14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 1.4.06-10.4.06


מורי בי"ס קנו לתלמידי המסע לפולין אלכוהול (וואלה)
משרד החינוך יפסיק האפליה העדתית בסמינרים החרדיים (וואלה)
ביוזמת הרשות לניירות ערך: החל מ-2007 ילמדו תלמידי תיכון איך משקיעים בבורסה (הארץ)
בכיר בעיריית ירושלים: הרב אלישיב קבע מכסה 30% בקבלת תלמידות מזרחיות (הארץ)
ש"ס מתנגדת למינויו של רייכמן במשרד החינוך (הארץ)
אוניברסיטת בר-אילן תקבל 6 מיליון דולר לפיתוח מדעי החיים (הארץ)
לא בבית ספרנו (nrg)
מונה מנכ"ל חדש למועצה להשכלה גבוהה והות"ת (הארץ)
דו"ח עמותת עלם ל-2005: יותר מאלף בני נוער עוסקים בזנות (הארץ)
הפגנה באוניברסיטת תל אביב על פיטורי שלושה עובדים בני 70  (הארץ)
מארגני סיורי תלמידים לפולין יוצאים נגד משרד החינוך (וואלה)
המורים: נשבית את הלימודים בעת מבחני פיז"ה (ynet)
נשיא הטכניון: נשקיע 90 מיליון דולר במדע (וואלה)
תלמידים גנבו המחאות מהמורה והלכו לקניות (ynet)
חינוך לעבודה (nrg)
התאחדות התעשיינים מנהלת מו"מ לרכישת 50% מאחת מרשתות החינוך הטכנולוגי

ועדה תבדוק אמצעים למניעת תקצוב בתיה"ס הלא רשמיים (הארץ)
אנשי חינוך תוהים: למה מנהלי ביה"ס למנהיגות אינם שורדים בתפקידם? (הארץ)
"אקול נורמל" הישראלי (הארץ)
בניין חדש לביה"ס הדו-לשוני בירושלים (הארץ)
משלחת אנשי חינוך מקוריאה תגיע לישראל (nfc)
הרשות השנייה תעניק מלגות לסטודנטים מהפריפריה (nfc)
יומן הנוכחות הכיתתי עובר לסלולרי (וואלה)
סיינטולוגיה בביה"ס היסודי (nrg)
תוקם מערכת חינוך ביישובי הקבע למפוני גוש קטיף (nfc)
חקרו בטעות את הילדה הלא נכונה (nrg)
האם מוצרט יהפוך ילדים לסובלניים (הארץ)
בוטל סמסטר קיץ במדע המדינה בתל אביב (וואלה)

26 תיכונים השתתפו בתחרו הרובוטיקה של ארגון FIRST (קו לחינוך)
26 תיכונים מרחבי הארץ השתתפו בשבוע שעבר בתחרות הרובוטיקה של ארגון FIRST הבינלאומי. התחרות התקיימה בו זמנית במדינות רבות בעולם. במסגרת התחרות נדרשו התלמידים לבנות רובוט, היורה כדורים לעבר סל. הרובוטים התחרו בטורנירים של משחקים, שהם מעין הכלאה בין כדורסל וכדורגל.

"מיחזור זה כל הסיפור" (קו לחינוך)
"שבוע איכות הסביבה" נערך בשבוע שעבר במוסדות החינוך בגן יבנה. בין יתר הפעילויות שהתקיימו בבתיה"ס במהלך השבוע, בלט מופע בשם "מיחזור זה כל הסיפור" שהעלו תלמידי ביה"ס היסודי מכבים (בתמונה). ממועצת גן יבנה נמסר, כי לאחרונה אישרה ועדת התמיכות של המשרד לאיכות הסביבה תקציב של 70 אלף ש"ח לביצוע תוכניות חינוך ביישוב בנושא שמירת איכות הסביבה והמיחזור.
4.4.2006

ציון 100 למגמת התיאטרון (קו לחינוך)
תלמידי י"ב במגמת התיאטרון של אורט דרסקי בעכו, העלו לאחרונה שתי הפקות גדולות לבגרות: המחזמר "כניסת שחקנים" וההצגה "השתיקה", העוסקת באלימות במשפחה. ההפקות הועלו ארבע פעמים באודיטוריום העירוני, בפני תלמידי החטיבה העליונה וחטיבות הביניים באזור והבוחנים. מביה"ס נמסר, כי כמיטב המסורת של המגמה, זכו גם השנה כל התלמידים שהשתתפו בהפקות - השחקנים, הבימאיות ומעצבי התפאורות - בציון 100 בבגרות.
4.4.2006

רסיטלים במגמת המוסיקה של אורט הורביץ (קו לחינוך)
במגמת המוסיקה של בי"ס אורט הורוביץ בכרמיאל קיים מסלול לימודים של 10 יחידות לימוד לבגרות במוסיקה. במסגרת המסלול צריכים התלמידים להגיש רסיטל. הכנת הרסיטל דורשת משמעת עצמית רבה והשקעה יום-יומית גדולה, לאורך השנה, בלימודים תיאורטיים ובאימונים טכניים. במהלך החודש שעבר הגישו תלמידי המסלול רסיטלים בקונסרבטוריון העירוני, בהשתתפות המורים, בני המשפחות וחברים רבים. .
3.4.2006

לא רק ספורט (קו לחינוך)
בחטיבת הביניים רבין שבקריית מוצקין, מתקיים מידי שנה שבוע החינוך הגופני. השבוע מוקדש לזכרה של המורה לחינוך גופני, הדס אלנקווה, שנפטרה בגיל צעיר. שבוע החינוך הגופני בחטיבה, שנערך לאחרונה, התמקד לא רק בתחרויות ובמשחקים, אלא גם בערכי ההגינות והסובלנות בספורט. אירוע השיא של השבוע היה אירוח שחקני הנבחרת הארצית של הנכים בכדורסל למשחק ידידותי מול נבחרת של תלמידים ומורות מביה"ס.
3.4.2006

מנהל מחוז חיפה: יש למנוע היבדלות של החינוך הדתי (קו לחינוך)
מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, אהרון זבידה, סייר השבוע בבתי"ס של החינוך הממלכתי-דתי באזור הקריות. בתום הסיור התקיים דיון, בנושא התמודדות החינוך הדתי עם הגדרת זהותו במציאות הישראלית המורכבת. בדיון השתתפו מחזיק תיק החינוך בעיריית קריית אתא, אברהם מועלם, רבנים, מפקחים ונציגי ועדי הורים מבתיה"ס הדתיים. מנהל המחוז אמר באירוע, כי יש למנוע היבדלות של החינוך הדתי, ותפקיד המחנכים הוא לפעול לשילובם של שני זרמי החינוך בחברה הישראלית.
30.3.2006

תלמידים עיצבו את כרזות תחרות "מדענים צעירים" במוזיאון המדע (קו לחינוך)
כרזות מדעיות, שעיצבו תלמידי י"ב ממגמת אומנויות העיצוב של בי"ס האלון ביבנה ומביה"ס לאומנויות בירושלים, מוצגות במוזיאון למדע בירושלים במסגרת תחרות מדענים צעירים. את  התחרות עורכים המוזיאון, חברת אינטל ומשרד החינוך. התלמידים נפגשו לפני מספר שבועות עם המדענים הצעירים המציגים בתחרות, חקרו אותם על נושאי עבודות המחקר שלהם ועל פי המידע שקיבלו, עיצבו את הכרזות.

בני הנוער נרתמים לסייע לנזקקים לחגוג את הפסח (קו לחינוך)
בני נוער בגן יבנה, החברים בתנועת אינטראקט של רוטרי, החלו השבוע במבצע "קמחא דפסחא" לאיסוף מצרכים למען משפחות נזקקות, במרכולים ובחנויות המזון ביישוב. במסגרת המבצע מתבקשים הקונים לקנות מוצר אחד נוסף עבור הנזקקים. 
 29.3.2006

שיעור באזרחות ובתקשורת ב"כיכר הדמוקרטיה" (קו לחינוך)
הבוקר, יום ב`, ערכו תלמידי שכבת ה` של בי"ס גרץ בתל אביב סיור מודרך במתחם "כיכר הדמוקרטיה", שהקים ערוץ 10 בשיתוף עיריית תל אביב, בחזית העירייה. בסיור שמעו התלמידים הסברים כיצד פועלת התקשורת ועל עבודת צוותי הטלוויזיה במקום, וזכו בשיעור בדמוקרטיה לקראת הבחירות.
27.3.2006

מסע "בשביל ישראל" בעיצומו (קו לחינוך)
מסע "בשביל ישראל" שמקיימת מכללת אורנים, נמצא בימים אלה בעיצומו. המסע, שהחל באילת בסוף החודש שעבר, יסתיים בערב יום העצמאות. מהמכללה נמסר, כי מדי יום מצטרפים אל המסע צועדים חדשים. בהפסקות נלמד טקסט מהמקורות, המתקשר לנושאים אקטואליים ולאתרים שבהם עוברים הצועדים. בסוף כל יום נפגשים הצועדים עם דמות מרכזית בחברה הישראלית, אנשי חינוך, אומנים, אנשי תקשורת ועוד. ההצטרפות למסע פתוחה לציבור והוא מתקיים בשיתוף עם עמותת צו פיוס, לזכר חיילים שנפלו בעת מילוי תפקידם. לפרטים: טל` 04-9838753.

חידון מורשת חגיגי (קו לחינוך)
תלמידי שכבת ט` בבי"ס אורט הנרי רונסון שבאשקלון השתתפו בשבוע שעבר בחידון מורשת חגיגי (בתמונה). בחטיבת הביניים של ביה"ס גם נפתח בתחילת השנה מרכז למידה בנושא מורשת שבו שלושה חדרים: האחד מרכז את נושא המורשת היהודית, השני- את נושא הציונות, והשלישי - את נושא הדמוקרטיה.
26.3.2006
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך