24/2/2019
בנק יהב 3=11
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 1.1.05-10.1.05

בית הספר הערבי דמוקרטי ביפו ימשיך לפעול (הארץ) 
תקציב משרד החינוך יגדל ב-11 מיליארד ש"ח (הארץ) 
תירוש ודברת הודיעו: בוטלה משרת איש השב"כ שמפקח על החינוך הערבי (הארץ)
דברת: במו"מ עם האוצר אין תוכנית מתוקצבת להשלמת הפערים בחינוך הערבי (NFC)
עיריית ת"א סגרה שתי ספריות בדרום העיר (YNET) 
סיכום על מפעל ההזנה: רשויות חלשות ישלמו פחות (YNET)
ארז התנצל: לבנת היא לא מולוטוב ודברת הוא לא ריבנטרופ (מעריב)
רן ארז: לבנת ודברת הם ריבנטרופ ומולוטוב
(YNET)

ועדת החינוך של הכנסת קיימה היום דיון בנושא חיבור בתיה"ס לאינטרנט (קו לחינוך)
לבנת במכתב למורים: תימכו בוועדת דברת (מעריב)
 בוטל מפעל ההזנה בבאר שבע (ידיעות אחרונות) 
עיריית באר שבע ביטלה את מפעל ההזנה שיזמה בבתיה"ס, מאחר שההורים לא יכלו לעמוד בתשלום החודשי שדרשה העירייה, בסך 60 ש"ח לתלמיד.
הערכות: יפוטרו 15 עד 30 אלף מורים (הארץ)
גם תנועות הנוער נגד דברת: חוששות מיום לימודים ארוך (הארץ)
 מה בסמים מדאיג בני נוער? הפגיעה במוח (YNET)
באקדמיה ללשון דואגים: עוד ועוד מילים באנגלית "עושות עלייה" (הארץ)
האב לא שילם ובנו הורד מהאוטובוס (YNET)
מפגן כוח של ארגוני המורים ביד אליהו (קו לחינוך)
יזמים צעירים משתלמים באקדמיה  (קו לחינוך)
מתייחסים ללבקנים כמו מפגרים (NRG)
המיצ"ב: החרדים לא ייבחנו על ציונות ודמוקרטיה (YNET)
100 מושגי החובה לתלמידי ישראל: בלי שואה ובלי ערבים (הארץ) 
ההסכם עם יהדות התורה כולל הצהרה על עצמאות החינוך החרדי (הארץ) 
לראשונה תכלול בחינת המיצ"ב יחידה בתחום המורשת, הציונות והדמוקרטיה (NFC) 
מלגות לימודים לקולג`ים רב לאומיים לתלמידי תיכון ישראלים (קו לחינוך)

תרופת פלא לנבחנים (NRG)
"תירוש קבעה מראש" (מעריב)
יום לימודים מתוקשב ברמת השרון (NFC) 
רוב ההורים: ליישם דו"ח דברת רק תוך הסכמה עם המורים (הארץ) 
משרד החינוך מודה למורים - בפרסום בעיתונות (קו לחינוך)
64% מתלמידי החינוך המיוחד לומדים בבתי ספר רגילים (NFC)
בעירוני א` בת"א מתגייסים - נגד המנהל (הארץ)
 
בעמל בטבריה בונים מנהיגות צעירה (קו לחינוך)
הילדים בישראל נעשים עניים יותר אבל המדינה מקצצת בסיוע להוריהם (הארץ)
הילדה אשמה שכמעט נאנסה (NRG)
 ועל אחוזי גריעה שמעתם?
איך, פתאום, מצליחה ישראל לעלות במתמטיקה מהמקום ה-28 למקום ה-19 במבחנים הבינלאומיים? (וואלה וקו לחינוך)

 
לבנת במכתב למורים: תימכו בוועדת דברת (מעריב)
שרת החינוך, לימור לבנת, הפיצה מכתבים לכ-130 אלף מורים, שבהם היא מבקשת לתמוך במסקנות ועדת דברת הקוראות "להעצמת וטיפוח מעמד המורה, העלאת שכרו ושיפור תנאי עבודתו". ארגוני המורים טוענים, כי המכתב נועד להחליש את מאבקם והמורים "מספיק אינטלגנטים" כדי להבין את משמעותו. ועדת דברת: בניגוד לארגוני המורים משה"ח לא מוציא מיליוני שקלים לצורך פרסום.


 
מכללות בית ברל ולוינסקי מתאחדות (מעריב)
שתיים מהמכללות הבולטות להכשרת מורים - לוינסקי ובית ברל - פועלות לאיחוד כדי להגדיל את סיכוייהן לשרוד את הרפורמה של דברת, הממליצה להפחית משמעותית את מספר המכללות לחינוך.


 
שלושה תלמידים נחקרו בחשד להכאת מורה ברחובות (במקום)
המשטרה חקרה בשבוע שעבר שלושה תלמידים החשודים במעורבות בהכאת מורה בעורפה בבית ספר על יסודי רחובותי. המורה לא הצליחה לזהות את התלמידים והמשטרה נעזרה לשם זיהוים במצלמות נסתרות המותקנות בביה"ס. נחקרו התלמיד המכה ושני תלמידים נוספים, שהיו במקום ושיתפו עמו פעולה בהסתרת המידע על המקרה. התלמידים טענו, כי מדובר במעשה קונדס ושלחו מכתב התנצלות למורה. ועדה בית ספרית שדנה במקרה החליטה להרחיק את התלמיד המכה מביה"ס. 


 
היום - מפגן כוח של ארגוני המורים ביד אליהו (קו לחינוך)
חברי ארגוני המורים יקיימו היום, בשעה שלוש אחר הצהריים, כנס מחאה נגד מסקנות דו"ח דברת. ארגוני המורים צופים השתתפות של כ-10,000 מורים בכנס. כ-200 אוטובוסים נשכרו כדי להביא את המורים לכנס ביד אליהו. ארגוני המורים טוענים כי שרת החינוך דחתה את הצעתם לוותר על זכות השביתה בתמורה להתחייבות שלה ליישם את הרפורמה מתוך הסכמה וללא צעדים חד צדדיים. הארגונים חוששים במיוחד מעיגון המלצות הדו"ח בחקיקה. בין הדוברים בכנס: ראשי ארגוני המורים, ד"ר יוסי יונה מאוניברסיטת באר שבע, נמרוד אלוני ממכללת הקיבוצים, מורה וסטודנטית להוראה.
 

 
"תירוש קבעה מראש" (מעריב)
לטענות ארגוני המורים: מנכ"לית משה"ח ניסחה כבר לפני שנה את מסקנות דו"ח דברת בחוברת שהציעה מבנה חדש למערכת החינוך. את החוברת חיברו תירוש ואחד מחברי ועדת דברת, פרופ` ויקטור לביא. ארגוני המורים: "לא ברור מדוע הוועדה הייתה צריכה לעבוד שנה שלמה על המלצות שכבר נכתבו בחלקן".

 

 
תלמידים אומרים "לא לסמים" בתערוכת כרזות (קו לחינוך)
לקראת שבוע מניעת הסמים בישראל, המתקיים ב-26-30 לדצמבר, עיצבו תלמידי חטיבת הביניים הנגיד בהרצליה כרזות המעבירות את המסר -"לא לסמים". הכרזות, בגודל אחיד ובצורה של בול דואר, מוצגות בתערוכה בביה"ס. לדברי האחראית על נושא המאבק בשימוש בסמים בביה"ס, עדנה קופרשטיין, תוך כדי העבודה על הכרזות הבינו התלמידים והפנימו את נזקי הסמים. בתערוכה הוצגו גם כרזות בנושא מניעת עישון ואלכוהול.

 
לומדים צרכנות נכונה (קו לחינוך)
נפתחה השנה השנייה של התוכנית לחינוך לצרכנות נכונה - "חכמים בריבוע" - בחטיבת הביניים מעלה איילת השחר בטבריה. בטקס הפתיחה העלו תלמידי שכבת ז` מיצג על החומר הלימודי בשם "סיפורו של מוצר". תוכנית הצרכנות חכמים בריבוע ממומנת על ידי חברת הריבוע הכחול. התוכנית עוסקת בהקניית ידע לבני הנוער, כיצד להיות צרכנים נבונים ואחראים. התוכנית פועלת השנה בבתי ספר בטבריה, כרמיאל, עכו, נתניה, רמלה, קריית מלאכי, קריית גת ודימונה ומשתתפים בה כ-10,000 תלמידים. 
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
גיליון 722 של קו לחינוך

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

אחוה תואר שני
באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים בעלי לקויות למידה במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".

 -  הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

דרונט בניית אתרים
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך