14/7/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 11.8.07-20.8.07

פטור לתלמידים חרדים מאנגלית ומתמטיקה (nrg)
ביהמ"ש התערב, והוסכם כי תלמידה לא העתיקה בבחינת בגרות (הארץ)
מורשת קרב לעידוד השירות בצה"ל
(nfc)
מקצצים במכינות הקדם צבאיות
(nrg)

מערכת החינוך מציגה: שעת סיפור (nrg)
הוסכם: רפורמה במערכת החינוך (nrg)

ראשי המכינות הקדם צבאיות: שרת החינוך לא מגינה עלינו (הארץ)
לקראת שביתה: התפוצץ המו"מ בין המורים לאוצר (ynet)
ארגון המורים מאיים בהשבתה (nfc)
"משרד החינוך רודף אותי מטעמים פוליטיים" (nrg)
הסינים משתלטים על הילקוט הישראלי (nfc)
שרת החינוך: "ארבע אימהות" ישולבו בתוכנית למניעת אלימות (קו לחינוך)

מכשירי ברקו ומחשבים ניידים יחולקו בתשס"ח למאות מורים 
החל משנת הלימודים הקרובה, תוחלף, בכמה מאות בתי"ס בארץ, הוראה באמצעות הלוח והגיר בכיתה בטכנולוגיה מתקדמת, על כך הודיע מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, בכנס היערכות של מחוז חיפה במשרד החינוך, שהתקיים בשבוע שעבר בחיפה.
לדברי אבואב, בבתי"ס אלה יצוידו המורים בתקציב של משרד החינוך וקרנות פרטיות, במכשירי "ברקו" ובמחשבים ניידים שבאמצעותם יילמדו.
בנוסף על כך, הודיע מנכ"ל משרד החינוך, כי בשנת הלימודים הקרובה יושם דגש על התחלת הטמעת התוכנית החדשה למידענות, אשר תחול על כל שכבות הגיל - החל מגן הילדים ועד לכיתות י"ב. נושא נוסף שיודגש במיוחד השנה בכל שכבות הגיל, לנוכח המציאות המחמירה בכבישי הארץ, הוא לימוד נושא הזהירות בדרכים.
מנכ"ל משרד החינוך פרש בכנס את תוכנית העבודה השנתית הכוללת של המשרד, המהווה חלק מתוכנית תלת שנתית. התוכנית מתאפיינת בבחינה מחדש, עדכון ושינוי עשרות תוכניות לימוד קיימות במקצועות יסוד כגון מתמטיקה, מקרא והיסטוריה, ובנייתה ההדרגתית של תוכנית ליבה אחידה שתקיף את כלל מערכת החינוך.
במהלך הכנס הציג מנהל מחוז חיפה, אהרון זבידה, את תוכנית העבודה המחוזית השנתית, אשר לראשונה תהיה חלק מתוכנית תלת שנתית שתוכננה מראש. התוכנית מגדירה את יעדי המחוז ויעדי בתיה"ס וקובעת כיצד יתבצעו. בכנס נכחו גם סגנית המנכ"ל ומנהלת המינהל הפדגוגי, לאה רוזנברג, ראשי הסתדרות המורים במחוז חיפה, מנהלי מחלקות לחינוך במחוז ומפקחת המחוז, ד"ר יעל יעקבי.


בני הנוער הדריכו בהתנדבות בקייטנה
בעקבות הצלחה של קייטנה דומה בשנה שעברה, החליטו מועדון רוטרי בגן יבנה ומחלקת הרווחה במועצה המקומית, לקיים קייטנה גם הקיץ. גם הפעם עמדו במרכז הפעילות ההתנדבותית בני הנוער של תנועת ה"אינטראקט", 13 במספר, בליווי מקצועי של מחלקת הרווחה ובוגרים ממועדון רוטרי. בקייטנה השתתפו 45 ילדים שנהנו ממגוון פעילויות ובהן: "יום שוקולד", "יום מים", בניית מוביילים מסבון, מעגל מתופפים, הכנת מסיכות מגבס, הרקדה, מופע אילוף ותצוגת כלבים. ה"אינטראקט" הוא מועדון לבני נוער בגילאי 14-18 שבמסגרתו הם משתתפים במיזמים בקהילה בליווי מועדון הבוגרים של רוטרי. בדרך זו מפתחים בני הנוער כישורי מנהיגות, נוקטים יוזמות ומכירים חברים חדשים. כל מועדון אינטראקט נוטל על עצמו, בין יתר תפקידיו, לפחות שני מיזמים גדולים בשנה, האחד בשירות ביה"ס או הקהילה, והשני נועד לקידום הבנה בינלאומית. במיזמים אלו מעורבים, בדרך כלל, רוב או כל חברי המועדון.

מגמת לימודי משטרה  - גם בכפר נוער בצפון
כשבועיים לפני פתיחת הלימודים ובכפר הנוער ניר העמק נשלמת ההיערכות לקראת הפעלת מגמת המשטרה החדשה. לדברי אורית בר זיו, מחנכת הכיתה העתידית: "בימים אלה אנו עובדים על הפרטים הקטנים והאחרונים לקראת חזרתם של התלמידים לספסל הלימודים. המגמה הזו פועלת בהצלחה מזה 3 שנים בפנימייה בדרום הארץ (בכפר הנוער כנות) ובכוונתנו להפעיל מסלול דומה בניר העמק. מסלול מגמת המשטרה הוא תלת שנתי, החל מכיתה י', כשהכוונה היא לפתוח בכל שנה כיתה חדשה באופן מחזורי. רפ"ק טירן גורני ילווה את הפרוייקט מטעם המשטרה, הוא ידריך וילמד את התלמידים במשך השנה הן בביה"ס ומחוץ לו". התלמידים שיצטרפו למגמת לימודי המשטרה יילמדו מספר מקצועות הייחודים לתחום: קרימינולוגיה - תורת הפשע, מבנה המשטרה, יחידותיה השונות ועוד. מלבד הלימודים התיאורטיים יעסקו התלמידים בפעילות שוטפת, מתן שירות לקהילה, סיורים והתנדבות בתחנות משטרה ויחידות מיוחדות ועוד. בתום שלוש שנים ייגשו התלמידים לבגרויות במקצועות המשטרה, בנוסף למקצועות המוכרים. בתום בחינות הבגרות תעמוד לתלמידים האופציה להתגייס לשירות המשטרה במסלול שח"מ(שירות חובה במשטרה) ומאוחר יותר אף להתגייס לאחת מיחידות המשטרה כשוטרים מן המניין.

שופט הכדורגל הבינלאומי ישמש כסגן מנהל המחוז
חיים יעקב, ששימש עד כה אמרכל מחוז חיפה של משרד החינוך, נבחר אתמול, יום ב', לתפקיד סגן מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך. יעקב שימש בעבר כרכז בחינות בגרות אכסטרניות וכן רכז בגף הסעות והקצאות. יעקב הוא בוגר תואר ראשון בלימודים רב תחומיים באוניברסיטת חיפה. "אני מקווה לשרת נאמנה את ציבור התלמידים, ההורים ועובדי ההוראה במחוז, ומודה בהזדמנות זו למנהל המחוז אהרן זבידה, על האמון שנתן בי" אמר חיים יעקב לאחר היבחרו. בנוסף לתפקידים שמילא במחוז חיפה מוכר יעקב לציבור אוהדי הספורט כשופט כדורגל בינלאומי שזו לו עונת המשחקים ה-14 בליגת העל .
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך