27/5/2019
בנק יהב 3=11
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 11.1.05-20.1.05

הוויכוח "מי ייכנס קודם לכיתה" נגמר בנזק לטחול (YNET)
תיכון אמי"ת מרעננה החליט לערוך טיול לגוש קטיף (נענע)
המפקח על החינוך בבריטניה נגד בתיה"ס המוסלמים (וואלה)
הסטודנטים בת"א נלחמים: לא ניתן לשנות שיטת הציונים (YNET)
משרד החינוך: בית ברל, סמינר הקיבוצים, לווינסקי והמכללה הטכנולוגית בת"א - יאוחדו למכללה אחת (הארץ)
תרופה למכה; איך מטפלים באלימות של הילד? (YNET)
נדחתה שביתת אחיות בתיה"ס וטיפת חלב (YNET)
למרות המלצת דברת: משרת השב"כ במשרד החינוך לא תבוטל (הארץ)
הממשלה אישרה את דו"ח דברת ברוב של 20 נגד 1 (קו לחינוך)
ביום רביעי: אחיות בתיה"ס וטיפת חלב ישבתו (YNET)
שינוי עותרת לבג"ץ: לכלול החרדים בדו"ח דברת (נענע)
בג"צ: עירייה אינה רשאית להשבית לימודים (וואלה)
שלושה קטינים נעצרו בחשד למכירת סמים בתיכונים בתל אביב (נענע)
אוניברסיטת בן גוריון ומכללת ספיר מאחדות כוחות - רוצות להקים יחד בי"ס למשפטים (הארץ)
יום אבל עירוני בשדרות: העיר מושבתת ואין לימודים (NFC)
אלדר: אם יקוצץ תקציב הרשויות נטרפד את יישום דו"ח דברת (הארץ)
בעקבות דברת: בתיה"ס של התלמידים הנושרים מועמדים לנשור מהמערכת (הארץ)
האם המרצה שלך אידיוט? שאלה משאלון משוב של אוניברסיטת בר-אילן (NRG)
סולקו התלמידים שהתפרעו בקאמרי (מעריב)
לשלושת התלמידים שהתפרעו בראשית השבוע בהצגה "הצמה של אבא" נערך שימוע, שבו השתתפו מנהלת ביה"ס, נציגים ממשה"ח, מעיריית תל אביב ומתיאטרון  הקאמרי. בסוף השימוע הוחלט: התלמידים יסולקו מתיכון עירוני י"א.
ועדת החינוך של הכנסת תומכת בתוכנית הדור הבא (קו לחינוך)
ארגון הסטודנטים חושש: מקצוע ההוראה יהפוך למקצוע אליטיסטי (NFC)
דו"ח דברת עובר להכרעה פוליטית (
NFC)
חומר משלשל במים של המורה
(NRG)
המורים נכנסים למו"מ על יישום דו"ח דברת (YNET)
דו"ח דברת המלא (YNET)
הרפורמה בחינוך יוצאת לדרך: כ-10% מהמורים יפוטרו (NFC)
 25% מהתלמידים מהמרים ב-winner לוטו וטוטו (NFC)
סטודנטים מול חוות השקמים: גם בדרום רוצים ללמוד משפטים (הארץ)
תלמידי עירוני יא` בת"א פוצצו את ההצגה (ידיעות אחרונות)
העיתון ידיעות אחרונות מדווח הבוקר, כי אמש הופסקה ההצגה "הצמה של אבא", בעקבות התפרעות תלמידים מתיכון יא` בת"א. התלמידים החלו להפריע עם תחילת ההצגה. ההפרעות התגברו עד שהשחקנים נאלצו לרדת מהבמה.
המורים בסכסוך עבודה; אולמרט: הרפורמה בחינוך המקצועי לפי דברת תפגע בחלשים (הארץ)
טיול שנתי בהתאמה אישית
(NRG)
ארגוני המורים הכריזו על סכסוך עבודה (YNET)
הנהלת בי"ס יוקרתי ניסתה להשתיק פרשת ניצול מיני (וואלה)
חברים בוועדה מתחו ביקורת על האוטונומיה למגזר הדתי ועל המשך התקצוב לבתי"ס שממיינים תלמידים (הארץ)
דברת מבטיח למורים 9,000 ש"ח; נתניהו: "הוועדה נסחפה קצת" (הארץ)
השלטון המקומי: מימוש הדו"ח תלוי במימון הממשלה (הארץ)
שרון: יש לטפל במורים, אין מקום לקוסמטיקה (YNET)
דו"ח דברת: יפוטרו עד 14.000 מורים (YNET)
המורים: יפוטרו 20.000 מורים ולא 14.000 (YNET)
מזכ"ל הסתדרות המורים:מבחינתנו המאבק מתחיל היום (NRG)
ועכשיו: שביתות ובג"צים (הארץ)


כדאי לקרוא; מה נאמר השבוע בכנסת על בתיה"ס הדמוקרטיים

הממשלה אישרה את דו"ח דברת ברוב של 20 נגד 1 (קו לחינוך)
הממשלה אישרה ביום ראשון את דו"ח דברת ברוב קולות גדול. תמכו בדו"ח 20 שרים והתנגדה לו רק שרת התקשורת, דליה איציק. בינתיים ממשיכה מלחמת הסקרים בין משה"ח וארגוני המורים: בעקבות סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה, שהזמינו ארגוני המורים, פרסם בסוף השבוע משה"ח תוצאות סקר על הרפורמה בחינוך, של מכון סמית. על פי הסקר, 60% מהנשאלים הצהירו על תמיכה ברפורמה ורק 30% התנגדו לה. 60% מהנשאלים גם סברו, כי שביתת מורים אינה מוצדקת, לעומת 35% שתמכו בשביתה. על פי הסקר של גיאוקרטוגרפיה, לעומת זאת, סברו 59% מהנשאלים כי שרת החינוך אינה מעונינת ברפורמה אמיתית והיא פועלת משיקולים פוליטיים.


מיזוג בין מכללת סמינר הקיבוצים למכללה להוראת הטכנולוגיה (קו לחינוך)
בעקבות דו"ח דברת, שכוונתו לצמצם את מספר המכללות העוסקות בהוראת החינוך, ימוזגו מכללת סמינר הקיבוצים והמכללה להוראת הטכנולוגיה והאומנויות. המיזוג יתבצע במהלך השנתיים הקרובות. כל תחומי הפעילות של המכללה הטכנולוגית יעברו לקמפוס מכללת סמינר הקיבוצים. כמו כן יהיה מיזוג של הסגל האקדמי של שתי המכללות. המכללה להוראת הטכנולוגיה מכשירה מורים לתקשורת, קולנוע, מחשבים ועיצוב. כיום לומדים בה 500 סטודנטים. במכללת סמינר הקיבוצים 2,700 סטודנטים להוראה ו-1,700 סטודנטים במסגרת השתלמויות שונות. (בתמונה; לוגו המכללה להוראת הטכנולוגיה)


נשיא אוניברסיטת בן גוריון מונה ליו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות (קו לחינוך)
נשיא אוניברסיטת בן גוריון, פרופ` אבישי ברוורמן, מונה ליו"ר ור"ה - ועד ראשי האוניברסיטאות. פרופ` ברוורמן מחליף בתפקיד את פרופ` יצחק אפלויג, נשיא הטכניון, שכיהן כיו"ר ור"ה בשנה האחרונה. ברוורמן, בוגר אוניברסיטת תל אביב ובעל תואר דוקטור לכלכלה מאוניברסיטת סטנפורד בארה"ב, מכהן כנשיא אוניברסיטת בן גוריון משנת 1990.

בי"ס מקיף ה` בראשון לציון - אלוף התיכונים בכדורגל (קו לחינוך)
קבוצת הכדורגל, של בני תיכון מקיף ה` בראשל"צ, זכתה השבוע באליפות הארצית בכדורגל לתיכונים. הקבוצה תייצג את ישראל באליפות העולם בכדורגל לבתי"ס תיכוניים, שתיערך בדנמרק בחודש אפריל.

יזמים צעירים מצילים חיים (קו לחינוך)
תלמידי פנימיית אורט נתניה יפיקו החודש מגזין שנושאו זהירות בדרכים. המגזין יחולק לכל תלמידי כיתות י"א בנתניה. המגזין מופק במסגרת פרויקט יזמים צעירים. בין הנושאים במגזין; נתונים ממשרד התחבורה על ההרג בדרכים, כתבות בנושא נהיגה ורכב, טיפים לתלמידים לזהירות בדרכים ועוד. בתמונה; התלמידים היזמים.


ועדת החינוך של הכנסת תומכת בתוכנית הדור הבא (קו לחינוך)
ועדת החינוך של הכנסת הביעה בשבוע שעבר תמיכה בתוכנית "הדור הבא" של משה"ח וצה"ל, למרות התנגדות חברי הכנסת יוסי שריד ומוחמד ברכה. תוכנית הדור הבא מצמידה קציני צבא בכירים לתיכונים במטרה להגביר את המוטיבציה של התלמידים לשרת בצבא.
חה"כ מלי פולישוק-בלוך, יו"ר הוועדה, אמרה, כי כאם לארבעה בנים היא יודעת "על בשרה" עד כמה הכרחי להכין את בני הנוער לשירות הצבאי, הן מבחינה רגשית והן מבחינה חינוכית-ערכית ולכן אין היא רואה פסול בתוכנית. כנגדה טען חה"כ שריד, כי צבא הוא הכרח וחובה והגיוני שתלמידים לפני גיוס יוכנו אליו, אך לא 3 שנים מראש. אל"מ זאב שרוני, מפקד מרכז נוער ונח"ל אמר לוועדה, כי אחת הסיבות לתוכנית הייתה העובדה שכ-35% מהחיילים לא מסיימים כיום את השירות הצבאי בשל קשיי הסתגלות.

יותר ספרות ימי הביניים, ביאליק וטשרניחובסקי בשיעורי הספרות (קו לחינוך)
מפמ"ר ספרות, ד"ר נילי לוי, אמרה היום בישיבת ועדת החינוך של הכנסת, כי התלמידים מתקשים להבין אפילו ספרות עברית מאוחרת, למשל את עמיחי וגורי. הסיבה לכך היא היעדר שליטה בארון הספרים היהודי. לדברי לוי, משרד החינוך החליט להיות פחות ליברלי ולכלול יותר ספרות ימי הביניים, ביאליק, טשרניחובסקי ואלתרמן בשיעורי הספרות. ישיבת ועדת החינוך עסקה, בין היתר, בהידרדרות ברמת העברית אצל התלמידים, המשתקפת בתוצאות הנמוכות במבחני הבנת הנקרא ובהבעה בכתב. ועדת החינוך קראה למשרד החינוך להקים ועדה מקצועית של אנשי לשון, ספרות, אקדמיה ותקשורת, שתפעל בצורה מסודרת לשיפור הוראת העברית.
כדאי לדעת; ביאליק לחבר`ה (וואלה)

ולשאר כותרות החינוך
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
גיליון 726 של קו לחינוך

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

אחוה תואר שני
באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים בעלי לקויות למידה במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".

 -  הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

דרונט בניית אתרים
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך