4/3/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 21.9.07-30.9.07

הוחמר עונשו המשמעתי של מורה שהתחזה לאקדמאי (nfc)
העירייה חיכתה, האזבסט המסוכן בער ליד ביה"ס (ynet)
איסתא תבנה למכללת נתניה בשיטת BOT (אן.אף.סי)
השביתה באוניברסיטאות חוזרת (nrg)
המורה לאנגלית בחטיבה - עבדאללה מדארפור (ynet)
הורים; "ועדה לנושא החינוך המיוחד - בזבוז זמן" (ynet)
סיוט בבית הספר (וואלה)
מקצוע חדש בביה"ס; הגנת הסביבה (וואלה)
ירידה במספר הנרשמים לאוניברסיטאות (וואלה)
חשד; ניסה לדקור חבר ללימודים באמצעות מברג (וואלה)
הסגל האקדמי; לא נפתח את שנת הלימודים (וואלה)
האלוף אליעזר שקדי ביקר בבתי ספר תיכוניים (ynet)
ישראלים עלו לגמר האירופי לתוכניות עסקיות (nfc)
30% מהתלמידים לא חוסנו בשנה שעברה (וואלה)
משה"ח לא מחכה לבג"ץ; מאפשר לחרדים לבקש פטור מלימודי ליבה (הארץ)
תלמידי ביה"ס העניקו מתנות לקהילה (קו לחינוך)
המורה פיתתה את התלמיד (nfc)
אילוף כלבים כאמצעי להעצמה (nfc)
ארגון המורים מאפשר לחבריו לצאת לפולין (גלי צה"ל)
התוכנית; יותר אתיופים ליותר קיבוצים (nfc)
עוד דור כזה ואבדנו (nfc)
אבואב עוזב את יולי תמיר (nfc)
הסוכנות העניקה מלגות לימוד לעקורים (ערוץ 7)
הנחיה חדשה; ניתן לערוך חיפוש בתיקו של תלמיד (קו לחינוך)
עלייה של 25% במספר הנרשמים למכללת אריאל (הארץ)
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב התפטר מתפקידו (הארץ)
מנכ"ל משרד החינוך התפטר מתפקידו (ynet)
בעולם מפריכים את המלצת שוחט (nrg)
תלמידי ניר העמק שבו מפולין (קו לחינוך)

בכל שנה בחודש אוגוסט יוצאת משלחת של כיתות י"א בכפר הנוער ויצו ניר העמק שבעפולה למסע משמעותי וחוויתי בפולין, במסגרת לימודי תקופת השואה. התלמידים חזרו ארצה לפני מספר ימים עמוסי חוויות ורשמים. חווה אלתר,ראש המשלחת ומחנכת בניר העמק, סיפרה: "המשלחת שיצאה בחסות משרד החינוך מנתה 25 תלמידים ותלמידות שעברו הכנה מקדימה לפני היציאה לפולין. ההכנה עסקה בפולין של טרום המלחמה והאובדן בזמן המלחמה. ביקרנו במחנות ההשמדה, שוחחנו עם חסידי אומות עולם, שסיכנו את חייהם בכדי להציל יהודים, והתרשמנו מהאתרים במדינה. התלמידים זכו להכיר את הנושא מקרוב - לא רק ברמה התיאורטית. מעבר להתרשמות הם קיבלו במסע הזה ערכים מוספים למכביר בהם הכרת השונה, סובלנות, חשיבות הנתינה והתגייסות למען מטרה", סיכמה אלתר. מנכ"ל הכפר, יוסי גושן, שמע מחברי המשלחת את רשמיהם, וציין כי הוא רואה בביקורי התלמידים בפולין ערך חשוב מאין כמוהו. חברי המשלחת סיפרו בתום המסע: "השנה יצאנו אנחנו, משלחת של נערים סקרנים עם המון שאלות ורצון לחוות את החוויה הזו, ולא ידענו מה מחכה לנו.

כשנחתנו באדמה חרוכת הדם הזאת, האדמה שמיליוני בני אדם -בעיקר יהודים, נרצחו בה בדם קר, לא הבנו עדיין איפה אנחנו ומה אנו עושים כאן. פולין היא ארץ אירופאית יפיפייה, עם נוף מדהים, ולא ייתכן שדבר כזה שנקרא "שואה" קרה דווקא כאן, במקום היפה הזה. הסתבר לנו שזו הייתה הטעיה מושלמת, בדיוק כמו אז, בתקופת השואה, מפני שבאותה אדמה יפיפיה התרחשה שואה נוראית. סיירנו במחנות עבודה והשמדה - מחנות ענקיים עם מבנים מדויקים, שנועדו להתעלל ולנצל יהודים ככח עבודה למלחמה - לטובת הרווח הגרמני. הבטנו בכמויות השיער והנעליים האדירות, ראינו בעינינו משרפות ונשמנו את הסירחון בתוך תאי הגזים-תאים קטנים שממש בתוכם נרצחו יהודים מחוסר אויר. היינו עדים לקרונות הבקר הצפופים, לבורות הירי ולקברי האחים הנוראיים, ראינו הכל במו-עינינו, הרחנו את הריחות, שמענו סיפורים מרגשים ומחרידים והכאב והצער צפו מליבנו. לא האמנו שרוע כזה יכול להיות, לא תיארנו לעצמנו עד כמה אדם יכול להיות אכזרי כשיש לו את הכוח והסמכות לשלוט באחר. אך עם זאת התמלאנו גאווה - גאווה ביהדות שלנו.

מהמסע האדיר הזה למדנו המון דברים על עצמנו ועל החיים. למדנו להיות סובלניים יותר ולאהוב את האחר, להעריך את הדברים הקטנים היום-יומיים, ולמדנו בעיקר שארץ ישראל היא הדבר היחידי שיש לנו בעולם ואנו חייבים להעריך אותה ולשמור עליה היטב".

התלמידים סיימו שנה ראשונה בתוכנית אורט לאקדמיה (קו לחינוך)
 בסוף החופש הגדול התקיים בבית הספר אורט הנרי רונסון באשקלון, טקס סיום השנה הראשונה בתכנית "אורט אקדמיה". הטקס התקיים בבית הספר בהשתתפות קברניטי התוכנית, ביניהם פרופ' ג'מי ויינבלט – רקטור אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

60 תלמידים מחטיבת הביניים (כתות ז' ח' ו-ט) סיימו את לימודיהם בפקולטה למדעי הבריאות. הם למדו את המקצועות כימיה וביולוגיה והגיעו להישגים מרשמים. 38 מהם ימשיכו בשנה ב' של התכנית, יעמיקו את לימודיהם במתמטיקה ובפיסיקה, וימשיכו שיעורי השלמה בכימיה ובביולוגיה.

התלמידים ייצאו מדי יום חמישי בשעה 12:00 ללימודים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ויחזרו בשעה 18:00.


 

הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך