26/4/2019
בנק יהב 3=11
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 20.2.05-28.2.05

חיפה: סטודנטים ערבים נגד מרצה גזעני (YNET)
אשקלון: תלמיד השליך שקית שתן על מורה (YNET)
בן 13 איים לדקור מורה לאחר שהוציאה אותו מהשיעור (NFC)
בשורה לסטודנטים: מעונות במתחם המכללה למינהל בראשון לציון (NFC)
נשלמה בדיקת התארים מאוניברסיטת לטביה (הארץ)
ההנהלה איבדה כיוון (תל אביב)
תקנון המסדיר מחדש את תנאי עבודת הסגל הבכיר באוניברסיטת תל אביב מסעיר את הקמפוס.
תלמידה שנפגעה בטיול תובעת 2.5 מיליון ש"ח (YNET)
תלמידי החינוך המיוחד ילמדו גם בימי שישי (YNET)
בי"ס להטרדות מיניות (NRG)
האלימות בבתיה"ס פחתה מאז 1994 (הארץ)

מורה נדקרה בצווארה לאחר שניסתה להפריד בין שני תלמידים שהתקוטטו (NFC)
סקר: הנוער לא מאמין בכנסת אך מאמין בצבא (YNET)
באזור המרכז יפעלו שתי מכללות להוראה במקום אחת (הארץ)
מחנך כיתה י"ב בשרון עישן מריחואנה עם תלמידיו: בדירתו ציירו הנערים צלבי קרס (הארץ)
בגרויות ללא מורים (NRG)
משרד החינוך גיבש תוכנית חירום שתאפשר את קיום הבגרויות במקרה שהמורים יחליטו לשבות.

הרשויות בדילמה: שיפוץ בתיה"ס יגרור שביתה (YNET)
רק 12 רשויות מתכוננות ליישם את דו"ח דברת (וואלה)
מגעים עם מוסדות חינוכיים לקליטת ביה"ס להנדסאים (הארץ)
אלדר וגרמן דוחים את איומי המורים (NFC)
קורס פסיכומטרי ראשון לסטודנטים לחינוך (NFC)
אוניברסיטת תל אביב מציעה ייעוץ טלפוני להורים לילדים בגיל הרך - חינם (הארץ)
אוניברסיטת תל אביב בגירעון - ביה"ס להנדסאים שבבעלותה ישלם את המחיר וייסגר (הארץ)
ועדת החינוך: אל תסגרו את ביה"ס להנדסאים (YNET)
תלמידים יתעדו מעשי אלימות בביה"ס (YNET)
23% מבני הנוער מוטרדים מביה"ס ומהמסגרת הלימודית (NFC)
הושעתה המורה החשודה שקיימה יחסי מין עם נערים (הארץ)
התלמידות חגגו עם כרטיס אשראי שגנבה חברתן ממורתה (הארץ)
ב-ז`5 ביבנה משננים את רבן גמליאל על ה"לפטופ" (הארץ)
סטודנט לנשיא קצב: איבדתי כל תקוה לחיות ולהתפרנס בכבוד במדינה (NFC)
יוזמה: הורים נגד יום חינוך ארוך (YNET)
תלמידים, כך תהיו אזרחים טובים - בהשראת ג`ון לנון (YNET)
בוגרי הטכניון מלמדים תלמידים בבת ים את שפת המתמטיקה ואפילו טיפה מעבר (הארץ)
לא רק בבת ים (הארץ)

תלמידי מגמת התקשורת מראיינים את חה"כ עומרי שרון (קו לחינוך)
חה"כ עומרי שרון ביקר בשבוע שעבר בקריית חינוך עתידים באור עקיבא. שרון נפגש עם תלמידי מגמת התקשורת בביה"ס, שערכו עמו ראיון מוקלט באולפן הצילום של המגמה. בראיון נשאל שרון, בין השאר, כיצד הוא מתמודד עם סיקור תקשורתי לא אוהד, על תקופת לימודיו בתיכון, מהי דעתו על דו"ח דברת והאם תצליח לדעתו תוכנית ההיתנתקות.


מנהל מחוז חיפה ביקר במערכת החינוך בכפר קרע (קו לחינוך)
מנהל מחוז חיפה במשה"ח, אהרון זבידה, ערך השבוע סיור במערכת החינוך בכפר קרע. זבידה ביקר, בין השאר, בחטיבת הביניים אבן סינא. בביה"ס הוצגו בפניו שני פרויקטים חינוכיים: הקמת פרלמנט קהילתי, במסגרת תהליך דמוקרטיזציה שעובר ביה"ס, וקורס "צפרות ודו קיום", שבו משתתפים תלמידים והורים מביה"ס אבן סינא ומביה"ס הדמוקרטי בגעש. מנהל המחוז גם ביקר בביה"ס הערבי-יהודי דו-לשוני, "גשר על הוואדי", שנפתח השנה. מחצית התלמידים בכל כיתה בביה"ס הם ערבים ומחציתם - יהודים. לכל כיתה גם שני מחנכים - ערבי ויהודי.


שייטת הצוללות מאמצת כיתה (קו לחינוך)
שייטת הצוללות של חיל הים מאמצת את כיתת "עתיד ים", מתיכון היובל בהרצליה. אחת לשבוע מגיעים חיילים מהשייטת לתיכון, ומלווים את תלמידי הכיתה בפעילות ימית. לאחרונה אירחה השייטת את התלמידים בבסיס חיל הים בחיפה. התלמידים ביקרו במוזיאון חיל הים ובבסיס וערכו סיור בכלי השייט של החייל. בהמשך היום הם נפגשו עם יו"ר עמותת דולפין של יוצאי הצוללות, מפקד השייטת לשעבר. כיתת `עתיד ים` בתיכון היובל היא כיתה ייחודית, המתוקצבת ע"י עיריית הרצליה. הכיתה משלבת לימודי ימאות ולימודים רגילים.

יעל גרמן מונתה ליו"ר ועדת החינוך של מרכז השלטון המקומי (קו לחינוך)
ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, מונתה בשבוע שעבר לתפקיד יו"ר ועדת החינוך של מרכז השלטון המקומי. גרמן מחליפה בתפקיד את שמואל אבואב, לשעבר ראש מועצת קריית טבעון, שמונה לאחרונה כמנכ"ל משרד השיכון.


לומדים ביסודי על מצבי חירום (קו לחינוך)
"איך נוצרת רעידת אדמה וכיצד יש לנהוג במהלכה", "מהו אירוע חומרים מסוכנים", "מהם גורמי אש", "איך מזהים אדם או חפץ חשוד" - אלו הם מקצת מהנושאים, הנלמדים בתוכנית "חינוך לחירום" של משרד החינוך ופיקוד העורף. התוכנית מועברת השנה, בין השאר, לכל תלמידי כיתות ה` בבתיה"ס היסודיים בגן יבנה על ידי מדריכי אוכלוסייה לשעת חירום מפיקוד העורף. התוכנית כוללת עשרה שיעורים.


הרמטכ"ל מבקר בביה"ס (קו לחינוך)
הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, ביקר לאחרונה בקריית החינוך של אורט עכו, שם נפגש עם תלמידי י"א- י"ב מבתיה"ס דרסקי, תיכון אמ"ית קנדי וקציני ים בעכו. הרמטכ"ל הרצה בפני התלמידים על המציאות המדינית והצבאית של ישראל. יעלון אמר, בין השאר, כי רוב בני הנוער כיום מבינים את מצבה של ישראל והם בעלי מוטיבציה גבוהה לשרת בצבא. התלמידים הפנו שאלות לרמטכ"ל בנושאי ההתנתקות, פתיחת יחידות צבאיות בפני בנות ועוד.

 הפסד במשחק ה"סל גל" לנבחרת התלמידים (קו לחינוך) 
נבחרת הכדורסל של בי"ס ליאו בק בחיפה ערכה בשבוע שעבר משחק מול קבוצת "קסם", אלופת ישראל בסל-גל, כדורסל בכיסאות גלגלים לנכים. במשחק ניצחה נבחרת קסם. לאחר המשחק ירדו התלמידים אל הפרקט, התכנסו סביב שחקני הקבוצה היריבה ושאלו אותם שאלות אישיות ואינטימיות על התחושות שלאחר הפציעה, שאלות ספורטיביות ועוד. המשחק נערך בפני קהל של 400 תלמידים. מביה"ס נמסר, כי משחק הסל גל נערך במטרה להביא לתודעת התלמידים את נושא ההתמודדות עם נכויות, ולהביאם לפעילות התנדבותית למען נכים.

ממתיקים את האשפוז במחלקות הילדים (קו לחינוך)
תלמידי בי"ס עמל מש"א תל השומר יזמו חלוקת שקיות שי של ממתקים ו"דברים טובים" נוספים לילדים המאושפזים בבית חולים תל השומר. בעקבות תגובות השמחה, שבהן נתקלו התלמידים במחלקות הילדים, הם החליטו להמשיך ולפקוד את בית החולים גם בעתיד.
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
גיליון 725 של קו לחינוך

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
בנק יהב
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים בעלי לקויות למידה במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".

 -  הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

דרונט בניית אתרים
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך