14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 20.2.2006-28.2.2006


פרץ: נקציב 600 מיליון ש"ח לחינוך חינם לגיל הרך (ynet)
הגימנסיה מנעה מהמתנחלות להגיע בגלל עמונה (ynet)
תלמידי חטיבת ביניים בתל אביב שיחקו ברולטת חניקה - ואושפזו (הארץ)
בג"ץ: החלוקה לאזורי עדיפות בחינוך מפלה ערבים (הארץ)
משרד החינוך: נלמד את הפסיקה ונסיק מסקנות (הארץ)
ג`ובראן: בפריפריה חיים גם ערבים (הארץ)
פטורים משכר לימוד והעדפה במלגות (הארץ)
המכללות והאוניברסיטאות מנסות לנסח אמנה (וואלה)
משחק הכיסאות המוזיקליים של בתיה"ס בחיפה (וואלה)
תלמידי בליך בחרו בקדימה (nfc)
בג"ץ: תוכנית חינוך ממשלתית "נגועה בהבחנה חשודה על בסיס לאום וגזע" (הארץ)
רק ארבעה יישובים ערביים קטנים קיבלו מעמד של אזור עדיפות לאומית לצורך הטבות בחינוך, לעומת למעלה מ-550 יישובים יהודיים.
המנהל הבטיח: כולם יסיימו עם תעודת בגרות (nrg)
הסטודנטים יתחברו לעצמם ויקבלו על זה תואר(הארץ)
עלייה בשיעור ההעתקות בבחינות הבגרות ב-2005 (וואלה)
פרץ נואם בתיכונית מדוברת (הארץ)
בנתניה תלמידים מלמדים את חבריהם כיצד לא ליפול קורבן לסכנות  שבאינטרנט (הארץ)
פערי המחשב צומצמו, אך רק בבתיה"ס היהודיים (הארץ)
מחשב לכל ילד? בינתיים אחד  לכל 12 תלמידים (הארץ)
בנים ובנות תופסים אחרת התנהגויות הטרדה מינית (הארץ)
יד ושם עורך קונגרס לתנועות הנוער (nfc)
אין בי"ס ללא אלימות (nrg)
כל תלמיד שני תקף את חברו, כל תלמיד חמישי תקף מורה (ynet)
משרד החינוך: השנה לא תיערך בחינת בגרות בעל פה בתנ"ך (הארץ)

תיכוניסטים לוחמים למען זכויות המנקים (וואלה)
חשש: ניגוד עניינים בפעולת המועצה להשכלה גבוהה (הארץ)
שטרית: "אי אפשר לבצע רפורמה בלי המורים" (ynet)
נערים ביישוב בגליל חשודים בביצוע מעשים מגונים בחבריהם ללימודים (nrg)
מנהלי בתיה"ס נגד פרופ` רייכמן (nrg)
פיקוד העורף מדריך תלמידים גם במזרח ירושלים (הארץ)
בוטלה היוזמה להפרטת המתנ"סים (הארץ)
החוג ללימודים רוסיים באוניברסיטה העברית עלול להיסגר (הארץ)

כנס תקשורת ארצי בביה"ס העמק המערבי (קו לחינוך)
הכנס השנתי למגמות תקשורת כתובה ומשודרת, לזכר העיתונאי אילן רועה, נערך השבוע בביה"ס העמק המערבי שבקיבוץ יפעת. הכנס נערך זו הפעם השנייה. בתמונה; הוריו של אילן רועה, מוטי אמיר, מנהל ביה"ס, אריק שחף, והתלמידים.
ולכתבה במלואה
 

תלמידי אורט הורוביץ הובילו שבוע בריאות בכרמיאל (קו לחינוך)
בי"ס אורט הורוביץ הוביל שבוע בריאות בכרמיאל. במהלך השבוע אירחו תלמידי הורוביץ כיתות מבתיה"ס היסודיים ניצנים ואיריסים וערכו להם יום ספורט. כמו כן הרצו תלמידי מגמת הבריאות של הורביץ לתלמידי היסודיים על ארוחת בוקר בריאה וערכו להם ארוחה "לדוגמה" ממוצרים, שנתרמו על ידי סניף "מגה" המקומי. תלמידי מביה"ס גם הקימו בקניון לב כרמיאל דוכנים למדידת לחץ דם, ייעוץ תזונתי, התרמת דם ועוד, וסייעו לרופאים ולאחיות שהפעילו אותם.

משחק כדורסל חברתי וערכי (קו לחינוך)
תלמידי שכבת י"ב של ביה"ס אורט הנרי רונסון באשקלון, נפגשו השבוע עם אלופת המדינה בכדרוסל לנכים על כסאות גלגלים, קבוצת "קסם". המפגש כלל מופע ראווה של קבוצת הנכים, משחק כדורסל משותף עם תלמידי ביה"ס ודיון ערכי על ניצחון הרוח את מגבלות הגוף. מטרת הפעילות הייתה לקרב את בני נוער אל עולם הנכים, לא מתוך רחמים, אלא מנקודת החוזק של הנכים.
(20.2.2006)


העיתונאי עמנואל רוזן בשיחה עם תלמידי תיכון רבין בגן יבנה; אם היו נותנים לי הייתי מראיין גם את יגאל עמיר (קו לחינוך)
רוזן הירצה בפני תלמידי כיתות ט` של ביה"ס, הלומדים תכנית ייחודית שכותרתה מנהיגות צעירה וצדק חברתי. רוזן הבהיר, כי זכות הציבור לדעת היא ערך עליון. התכנית חושפת את התלמידים לקונפליקטים חברתיים ופוליטיים. בתמונה; מנהל ביה"ס, חיים אייזנר, מעניק לרוזן תעודת הוקרה מטעם ביה"ס. 
(20.2.2006)
 

תלמידי ביה"ס שנשרף עוברים ללמוד במכללה (קו לחינוך)
ביה"ס הפתוח בנווה שאנן בחיפה הוצת בסוף השבוע האחרון בידי פורצים. המכללה האקדמית גורדון בחיפה נענתה לבקשת ראש מינהל החינוך בעיריית חיפה, רחל מתוקי, והעמידה 12 כיתות לימוד לרשות ביה"ס. החל מהיום, יום ב`, ובמשך השבוע הקרוב, ילמדו כל תלמידי ביה"ס הפתוח במכללת גורדון. למרות חופשת הסמסטר, מסייע כל הצוות המינהלי של גורדון למאות התלמידים הגודשים את המכללה. 
(20.2.2006)

מעבירים אנרגיות חיוביות לתלמידים (קו לחינוך)
סטודנטים מהמגמה הירוקה במכללת אורנים, ערכו בשבוע שעבר יום פעילות "ירוק" בנושא האנרגיה לתלמידי שכבה י` של אורט גרינברג בקרית טבעון. במהלך היום העבירו הסטודנטים סדנאות בנושאים: משק האנרגיה בישראל, אנרגיות חלופיות, צדק סביבתי וכביש חוצה ישראל. כמו כן הפעילו הסטודנטים את התלמידים בסדנת מדיטציה ובמשחקי אלתור - במטרה לתרום ל-"אנרגיות חיוביות" במהלך היום. 
(19.2.2006)

מכללת הדסה משיקה חוג לתקשורת אינטראקטיבית (קו לחינוך)
מכללת הדסה בירושלים הודיעה על השקת חוג לתקשורת אינטראקטיבית. הלימודים בחוג יכשירו את הסטודנטים לפתח מוצרי תוכן למדיות מתקדמות כאינטרנט רחב-פס, טלוויזיה אינטראקטיבית, שידורי לווין וטלפונים סלולריים. בחוג ילמדו הסטודנטים נושאים שנלמדו עד כה בנפרד ובהם: כתיבת תסריטים, עיצוב גרפי, צילום ועיבוד תמונה, אנימציה, תכנות וניהול מאגרי מידע ועוד. הלימודים בחוג יתקיימו בשעות הערב ובימי שישי, במשך שלוש שנים, ובסיומם תוענק לבוגרים תעודת הנדסאי. 
(15.2.2006)
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך