5/3/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 1.9.07-10.9.07

שנה"ל נפתחה במועד (קו לחינוך)
שנת הלימודים נפתחה הבוקר. בינתיים לא נרשמו אירועים יוצאי דופן שהפרו את התנהלותו הסדירה של היום הראשון. משרד החינוך מפעיל החל מהשעה 6:30 הבוקר חדר מצב המלווה את תחילת הלימודים ובו משתתפים בכירי המשרד. לחדר המצב מועברים דיווחים עדכניים באמצעות מחוזות משרד החינוך. 
במגזר הערבי - לא מעט תקלות עם פתיחת שנה"ל (קו לחינוך)
ברשת ב' דווח הבוקר, כיבנצרת לא נפתח אתמול (שבת) בי"ס יסודי שלו מצורף גם אשכול גנים בגלל שיפוצים בשירותים. ביה"ס, שתלמידיו נוצרים, נשלחו הביתה. ההורים החליטו שלא לפתוח בו את שנת הלימודים, גם בגלל מחסור בסככות צל בחצר וצעצועים בגני הילדים. העירייה בתגובה; השיפוץ בשירותים יסתיים היום. השאר במשך השבוע.
בירכא הושבתו ארבעה בתי"ס ביניהם שלושה יסודיים וחטיבת ביניים אחת בגלל ליקויים בטיחותיים ומחסור בכיתות. עוד מושבתים היום חלק מבתיה"ס בטייבה, כל בתיה"ס בסכנין, וכן בתי"ס בשפרעם, באקה אל גרבייה, כפר מאכר ועוד, שסובלים מליקויי בטיחות ומחסור חמור בכיתות.
במגזר הבדואי בנגב לא נפתחו שישה בתי"ס בגלל ליקויים. בכסיפה לא נפתח אחד מבתיה"ס. יו"ר המגזר הבדואי בנגב, יאסר טאבש, התפטר לאחרונה בגלל המצב הקשה של מערכת החינוך בנגב וחוסר היענות מצד הממשלה לפטור את הבעיות.
תמיר: מצב החינוך בפ"ת ייבדק (nrg)
ההורים רוצים יהדות, המערכת מקצצת שעות (הארץ)
אין בי"ס: ילדי הכפר עכברה נשארים בבית (ynet)
התעללו בחבר לכיתה בגלל שהוא שמן
(msn)
שדרות: שביתה בתיכונים והפגנה בירושלים (nrg)
גב לדרום (קו לחינוך)
במסגרת פרויקט "גב לדרום" חולקו אלפי ערכות חזרה ללימודים לתלמידי כיתות א' ביישובים אופקים, אילת, באר שבע, דימונה, ירוחם, מצפה רמון, נתיבות, ערד, קריית גת, שדרות, אבו בסמה, קריית מלאכי ועוד.
מבצע גב לדרום הוא המשך למבצע "גב לצפון", שבמסגרתו חולקו בשנה שעברה כ-50 אלף ערכות חזרה ללימודים ליישובי הצפון. מבצעי חלוקה אלה הם פרי יוזמתה של סיגליה חפץ, אשת שגריר ישראל בבריטניה, ובמימון תורמים וארגונים יהודיים מלונדון. לדברי שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר: "יוזמה ברוכה זו תביא לכך שאלפי תלמידים ישובו ביום ראשון לספסל הלימודים כשהם מצוידים בכל האביזרים הבסיסיים הדרושים להם. התגייסות הארגונים היהודים בקהילות העולם מעידה על הערבות ההדדית המאפשרת להעניק לתלמידים תמיכה נוספת מעבר לפעילות השוטפת והמסורה של מערכת החינוך החינוך". סיגליה חפץ: " אני מאמינה שתרומה זו תסייע לתלמידים שהענקנו להם את הערכות ותעלה חיוך על פניהם עם כניסתם לביה"ס".
משה"ח הסכים לבטל אתמול (ה') את צווי המניעה נגד ארגון המורים כדי לקיים מו"מ עם הארגון "ברוח טובה". בפסק הדין נקבע, כי הצדדים ימשיכו לחפש דרכים כדי להגיע להסכמות בנושאים הבלתי פתורים ביניהם. המורים בתגובה משביתים היום (ו') את הלימודים במחאה על תנאי עבודתם. השביתה ליום אחד.  אחרי החגים מאיים הארגון להשבית כליל את הלימודים.
שירות צבאי כבר לא חלק מוותק המורים (ערוץ 7)
המעסיקים נגד ועד העובדות החרדי הראשון (וואלה)
פ"ת: פקחים מנעו מתלמידים להיכנס לבי"ס (ynet)
ועד ההורים בשדרות; נשבית מחר את הלימודים (nrg)
ילדי הגן ניצלו מקסאם (msn)
שר הרווחה ביקר בבי"ס שהם בחיפה (קו לחינוך)
שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג ביקר ביום שני האחרון בבית הספר שהם בחיפה אותו מפעילה רשת "דרור בתי חינוך". השר עמד מקרוב על דרכי הפעולה של בית הספר המסייע בקליטת נערים ונערות המתקשים להשתלב במערכת החינוך. בביקור התחייב מנכ"ל המשרד, נחום איצקוביץ, כי חיפה תכלל בין 55 הערים שיהיו שותפות ליישום המלצות ועדת "שמיד" לנוער בסיכון. הפרוייקט מתוקצב בסכום של 400 מליון ₪. 
 "התרשמתי מהיכולות ובעיקר מן התוצאות של בית הספר המוביל נוער בסיכון מרקע קשה ומאפשר לו לצאת עם תעודת מקצוע ועם בחינות בגרות", אמר השר הרצוג והוסיף; "אני רואה חשיבות גדולה ביישומה המהיר של התוכנית לילדים בסיכון מכיוון שמדובר בקרש הצלה לאלפי ילדים בישראל. השקעה בגיל הצעיר תחסוך עלויות בטווח הארוך".  
תלמידי בית הספר "שהם" מסיימים את לימודיהם כשבכיסם תעודת מקצוע. אחוזי ההצלחה בבחינות הבגרות גבוהים מהממוצע הארצי ועומדים על 83%.
1,000 מילים לתלמידים העולים (nfc)
400 מאושרים יכתבו בקורות החיים שלהם: בן 17 - מנכ"ל חברה (הארץ)
שרת החינוך ביקרה בגליל העליון (קו לחינוך)
שרת החינוך, יולי תמיר, ומנהלת מחוז צפון במשה"ח, ד"ר אורנה שמחון, ביקרו אתמול בגליל העליון. הביקור כלל פגישת עבודה במועצה האזורית וכן סיור בשני בתי"ס; הגומא בכפר בלום, שבו 321 תלמידים, והר וגיא שבקיבוץ דפנה, שבו 981 תלמידים. בהמשך ביקרה השרה בכפר ריינה.
הכיתה היא רק קרוואן שמוצב באמצע שדה - אבל מחוץ לטווח הקסאם (הארץ)

המורים הפגינו, אך השנה נפתחה כסדרה (הארץ)
כולם בכדורי: ערבים, אפריקאים, מושבניקים (הארץ)
איגרת שרת החינוך לכבוד פתיחת שנת הלימודים
ציוני הבגרות מתפרסמים היום (א'), כך סמנכ"לית משרד החינוך, לאה רוזנברג
(קו לחינוך)
נא לפתוח מחברות ולמחזר שאלות (וואלה)
שלום כיתה א' (קו לחינוך)
מערכת החינוך בראי ההומור של מזל לביאד, מומחית לאינטיליגנציה רגשית
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך