14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 11.4.06 - 25.4.06


נהגת אוטובוס שהסיעה 35 תלמידים לביה"ס חצתה מחסום רכבת ברמזור אדום (הארץ)
שיעורים פרטיים במתמטיקה בממיר הטלוויזיה (וואלה)
ומי לא בא לטקס יום השואה באוניברסיטה? המרצים (ynet)
מירי ואלעד מדברים מתוך המצבות (הארץ)
ישראל לא משקיעה מספיק בחינוך (וואלה)
האם עדויות ותמונות ימחישו לנוער שהשואה לא התרחשה רק באירופה? (הארץ)
בכיר במשה"ח נחקר בחשד למרמה בתקציב המשרד (הארץ)
בית הדין חייב את המורים לערוך את מבחני פיז"ה (הארץ)
ארגון המורים: עתירת משרד החינוך היא זריית חול בעיניים (nfc)
המודל האוסטרלי לסבסוד לימודים יהיה חלק מקווי היסוד של הממשלה (הארץ)
משרד החינוך ביקש מבית הדין לכפות קיום מבחני פיז"ה (הארץ)
מורה מאופקים תובעת הורה שהכפיש את שמה (וואלה)
לחכות לבעל הבית (NRG)
סיסקו ישראל מכשירה מורים באוניברסיטאות ברשות הפלשתינית (הארץ)
תלמידי תיכון מסיירים בגדר ההפרדה (וואלה)
הורים מבקשים לממן שירותי אחיות בבתיה"ס (וואלה)
תלמידי ישראל מלכלכים גם מחנות השמדה (ynet)
משרד החינוך על הפיטורים: קיצוץ מתגלגל (nfc)
חזית אחידה נגד פיטורי המורים (nrg)
תלמידי בי"ס משגב זכו בתחרות רובוטיקה בארה"ב (הארץ)
תלמיד דתי הסכים לעזור אפילו לחילוני (הארץ)
בחינת בגרות חדשה: עברית בעל פה בלי "כזה-כאילו" (ynet)
האוניברסיטה העברית מובילה בציטוט מאמרים מדעיים של חוקריה (nfc)
משרד החינוך אוסר על קישוט ארונות חשמל בבי"ס (וואלה)
במוקד המאבק על תיק החינוך - תפישות עולם שונות (הארץ)

מגשרים צעירים בכפר הנוער (קו לחינוך)
עשרה מתלמידי כפר הנוער הדתי הודיות, שליד טבריה, הוסמכו בימים אלה כמגשרים. התלמידים השתתפו במשך שלושת החודשים האחרונים בקורס גישור, שנערך על ידי חברת סי.אם.אס. בתמיכת משרד החינוך והמשרד לביטחון פנים. הקורס הכשיר את בני הנוער לישב סכסוכים בין התלמידים במוסד ובינם לבין אנשי הצוות באמצעות פשרה מוסכמת.
20.4.2006

הסטודנטיות מפיקות הצגת תיאטרון בובות לתלמידי החינוך המיוחד (קו לחינוך)
במסגרת המסלול לחינוך מיוחד של מכללת גורדון בחיפה, משתתפות הסטודנטיות בקורס "תיאטרון בובות ככלי חינוכי טיפולי". הסטודנטיות המשתתפות בקורס ממחיזות סיפור ילדים ובונות בעצמן את הבובות להצגה. לאחרונה הציגו הסטודנטיות את סיפורו של לוין קפניס, "הדחליל", בפני תלמידי בי"ס גיל לחינוך מיוחד בחיפה, צוות המכללה וסטודנטים.
18.4.2006

תלמידים אתיופים לקראת תעודת בגרות איכותית (קו לחינוך)
מכון ברנקו וייס, הפרויקט הלאומי  ומנהלת קדם עתידים למצויינות בפריפריה, חברו יחד במטרה להכשיר תלמידים יוצאי אתיופיה לזכאות לתעודת בגרות מדעית איכותית. המטרה בעתיד; לאפשר את כניסת התלמידים למוסדות אקדמיים. בתמונה; תלמידי התוכנית מרמלה במפגש עם תלמידי מנהיגות צעירה מארה"ב.

תעודות הוקרה לחיילים המתנדבים בביה"ס (קו לחינוך)
בתיכון אורט רבין בגן יבנה פועל מזה כשנתיים מרכז למידה, המעניק שיעורי תגבור לתלמידים מתקשים והעשרה - לתלמידים מצטיינים. במרכז מלמדים בהתנדבות גם חיילים מטייסת תחזוקה אווירית מבסיס חצור הסמוך ליישוב. בשבוע שעבר ערכה הנהלת ביה"ס טקס לחיילים המתנדבים ולמפקדם והעניקה להם גביע ותעודות הוקרה על פועלם. בטקס השתתף גם מנכ"ל רשת אורט, צבי פלג.
 11.4.200

חוברות חדשות בחינוך לשוני - למתבגרים בחינוך המיוחד (קו לחינוך)
מטח הוציא לאור שתי חוברות ראשונות בסדרת החינוך הלשוני "מדברים לעניין", שמיועדת לבני נוער הלומדים בחינוך המיוחד. החוברות - "מגיעים לאילת" ו-"שירים על מה שמרגישים" פותחו כדי לענות על הצורך של בני נוער בחינוך המיוחד בטקסטים המותאמים ליכולתיהם ולגילם. החוברת "שירים על מה שמרגישים" (בתמונה) מציגה שירים של משוררים ישראליים, המתארים את עולמם של מתבגרים.
10.4.2006

תוכנית חינוכית חדשה משלבת יהדות, מוסיקה - וצפרות (קו לחינוך)
החברה להגנת הטבע פיתחה תוכנית חינוכית חדשה, המשלבת נושאים הקשורים ליהדות, מוסיקה, שמירת הטבע וצפרות. במסגרת התוכנית התקיימו בחודש האחרון חמישה מפגשים בחיק הטבע, שבהם השתתפו כ-40 אלף תלמידים. במפגשים למדו התלמידים על הסביבה הטבעית של הציפורים, על מוסיקה בטבע, הדברה ביולוגית באמצעות ציפורים דורסות ועוד. התלמידים גם למדו לזהות סוגי עופות ואף שחררו דורסים בחזרה לטבע. בתמונה: תלמידים צופים על ציפורים בלטרון.
9.4.2006
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך