14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 1.4.2007-10.4.2007

ארגון העל יסודיים משבית ממחר את הלימודים (נענע)
הסטודנטים: ניפגש רק עם אולמרט, לא עם תמיר (ynet)
 
בני הנוער התנדבו להפעיל יום כיף לילדים בחופשת הפסח
בני נוער חברי מועדון אינטראקט של רוטרי בגן יבנה התנדבו לארגן יום כיף בחופשת הפסח לילדים ביישוב. בני הנוער גייסו את התקציב הנחוץ לביצוע האירוע על ידי מכירת משקאות ועוגות במועדון הריקודים של רוטרי, במוצאי שבתות, ובחנויות ביישוב. בפעילות היום השתתפו למעלה מ-20 ילדים. אירוע השיא היה הפעלה של הילדים באולם הספורט ביישוב. בחופשה הגדולה בקיץ שעבר הפעילו בני הנוערבהתנדבות קייטנה לילדי היישוב.
 
תלמידים יהודים וערבים בונים דו-קיום באיטליה
7 תלמידי כיתה ז' מביה"ס היהודי-ערבי גליל במשגב, התארחו בחודש שעבר במשך 12 ימים בווילה בורי, בוורונה שבאיטליה, כאורחי איגוד ארגוני שלום איטלקיים. זו השנה הרביעית שמשלחת תלמידים מביה"ס יוצאת למפגש עם תלמידים בני גילם איטלקיים ועם משלחת תלמידים מג'נין. את התוכנית יזמו במשותף ארגון "ג'רמולין" ועיתון "קונפרונטי" העוסק בענייני המזרח התיכון. במהלך השהייה באיטליה, יצאו הילדים לטיולים בסביבה, לרפטינג בנהר האדיג'ה החוצה את ורונה וליום טיול בוונציה, קיימו פאנלים עם ראשי ערים ומחוזות, התארחו אצל משפחות מקומית וערכו מפגשים בליווי פסיכולוג ערבי-ישראלי בנושא בסכסוך בין שני העמים ופתרונותיו. אל התלמידים נלווה המורה גיל חבה מביה"ס.
 
התלמידים פיתחו מכשיר להכנת מכפלת
קבוצת של יזמים צעירים, תלמידי חטיבת הביניים עליה שנייה בעכו הפועלים במרכז המצוינות באשכול פיס עכו, זכו לאחרונה במקום הראשון בתחרות האזורית של פרויקט "יזמים צעירים". קבוצת התלמידים הקימה חברה עסקית בשם US, ופיתחה מוצר בשם "מקופלת" המשמש ליצירת מכפלת במכנסיים או בחצאית בצורה קלה ופשוטה. המקופלת מורכבת משני חלקים – שעיר ומחוספס הנצמדים זה לזה. את המכפלת יוצרים על ידי הצמדת המקופלת לצד פנימי אחד של המכפלת ולצד השני. המקופלת מתאימה ליצירת מכפלת חיצונית ופנימית בכל גודל דרוש. לאחר הפסח ישתתפו חברי הקבוצה בתחרות המחוזית.
 
מתכוננים לפסח בחידון
תלמידי ביה"ס הממ"ד סיני בגן-יבנה קיימו את ההלכה שעל פיה יש ללמוד 30 יום לפני הפסח את הלכות החג, כדי שניתן יהיה לקיים "פסח כהלכתו". התלמידים למדו את הלכות הפסח במהלך החודש האחרון ולפני כשבוע השתתפו בחידון על הלכות ומושגי הפסח, שאותו הנחה רב ביה"ס. בעקבות תהליך הלמידה המרוכז גילו כל התלמידים בקיאות רבה בהלכות החג ומושגיו.

כפר הנוער אירח את חברי התזמורת
70 מבכירי נגני כלי הנשיפה הצעירים בארץ, החברים בתזמורת המקובצת לכלי נשיפה, התארחו בשבוע שעבר בכפר הנוער ויצו ניר העמק שליד עפולה. התזמורת מורכבת מטובי הנגנים, בגילאי 16-18המשתתפים בחמש-עשרה תזמורות לכלי נשיפה. במהלך שבוע האימונים אירחו הנגנים את תזמורת כלי הנשיפה של עפולה וקבוצה מנגני תזמורת צה"ל, התאמנו עמן וערכו קונצרטים משותפים. כפר הנוער ויצו ניר העמק מארח בשנים האחרונות בחופשות תזמורות כלי נשיפה של ערים שונות, ביניהן כפר סבא ורעננה, את תזמורת בני הקיבוצים ועוד.אות המצוינות בחינוך ליהדות  - לבי"ס ליאו בק

בשבוע שעבר התקיים במרכז עינב בתל אביב טקס חגיגי של קרן אביחי, שמטרתה היא טיפוח הגישה למסורת במערכת החינוך. בטקס הוענק למרכז חינוך ליאו בק בחיפה אות המצוינות בהטמעת חינוך יהודי ציוני ואזרחי בכל אגפי המוסד החינוכי, במסגרת פרויקט "מארג" של הקרן. בטקס השתתפו, בין היתר, יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, פרופ' ענת זוהר, ד"ר אלי סילבר מנכ"ל אביחי ישראל ועוד.

תערוכת סוף השנה למען הקהילה
תלמידי מגמת העיצוב הגרפי של קריית החינוך אורט עכו מציגים בימים אלה את תערוכת סוף השנה להם. התערוכה מוצגת באשכול הפיס בחטיבת הביניים של ביה"ס. התערוכה כוללת לוגיים וכרזות שעיצבו התלמידים עבור עמותות הפועלות למען הקהילה, כמו עמותת "עלם" המסייעת לנוער במצוקה, עמותת "קו לחיים" המסייעת לילדים חולים ועמותת "אורי רוק" הפועלת למניעת תאונות דרכים..

קירוב לבבות ורב תרבותיות בשיעורי טניס משותפים
מפגש הורים-ילדים ייחודי התקיים ביום שישי האחרון בסניף מטו"ס (מדע טבע וסביבה) של ביה"ס הריאלי בחיפה. במפגש השתתפו תלמידים והוריהם מבי"ס מטו"ס ומבי"ס עוספייה א'. המשפחות התכנסו כדי לציין חצי שנה של פעילות ספורטיבית במסגרת פרויקט טניס משותף לבתיה"ס ולעמותת "פרדי קריבין", שנועד לקרב לבבות בצד הפעילות הספורטיבית. במסגרת הפרויקט, נפגשים כ-15 תלמידים מכל בי"ס אחת לשבוע, ולומדים טניס בצוותא באווירה ספורטיבית וחברתית. נוסף על שיעורי הטניס, מתקיימים מפגשים חברתיים וביקורים הדדיים בעוספייה ובמרכז הכרמל. עמותת "פרדי קריבין" מממנת את מדריך החוג, המחבטים והכדורים. מרבית המשתתפים הם בכיתות ד', וימשיכו ללמוד טניס ביחדי עד סיום כיתה ו'.

 
מחזקים את האנגלית ואת הזיקה למדינה באמצעות התיאטרון
היישוב ברטעה שבאזור ואדי ערה נמצא משני עברי הקו הירוק. בחטיבת הביניים ביישוב לומדים 250 תלמידים, חלקם ממשפחות מעורבות שבהן אחד ההורים פלשתינאי. השנה פועלת בביה"ס קבוצה של מתנדבים יהודים מארה"ב, המסייעת לתלמידים בלימודי האנגלית והאזרחות. המתנדבים מגיעים לביה"ס בכל ימי שני ורביעי, ושוהים בו עד אחר הצהריים. בשעות שהם נמצאים בביה"ס, מלמדים המתנדבים את התלמידים תיאטרון ואף הכינו עמם הצגה באנגלית. נושא ההצגה הוא השמירה על החיים הדמוקרטיים ודו-קיום. מטרות הפרויקט הן: שבירת המחסום הפסיכולוגי של התלמידים מהשפה האנגלית בדרך חווייתית, שיפור ההישגים והמבטא, חינוך לדו-קיום ולדמוקרטיה וחיזוק הזיקה של התלמידים למדינה.
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך