט מפעל ההזנה אינו מיושם במלואו (nrg)
2,350 בבחינות לשכת עורכי הדין: "ניחשנו הרבה (ynet)
חשד: תלמידים בחיפה השחיתו ציוד בתיכון "יריב" (ynet)
גננת מרחובות הורשעה ב-7 מקרי התעללות בפעוטות (הארץ)
לא יודעים לקרוא, אך בקרוב יתכנתו רובוט (הארץ)
התלמידים לומדים 25 אלף שעות פחות (וואלה)
קשיים בביה"ס? המלווה יבנה לכל ילד תוכנית לימודים אישית (הארץ)
החלו ההליכים להרחקת יו"ר המזכירות הפדגוגית מתפקידו (הארץ)
התקבלה עתירה נגד אפליה עדתית בחינוך החרדי (וואלה)
פרופ` תמיר תציג בחודש הבא את מדיניותה (nfc)

באתר שנקר - תרגום און-ליין לרוסית (קו לחינוך)
באתר האינטרנט של ביה"ס להנדסאים שנקר הוטמעה בימים אלה מערכת מקוונת, המתרגמת און-ליין מעברית לרוסית את המידע. התרגום מעניק לעולים מחבר העמים, השוקלים ללמוד בביה"ס, ולהוריהם נגישות למידע על מוסד. הפעולה נעשית באמצעות לחיצה על כפתור המופיע בצד שמאל של דפי האתר. 8.5.2006

קמפיין דמיוני שהכין סטודנט ישראלי התפרסם במגזין יוקרתי (קו לחינוך)
קמפיין דימיוני לחברת הקונדומים דורקס, שהכין גיא רוט, סטודנט לקופירייטינג בביה"ס לפרסום עבודי קריאייטיב בתל אביב, התפרסם במגזין הפרסום היוקרתי
ARCHIVE. את הקמפיין הכין הסטודנט במסגרת סדנה בביה"ס ושלח אותו מיוזמתו למגזין. בתמונה: אחת ממודעות הקמפיין שהתפרסמו במגזין. ביצוע גרפי: רובי סברז מפוגל. 8.5.2006

היום - יום הרצל במערכת החינוך
היום, יום ב`, מתקיים במערכת החינוך "יום הרצל". המטה ליישום דו"חות שנהר וקרמינצר במשה"ח הכין השנה ערכת לימוד בשם "מחזון למציאות", שנושאה הוא החזון והמעשה הציוני. כמו כן יפתח משה"ח, בין השעות 10:00-13:00, פורום מקוון למורים, תלמידים והורים, שנושאו הוא
"הרצל - החזון והמעשה". מידע על היום וקישורים לחומרים בנושא הרצל ופועלו ניתן למצוא באתר המועצה הציבורית להנצחת זכרו של  בנימין זאב הרצל. 8.5.2006

אליפות מחוזית משולשת לעמל ליידי דייוויס (קו לחינוך)
ספורטאי בי"ס עמל ליידי דייוויס בתל אביב רשמו לזכותם הישגים נאים. באליפות מחוז תל אביב זכו נבחרות ביה"ס: בכדורעף לבנים בכיתות ח` ולבנות ובנים בכיתות ט` ובכדורסל לבנים בכיתות ז`-ח`. בתמונה: נבחרת הכדורסל של ליידי דייוויס לאחר הניצחון בגמר המחוזי על נבחרת אליאנס. צילום: ניב עשת-כהן.
7.5.2006

מנהל מחוז חיפה במשה"ח: רב ביה"ס - גורם דומיננטי בחינוך הדתי (קו לחינוך)
"רב ביה"ס הופך לגורם דומיננטי בעיצוב מערכת החינוך הדתית. יש מקום לבחון במשה"ח תיקנון תפקיד הרבנים בבתיה"ס בחינוך הדתי". כך אמר מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, אהרון זבידה, במהלך סיור שערך בבתי"ס של החינוך הממלכתי-דתי בקריית אתא.
2.5.2006


ילדי הגנים חוגגים עצמאות (קו לחינוך)
כ-600 ילדי הגנים בגן יבנה והוריהם השתתפו, ביום חמישי שעבר, בחגיגת עצמאות מוקדמת. בחגיגה גם השתתפו חיילים מבסיסי ניצנים ופלמחים ותלמידי ביה"ס הצבאי אורט ימי באשדוד. החיילים ערכו לילדים מצעד חגיגי כשהם נושאים את דגלי המדינה. ילדי הגנים העניקו לחיילים פרחים, הציגו ציורי שלום שציירו על מפות ענקיות, והפריחו לשמים מאות בלונים בצבעי כחול-לבן.
1.5.2006

התלמידים יצרו אנדרטה לזכר הנופלים (קו לחינוך)
עשרה תלמידי י"ב ממגמת המסגרות בעמל דימונה, יצרו אנדרטה עבור בית יד לבנים המקומי. התלמידים שקדו על הכנת האנדרטה בארבעת החודשים האחרונים. האנדרטה (בתמונה) משלבת את מפת ארץ ישראל העומדת על שורשים, ומעליה עץ גדוע המסמל את הנופלים. האנדרטה  תושק מחר בטקס יום הזיכרון.
30.4.2006


רכבת העמק מככבת בתחרות כרזות של מכללת כנרת (קו לחינוך)
אורי בן משה, סטודנט מביה"ס לתקשורת במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, זכה במקום הראשון בתערוכת כרזות שערכה המכללה בחופשת הפסח. נושא התערוכה היה חזרתה לפסים של רכבת העמק המיתולוגית, שליוותה את ההתיישבות המחודשת בארץ ישראל בתחילת המאה שעברה.
30.4.2006

מלגות לבוגרים מצטיינים (קו לחינוך)
תלמידי שכבת י"ב ושכבת י"ג של בי"ס אורט מיטרני בחולון ערכו לאחרונה את מסיבת הסיום שלהם. המסיבה התקיימה במועדון ה"פאנץ ליין" בתל אביב. באירוע השתתף גם ראש עיריית חולון, מוטי ששון, שהעניק מלגה לתלמיד המצטיין, בן סיילס (בתמונה). מלגה נוספת על הצטיינות, העניקה רשת אורט לתלמידה רותם מרדכי.
27.4.2006

התלמידים מספרים על תנועות הנוער בתקופת השואה (קו לחינוך)
תלמידי אורט הורוביץ בכרמיאל ערכו השבוע את הטקס העירוני לציון יום הזיכרון לשואה, בהיכל התרבות המקומי. נושא הטקס היה "תנועות הנוער בתקופת השואה" (בתמונה). גם אתר האינטרנט של ביה"ס הוקדש לנושא השואה ונפתח בו פורום, שבו הדליקו התלמידים והמורים נרות וירטואליים לזכר הנספים.
26.4.2006

הוקמה בבריטניה אגודת הידידים למרכז החינוך ליאו בק (קו לחינוך)
החודש הוקמה בלונדון אגודת הידידים של מרכז החינוך ליאו בק בחיפה. מרכז החינוך ליאו בק מכיל חטיבה לגיל הרך, בי"ס על יסודי שש שנתי, מתנ"ס, מרכז תרבות ואירועים, בית כנסת של התנועה ליהדות מתקדמת ועוד.
26.4.2006

מציגים תמונות מהמסע לפולין בטקס יום השואה (קו לחינוך)
תלמידים משכבת י"א של אורט רבין בגן יבנה, ערכו אתמול את הטקס היישובי השנתי ליום השואה. התלמידים, שהשתתפו אשתקד במשלחת למחנות ההשמדה בפולין, הציגו בטקס מצגת של תמונות ממסעם. בטקס, שבו השתתפו מאות מתושבי היישוב, גם שולבו קטעי מחול, שירה וקריאה.
25.4.2006

תלמידי אורט סינגאלובסקי המחיזו את יומנה של אם שנספתה בשואה (קו לחינוך)
תלמידי קריית החינוך אורט סינגאלובסקי הציגו אתמול בבית בארבור בתל אביב את ההצגה "מכתבים לרחל". ההצגה מורכבת מקטעי יומן ומכתבים, שכתבה בתקופת השואה ממחנה הריכוז ציפה יבלון לבתה התינוקת רחל. התינוקת הוסתרה על ידי חברותיה הנוצריות של ציפה. האם ואביה של רחל נספו בשואה והיא הועברה, בתום המלחמה, לדודה בישראל. 25.4.2006


הזוכה בפרס למשוררים צעירים - ספרנית במכללת גורדון (קו לחינוך)
נוואל נפאע, ספרנית העובדת בספריית מכללת גורדון לחינוך בחיפה, זכתה בימים אלה בפרס הליקון למשוררים צעירים לשנת 2005. נואל, שפרסמה עד כה שלושה ספרי ילדים וקובצי שירים רבים, גם מציגה ציורים פרי מכחולה בתערוכה המתקיימת בגלריית טל בכפר ורדים. 25.4.2006


לקויות הלמידה במגזר הערבי (קו לחינוך)
מחוז חיפה במשרד החינוך ערך אתמול בגבעת חביבה כנס בנושא "לקויות למידה במגזר הערבי". מטרת הכנס הייתה להעלות את רמת המודעות בקרב אנשי החינוך המיוחד במגזר לתופעת לקות הלמידה. בכנס גם הציג הנוירולוג, ד"ר רפיק מסאלחה, מחקר שמצא קשר בין מחסור בוויטמין 12B בקרב תלמידים ערבים והישגים לימודיים נמוכים. בתמונה: מנהל המחוז, אהרון זבידה,  והממונה על השילוב במשרד החינוך, ד"ר כרמלה איגל.
24.4.2006

זוכרים את חללי "נצר אחרון" (קו לחינוך)
כ-600 תלמידי תיכון מרעננה משתתפים במיזם "נצר אחרון" של מכללת אפקה להנדסה בתל אביב. במסגרת המיזם התלמידים מתעדים באינטרנט את סיפורם של 275 ניצולי השואה, שנפלו במלחמת העצמאות בלא שהשאירו אחריהם קרובי משפחה. ביום חמישי, ה-27.4, גם תושק בעיר "כיכר נצר אחרון". בתמונה (משמאל): הממונה על המיזם במכללה, צביקה שוורצמן, ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, והמשנה לנשיא המכללה, ד"ר מנחם גוטרמן.
23.4.2006

משלבים מורשת קרב בפעילות שטח (קו לחינוך)
שכבת כיתות ט` של בי"ס אורט רבין בגן יבנה יצאה החודש לפעילות של"ח בת יומיים באזור פרדס חנה. התלמידים התפרסו סמוך לאנדרטת הנח"ל, הקימו אוהלים ובישלו. בהמשך הערב קיימו התלמידים עצרת זיכרון ליד האנדרטה. בעצרת נשא דברים אחיו של חייל חטיבת הנח"ל, תומר חדד, שנפל בקרב. ביום השני למדו התלמידים את מורשת הקרב של חטיבת הנח"ל והשתתפו בתחרויות ספורט היתוליות.
21.4.2006

ערכה לגנים בנושא תרומת מוצרי החלב לגוף (קו לחינוך)
מועצת החלב פיתחה לאחרונה ערכת פעילות לילדי הגנים בנושא תרומת החלב ומוצריו לגוף. בהכנת הערכה סייעו יועצים חינוכיים, רופאים ודיאטניות. במרכז הערכה עומדות הדמויות סידה ודן - שני יצורים המופיעים בחלומו של ילד, ששבר את ידו בתאונת אופניים. בעזרת היצורים מבין הילד שעליו לאכול מוצרי חלב כדי שעצמותיו יתחזקו. הערכה כבר חולקה ל-2000 גננות בגני החובה. גננות נוספות (בגני חובה) יוכלו לקבל את הערכה ללא תשלום בפנייה למועצת החלב.
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
גיליון 722 של קו לחינוך

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

אחוה תואר שני
באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים בעלי לקויות למידה במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".

 -  הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

דרונט בניית אתרים
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך