22/2/2019
בנק יהב 3=11
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 11.7.05-20.7.05

ח"כ רוני בראון: אסור לנו לטמון את הראש בחול" (NFC)
אושרה בקריאה טרומית הצעת החוק "חיפוש חפצים וחומרים מסוכנים אצל תלמידים".

"שינוי" החליטה: זיכוי מס לסטודנטים ולא לאמהות עובדות (הארץ)
סטודנטים בקרית שמונה יקבלו דירות במחיר סמלי (הארץ)
בכיר במוסד חינוכי בגליל חשוד בעבירות מין בילדים (הארץ)
משרד החינוך לא הקים מרכז למידת קיץ ביישוב ערבי (הארץ)
שינויים בבחינת ה-GMAT יוצגו לראשונה החודש בישראל (NFC)
קריאת המצוקה של ביה"ס לאוטיסטים (YNET)
הכנסת אישרה: הנצחת זכרו ומורשתו של גנדי (NFC)
בג"צ: לפרט באילו מהרשויות שיישמו את דו"ח דברת יש בתי"ס חרדיים (הארץ)
בשורה: שכר הלימוד באוניברסיטאות יוכר כהוצאה מוכרת (NFC)
המורה הממוצעת: בת 40 ואקדמאית (NFC)
לבנת השקיעה בקמפיין יותר ממיליון וחצי שקלים (YNET)
עתירה: ליישם את דברת גם בבתי"ס חרדיים (YNET)

דור המדבר (NRG)
במגזר הבדואי, החלש והמקופח ביותר במערכת החינוך, הזכאות לבגרות יורדת והנשירה עולה.
בית המשפט הרשיע מנהל אשר היכה שניים מתלמידיו (NFC)

יותר בוגרי מכללות בישראל נרשמים ללימודי MBA בארצות הברית (NFC)
מורים ומאבטחים יוכלו לחפש בתיקי תלמידים (הארץ)
הילד ירד מאוטובוס ההסעה ונדרס למוות (NFC)
תערוכה: אומנות במקום אלימות (NFC)
ועדת האלימות: במשרד החינוך לא לומדים (YNET)
המועצה להשכלה גבוהה: השלוחות הטעו את הציבור (הארץ)

30 חודשי מאסר בפועל  נגזרו על מפעיל שלוחת אוניברסיטת לטביה בישראל (הארץ)
בת ה-6 מהשרון חזרה בה מהטענה שהותקפה במספריים על ידי בני כיתתה (הארץ)
71% מהציבור סבורים שהשרה לבנת אינה אמינה (NFC)

לימודים אקדמיים חינם לספורטאי המכביה (NFC)
הילד התפרע בכיתה? ההורים ישלמו (YNET)
משרד החינוך שוקל לקנוס הורי ילדים אלימים (הארץ)

במקום דף ועט נערכה הבגרות בגיאוגרפיה עם מסך ומקלדת (הארץ)
עובדי סמינר הקיבוצים משבשים את העבודה (NFC)
ההורים שילמו לקייטנה, המנהלת נעלמה עם הכסף (הארץ)
מרכז לטראומה והתמודדות באוניברסיטת חיפה (NFC)
לראשונה בתל אביב: תואר שני בניהול ללא תיזה (NFC)

בהרצליה: "אות המחנך המצטיין" ל-33 מורים וגננות (קו לחינוך)
אות המחנך המצטיין של הרצליה הוענק בשבוע שעבר ל-33 מחנכים וגננות ממוסדות החינוך בעיר. את המחנכים המצטיינים בחרה ועדה עירונית. הקריטריונים לבחירה היו: הקפדה על גבולות ברורים עם התלמידים תוך שמירה על כבודם, שמירת זכויות התלמידים, עידוד מעורבות חברתית, הירתמות לפעילות ביה"ס ועוד. את התעודות למחנכים המצטיינים העניקה ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, בטקס שהתקיים בהיכל אומנויות הבמה בעיר.

מרכז לאומנויות הבמה יוקם בפנימייה (קו לחינוך)
בפנימיית אורט ליבוביץ` בנתניה יוקם בשנה הבאה מרכז לאומנויות הבמה. מביה"ס נמסר, כי במרכז יקבלו התלמידים שיעורי משחק, תנועה ופיתוח קול, אימפרוביזציה, להטוטנות, תיאטרון רחוב ועוד. סיבה מרכזית להקמת המרכז באורט ליבוביץ היא הצלחתה של קבוצת תיאטרון הפועלת בחמש השנים האחרונות בפנימייה. קבוצת התיאטרון העלתה עד כה שלוש הצגות: "רגעים יפים" - מונולוגים של בני נוער המתמודדים עם התקפות הטרור, "ילד חי או מת" - על האלימות בקרב בני נוער, ו"טעונים" - סיפורם של בני נוער המסתתרים ביערות אירופה בתקופת השואה. הקבוצה הופיעה בבתי"ס ברחבי הארץ אף יצאה למסע הופעות בבלגיה ובצרפת.


מקדמים תלמידי חטיבות ביניים בפריפריה (קו לחינוך)
קרן "יובלים" מסכמת בימים אלה שנת פעילות בחטיבת הביניים עתידים של המכללה למינהל באור עקיבא ובחטיבת הביניים שיפמן בטירת הכרמל. הקרן נוסדה במטרה לסייע לצמצם את הפער, ההולך וגדל בשנים האחרונות, בין תלמידי חטיבות הביניים בפריפריה לבין בני גילם באזורים המבוססים. יובלים מטפלת, בשיתוף עם בתיה"ס, הן בתלמידים מצטייינים והן בתלמידים בעלי הישגים נמוכים. לתלמידים המצטיינים מסייעת הקרן להשתלב במסלול אקדמי ולהשיג תואר ראשון לפני גיוסם לצבא. לתלמידים החלשים מסייעת הקרן להגיע לרמת הכיתה. התמיכה בתלמידים החלשים והמצטיינים היא בתחום הלימודי, בהעצמה אישית ובתרומה לקהילה. את הקרן ייסד ומממן איש ההיי-טק איילון תירוש. בין חברי מועצת המנהלים של הקרן חתן פרס ישראל בחינוך, פרופ` גבי סלומון.


משרד החינוך אישר ספרי לימוד בשיטת סינגפור (קו לחינוך)
משרד החינוך אישר בימים אלה את ספרי הלימוד במתמטיקה בשיטת סינגפור לכיתות א` ו-ב`. האישור ניתן לאחר שלוש שנים שבהם נוסו הספרים, ששמם "מתמטיקה יסודית", בעשרות בתי"ס ברחבי הארץ. את המהדורה העברית של ספרי הלימוד, כמו גם את הכנסת השיטה לבתיה"ס היסודיים בארץ, יזמה "העמותה הישראלית לקידום החינוך הישראלי לכל".  העמותה הוקמה בשנת 2002 על ידי אנשי חינוך והיי-טק ומתמטיקאים. מהעמותה נמסר, כי ספרי הלימוד החדשים מציגים גישה חוויתית ללימוד המתמטיקה באמצעות התנסות והמחשה, מגוון עזרים, כמו חרוזים, אבנים וסיפורים חשבוניים, ושיתוף ההורים בתהליך הלימוד. 


קריית ים: כל מנהלי בתיה"ס היסודיים התפטרו (מעריב)
מנהלי כל בתיה"ס היסודיים בקריית ים שיגרו ביום האחרון של שנת הלימודים מכתב התפטרות קולקטיבי לשרת החינוך, לימור לבנת. המנהלים מבקשים להביע בכך במחאה על קיצוץ של 600 שעות לימוד בחינוך היסודי בשנה הבאה. המנהלים טוענים במכתב לשרה,  כי הם ימעלו בתפקידם אם ימשיכו בעבודתם במסגרת הקיצוץ הנוכחי בשעות הלימוד.


טקס סיום שנת הלימודים  - במאהל בדואי (קו לחינוך)
טקס הסיום של שנת הלימודים בתיכון אנקורי באשדוד התקיים כולו במאהל בדואי. במאהל, שהוקם באודיטוריום ביה"ס, שמעו התלמידים על המנהגים, האזינו לסיפורים וטעמו מהמאכלים המסורתיים של הבדואים. לסיום האירוע אף השתתפו התלמידים בטקס חתונה בדואי מסורתי.

הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
גיליון 722 של קו לחינוך

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

אחוה תואר שני
באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים בעלי לקויות למידה במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".

 -  הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

דרונט בניית אתרים
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך