14/7/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 21.8.07-31.8.07

מכללת אורנים הוסמכה כקמפוס ירוק (קו לחינוך)
נציגי המשרד לאיכות הסביבה בישרו השבוע למכללה האקדמית לחינוך אורנים כי לאחר בדיקה מקיפה וסיור של וועדת ההיגוי במכללה, נמצא כי אורנים נמצאה ראויה להסמכה כ"קמפוס ירוק". "בעיקר התרשמנו" כותבת ד"ר דורית באום, יו"ר המשרד להגנת הסביבה, "מהמאמצים של המועצה הירוקה להפוך את המכללהלמודל עשייה וחינוך בתחום הסביבתי-חברתי."  יושב ראש מגמה ירוקה באורנים, הסטודנט לביאולוגיה אוראל נאמן (שבשנת הלימודים הקרובה יהיה רכז מחוז הצפון של מגמה ירוקה) אומר; "משמעות ההסמכה היא שעכשיו אורנים היא 'ירוקה עם תעודות' על פי כל הקריטריונים של המשרד להגנת הסביבה. וזה אומר שאנו מקיימים פעילות ירוקה בתוך הקמפוס ומחוצה לו. בתוך הקמפוס אנו דואגים לצמצם משאבים ולחסוך בנייר, מים וחשמל ולמחזר את כל מה שניתן, ומחוץ לקמפוס אנו עסוקים בעשייה קהילתית חינוכית בעיקר עם תלמידים מישובי הסביבה."  בשנה הקרובה תתחיל מגמה ירוקה במכללת אורנים בפרוייקט ייחודי ראשון מסוגו בארץ – סמינר סביבתי למורים ולתלמידים (כתות ט'-י'). במסגרת הסמינר יגיעו המשתתפים לימים מרוכזים למכללה  ויקבלו את הכלים הדרושים כדי להפוך 'שליחים ירוקים' בבתי הספר ולקיים פרויקטים ירוקים שונים. השנה יפתח במכללה קורס ייחודי חדש "חשיבה סביבתית" בו ילמדו הסטודנטים מכלול נושאים הקשורים בסביבה, כמו משפט וסביבה, בריאות וסביבה וכלכלה וסביבה. זהו קורס בחירה, הפתוח לכל הסטודנטים באורנים. 

תושבת שדרות: לא נותנים לי לרשום בתי ללימודים מחוץ לעיר (הארץ)

בעיות המיגון טרם נפתרו, אך גם בשדרות ילמדו כרגיל (הארץ)

ארגון המורים העל-יסודיים החליט: הלימודים ייפתחו בלי שביתות (הארץ)

פרס מקדם פרויקט בניית רובוטים על ידי בני נוער (הארץ)

אם לא תלמד לא תהיה מורה (הארץ)
"קיץ 2007 - החופש הגדול האלים ביותר אי פעם" (נענע)
פותחים שנה בעזה: 70  שקל לתלמיד? הגזמתם (ynet)
"משרד החינוך מחסל את הלימוד בדו-קיום" (ynet)

היום הראשון ללימודים: מאות אלפים יישארו בבית (ynet)
מה הוא אומר?
אבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי המחלקות לחינוך, מעלה סוגיות בלתי פתירות במערכת החינוך ומייחל לעזרת השרה. כל זאת בכנס מנהלי המחלקות לחינוך שנערך השבוע בחולון
ועד ההורים בשדרות: שנת הלימודים לא תיפתח אם שר הביטחון לא יערוב
לשלום ילדינו
(הארץ)

גידול של 26% במספר הנרשמים ללימודים במכללת אורט בראודה בכרמיאל
נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל, ד"ר שמריהו רוזנר, דיווח השבוע, כי סיכום ביניים של הרישום לשנת הלימודים הבאה מלמד על גידול של 26% בהשוואה לשנים עברו. הנתונים מלמדים כי לשנת הלימודים הקרובה (תשס"ח) נרשמו עד כה 763 סטודנטים, לעומת 603 סטודנטים, שנרשמו בתקופה המקבילה אשתקד. ד"ר רוזנר הדגיש, כי הרישום למכללה נמשך וצפוי כי מספר שיא של סטודנטים יפתח את שנת הלימודים האקדמית הבאה. לדבריו: "משנה לשנה המוניטין של המכללה עולה, בתעשייה מכירים ברמת הלימודים הגבוהה במכללה וכתוצאה מכך הביקוש לבוגרים שלנו גדל, דבר שהמועמדים יודעים להעריך בבואם להחליט באיזה מוסד אקדמי לבחור ללמוד".

150 אלף אפודים מחזירי אור יחולקו לילדים בקניונים
למעלה מ–150,000 אפודים מחזירי אור יחולקו לילדי ישראל במסגרת פרויקט משותף של ארגון בטרם לבטיחות ילדים, קבוצת קניוני ישראל וחברת ניו קופל. מטרת המיזם, ששמו הוא "זוהרים בדרכים", היא להעלות את המודעות לנושא בטיחות ילדים בדרך. במסגרת הפרויקט יחולקו ב-16 הקניונים של הרשת ברחבי הארץ אפודים מחזירי-אור, שיגבירו את הנראות של הילדים בדרכים. האפודים יחולקו תמורת תשלום סמלי של 5 שקלים לאפוד, שייתרם לארגון בטרם. כל ילד גם יחתום על אמנת זהירות בדרכים, הכוללת הצהרת מחויבות וכללים לבטיחותו של הילד והסובבים אותו. בתום הפרויקט, תוגש האמנה החתומה לשרת החינוך ולראש הממשלה. במסגרת הפרויקט מפעילים בני נוער עמדות הסברה והחתמה לקידום בטיחות בדרכים, בחציית כבישים וברכיבה בטוחה על אופניים. המיזם יימשך כחודש ימים.
את רשימת הקניונים שבהם מחולקים האפודים ניתן למצוא באתר בטרם.

כנס העיר חולון לחינוך 2007
העיר חולון תארח ביום שני ה-27.8.07 את הכנס המרכזי של מערכת החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים. הכנס יתחלק לשניים; בשעות הבוקר ייערך כנס ההיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים של איגוד מנהלי המחלקות לחינוך בשלטון המקומי, והחל מהצהריים ייערך כנס העיר חולון לחינוך, שיעסוק בדילמות מרכזיות בתחום החינוך. בין היתר יועלו בו סוגיות כמו "תקציב מערכת החינוך - לאן נעלם הכסף?", "קריסת החינוך הממלכתי - משרד החינוך מאבד שליטה", ו"שכר לימוד; כמה שווה מורה בישראל". בכנס ישתתפו ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר האוצר, רוני בר און, שרת החינוך, יולי תמיר, חברי כנסת, ראשי רשויות ועוד.
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך