14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 11.3.06-20.3.06

המורים בירושלים מוחים על ניכוי במשכורתם (וואלה)
ערבית - שפת חובה בבתיה"ס היסודיים בחיפה (nfc)
היסטוריה: התלמידים דחו את בחינת הבגרות (ynet)
קדימה: סיוע מוגדל לבתי"ס ערביים (הארץ)
הורים נדרשו לשלם עבור צביעת הכיתות (וואלה)
ציוד כיבוי האש במוסדות החינוך בכפר סבא לא נבדק (וואלה)
נפש בריאה בגוף צעיר (nfc)
מורים: הבגרות החדשה באזרחות מכשילה (הארץ)
הלימודים בקריית שמונה יושבתו בשל הלנת שכר (וואלה)
סביבת לימודים צבעונית פוגעת בריכוז התלמידים (וואלה)
פרופ` בר ניב - משנה לנשיא המרכז הבינתחומי (nfc)
מדוע נידחו המבחנים הבינלאומיים? (ynet)
מבחני פיזה יתקיימו אחרי פסח במקום ביום ראשון הקרוב (הארץ)
פסיקה: לימודי תואר שני אינם הוצאה מוכרת (וואלה)
האוניברסיטה בעלת ההכנסות הגבוהות ביותר - העברית (וואלה)
אוניברסיטת חיפה משיקה אתר מצלמות אינטרנט (nfc)
7 מיליון ש"ח לתוכנית לקבלת צעירים מהפריפריה לאוניברסיטה (הארץ)
באנגליה גם הלוח בכיתה הוא מחשב; בישראל המחשבים מעטים ולא זמינים (הארץ)
נרגעים ברמלה: שיאצו לתלמידי כיתות ז` (ynet)
ילדים יקרים, דברו לאט (nrg)

משרד החינוך יקצץ בתקציבי חינוך בדרום תל אביב (וואלה)
הסטודנטים התאחדו: רוצים הורדה בשכר הלימוד (ynet)
מבחני פיז"ה: מסתמן - המורים לא יאפשרו קיום המבחנים, כי לא קיבלו שכר על ההכנה (הארץ)
ילדים גן החובה ילמדו על נזקי הסמים, הנרקומנים יישלחו לטיפול בכפייה (הארץ)
חוקרים ממליצים להתנות קצבאות הילדים בהישגיהם בחשבון ובאנגלית (הארץ)
מורי ישראל: בתחתית דירוג השכר המערבי (ynet)
תוכנית החינוך של קדימה: יום לימודים ארוך בגן חובה (הארץ)
מסלול הקבלה למצטיינים מהפריפריה יורחב לכל הפקולטות באוניברסיטת תל אביב (הארץ)

טקס הנצחה חודשי לזכר הנופלים (קו לחינוך)
בבית יד לבנים ביבנה התקיים בשבוע שעבר טקס הנצחה לזכרם של שמונה חיילי צה"ל בני העיר, שנפלו בחודש אדר. את הטקס ערכו תלמידי שכבת ו` מבי"ס פרדס צפוני (בתמונה). בטקס השתתפו גם בני משפחות הנופלים. הנצחת בני העיר  על ידי בתיה"ס היסודיים מתקיימת ביבנה כחלק מתוכנית מורשת חינוכית עירונית. במסגרת התוכנית מבקר מדי חודש בבית יד לבנים אחד מבתיה"ס, ועורך במקום טקס הנצחה לבני העיר שנפלו במערכות ישראל במהלך החודש.
16.3.2006

9,000 פניות בשנה לקו הפתוח של משרד החינוך (קו לחינוך)
הקו הפתוח של משרד החינוך מציין בימים אלה 15 שנים לקיומו. ממשרד החינוך נמסר, כי אשתקד התקבלו בקו הפתוח 9,000 פניות, לעומת 309 פניות בלבד בשנתו הראשונה. עוד נמסר, כי שיעור הפניות הגדול ביותר של תלמידים, כ-30%, הן בנושא הבגרויות. נתונים נוספים: בנים פונים לקו החם יותר מבנות - 58% לעומת 42%.  הפניות הרבות ביותר, כ-33%, הן מתלמידים הלומדים בחינוך העל יסודי. 
15.3.2006

מרכז הורים-ילדים בפנימייה לזכר חללי מבצע חומת מגן (קו לחינוך)
בכפר הנוער בית אפל שבגן יבנה נחנך בשבוע שעבר מרכז הורים-ילדים. המרכז הוקם לזכר 23 חיילי חטיבה 5 שנפלו במבצע חומת מגן. המרכז הוקם בעזרת תרומה של עמותת "עמכם", שהקימו יוצאי החטיבה והמשפחות השכולות. בני המשפחות השכולות גם נטעו בגינת המרכז החדש עצים לזכר הנופלים. בבית אפל מתחנכים 210 ילדים ובני נוער, המגיעים לפנימייה בשל משברים משפחתיים קשים. במרכז החדש יקיים הצוות המקצועי סדנאות ותוכניות התערבות לחיזוק הקשר בין ההורים וילדיהם.
15.3.2006

 job06  - הזוכה בתחרות הרובוטים "רובונר" (קו לחינוך)
ביה"ס מקיף רבין בקריית גת, שאירח השבוע את תחרות הרובוטים הארצית "רובונר", גם זכה בה במקום הראשון בקטגוריית "סטנדרט" עם הרובוט job06. במקום השני והשלישי זכו שני רובוטים של תיכון משגב שבמועצה האזורית משגב. בתחרות השנה השתתפו 49 רובוטים מ-21 בתי"ס. הרובוטים התחרו בניווט בדגם של דירה בשתי קטגוריות: אלמנטרי וסטנדרט. בקטגוריית סטנדרט, הקשה יותר, מוצבים לרובוטים מכשולים, כגון מדרגות. בקטגוריית אלמנטרי זכה במקום הראשון הרובוט רוחמה של תיכון רמת חפר מהמועצה האזורית עמק חפר.
14.32006


מבחני הפיז"ה ייתקיימו רק לאחר חופשת הפסח (קו לחינוך)
משרד החינוך הודיע היום אחר הצהריים, כי מבחני הפיז"ה יידחו. המבחנים, שאמורים היו להיערך בסוף החודש בקרב מדגם מייצג של כעשרת אלפים תלמידים בשכבת י`, יתקיימו רק לאחר חופשת הפסח. ממשרד החינוך נמסר, כי ההחלטה התקבלה בעקבות תיאומים עם הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי של המדינות המפותחות, ה-OECD, שהמבחנים נערכים מטעמו. המבחנים אמורים לבדוק את רמת האוריינות בשפת אם, מתמטיקה ומדעים. הגורם לדחייה הוא סירובו של ארגון המורים בחינוך העל יסודי לאפשר את קיומם של המבחנים. משא ומתן בנושא, שהתקיים בשבועות האחרונים בין הנהלת המשרד והארגון, נקלע למבוי סתום.
13.3.2006


פרס התמ"ת לעובדי הוראה מצטיינים ברשת עמל (קו לחינוך)
ואדים זמיר, מורה לחשמל  מבי"ס עמל בן עמי שליד שוהם, זכה השבוע בפרס עובד ההוראה המצטיין של משרד התמ"ת. זמיר זכה בפרס על מסירותו הרבה לתלמידיו והאוירה הטובה שהוא משרה בשיעורים, למרות הדרישות הגבוהות והגבולות הברורים שהוא מציב. זמיר הוא אחד משבעה מורים מרשת עמל שזכו בפרס השנה. הפרס הוענק
בטקס חגיגי, שהתקיים במוזיאון ארצות המקרא בירושלים.

יום פתוח במכללת אפקה (קו לחינוך)
ביום חמישי, ה-23.3, ייערך במכללת אפקה בתל אביב יום פתוח, שבו יוכלו המועמדים ללימודי הנדסה להכיר את המכללה. תוכנית היום הפתוח כוללת סיור מעבדות, מפגש עם ראשי המחלקות, ייעוץ לימודים ותעסוקה, תצוגת פרויקטים של סטודנטים ועוד.
12.3.2006


מאות בתי"ס יסודיים ישתתפו באולימפיאדת החשיבה (קו לחינוך)
מאות בתי"ס יסודיים ישתתפו השנה באולימפיאדת החשיבה. מדובר באירוע שנתי, שהוא שיאה של תוכנית חינוכית תומכת למידה לרכישת מיומנויות חשיבה. התוכנית מופעלת על ידי קבוצת "אשכולות חשיבה" בשיתוף עם קרן קרב, גן המדע במכון ויצמן והאקדמיה לשחמט ע"ש קספארוב. במסגרת האולימפיאדה, ייערכו תחרויות אזוריות ותחרות גמר ארצית. נבחרת ביה"ס שתזכה בתחרות הארצית, תייצג  את ישראל באולימפיאדה הבינלאומית, שתתקיים באוקספורד שבאנגליה ביוני. בתמונה: התחרות אשתקד. 13.3.2006

יום אתגרי לגיבוש עבודת הצוות (קו לחינוך)
תלמידים משכבות ט`-י"ב של אורט מיטרני בחולון, יצאו בשבוע שעבר ליום פעילות אתגרית ביער בן שמן. במהלך היום למדו התלמידים לבשל בתנאי שטח ועל שיטות הסוואה, התנסו בא"ש לילה ועוד. בפעילות הושם דגש על עבודת צוות, גיבוש הקבוצה ומשמעת עצמית. היום נערך כהכנה לטיול אתגרי בין מספר ימים, שיתקיים בקרוב.
12.3.2006


משה"ח מעלה ספרי לימוד סרוקים לאינטרנט (קו לחינוך)
האגף לפיתוח תוכניות לימודים במשה"ח העלה בימים האחרונים לראשונה לרשת
מאגר של ספרי לימוד סרוקים. המאגר הוא יוזמה משותפת של משה"ח והמרכז לחינוך מדעי טכנולוגי על שם עמוס דה-שליט (מל"מ). המאגר החדש הוא תחילתו של מבצע רחב היקף לפרסום דיגיטאלי של חומרי הלמידה. בינתיים מכיל המאגר רק סריקה של ספרי הלימוד במדע וטכנולוגיה לכיתות ה`-ו`. כדי למנוע הדפסה של הספרים כתחליף לרכישתם בחנויות, מוזהרים הגולשים, שהסריקה במאגר היא ברזולוציה נמוכה ועלות הדפסת ספר במדפסת הביתית גבוהה בהרבה מרכישתו בחנות. 9.3.2006

תלמידים רוקדים ריקודים סלוניים באשדוד (קו לחינוך)
27 בתיה"ס היסודיים באשדוד משתתפים השנה בפרויקט הנקרא "בי"ס רוקד". בנוסף לומדים תלמידים רבים ריקודים סלוניים ב-10 מרכזים קהילתיים בעיר. כחלק מהפעילות האינטנסיבית בתחום הריקוד ולרגל חגיגות היובל של אשדוד, הוחלט בימים אלה לקיים בעיר את גביע אירופה לריקודים סלוניים.
8.3.2006


הארי פוטר פורש כנפיים בתערוכת ציורים אינטראקטיבית (קו לחינוך)
באתר האינטרנט "כנפיים" של מטח, הועלתה בימים אלה תערוכה אינטראקטיבית בשם
"ילדים ומאיירים מציגים: הארי פוטר פורש כנפיים". בתערוכה, המוצגת במקביל גם בבית אריאלה בתל אביב,  מוצגים 42 ציורים המתארים את עולם הפנטסיה שבספרי הארי פוטר, של ילדים בגילאי 7-14. בתערוכה גם 40 עבודות של מאיירים. יצירות הילדים נבחרו מתוך 240 ציורים שהוגשו לתחרות שערך האתר.
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך