14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 10.2.06-19.2.06


במזכרת בתיה מוקם בי"ס חילוני-דתי מעורב (וואלה)
"דה אבוקדו איז גרין" שרים תלמידים בבאר שבע כבר בכיתה א` (הארץ)
מנהלת תיכון מתל אביב לא אפשרה מעצר של תלמיד (וואלה)
מנהלת זכתה בתביעת לשון הרע נגד הורי התלמידים בגבעת זאב (וואלה)
נערה הלכה לביה"ס עם אקדח (הארץ)
רק שלוש אוניברסיטאות מישראל ב-200 הטובות בעולם (הארץ)
71% מההטרדות - בבתיה"ס (NRG)
מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה התפטרה (הארץ)
מחקר: בנות פותרות פחות טוב שאלות במתמטיקה המנוסחות בהקשר "גברי" (הארץ)
מורי העתיד מאמינים שאמפטיה לתלמיד חשובה יותר מידע מקצועי (הארץ)
הפוליטיקאים מעבירים את הקמפיין לתיכונים (וואלה)
כ-80% מילדי הגיל הרך לא נמצאים במסגרת פיקוח (וואלה)
ביה"ס הטכנולוגי בסמ"ת לא ייסגר (וואלה)
רייכמן: לא ניישם את דו"ח דברת במתכונת הזו (YNET)
רמת הגולן מושלגת וירושלים בכוננות (NFC)
"עלה ירוק" תובעת את בי"ס בליך (NFC)
מלמד בכיתות גן נעצר בחשד שהיכה תלמידים (וואלה)
התרגיל של המנהלת הצליח והתלמידים החלו לנקות (הארץ)
לתיכון באבו גוש יש חוקים משלו (וואלה)
סייעות בגנים יוכשרו לנתח ציורי ילדים (וואלה)
50% מבני הנוער נפגעים מדקירות (NFC)
בבחירות דמה במקיף עומר: הימין הדתי ניצח ביישוב השמאלני (NFC)
הפנינג בעלי חיים בבי"ס ברמת השרון (וואלה)
ההורים המלווים טיולים אינם מבוטחים (וואלה)
מלגות הוענקו לסטודנטים שישמשו חונכים מדעיים (וואלה)
הברזת מהשיעור? המחשב ידווח (YNET)
סקר: מעדיפים את חברת הכנסת יולי תמיר לתפקיד שרת החינוך (NFC)
הסטודנטים לרפואה שוקלים לתבוע את הפקולטות (וואלה)
בלתי מספיק למערכת החינוך (NRG)
הילדים היהודים בעד "זכויות הילד",  הערבים פחות (YNET)
משרד החינוך מפריע לפרנסת מורים עצמאיים (וואלה)
מי רוצה להיות משפטן (וואלה)
מעתה בישראל: לימודים לתואר בטכנולוגיות למערכות למידה (NFC)
עיריית תל אביב תדון האם לפרסם על גדרות בתיה"ס (וואלה)
מערך ההסעות מסכן את חיי התלמידים (וואלה)
איך מחנכים תלמידים לנקות? שילמדו בזבל (YNET)
כנס הקורא לחרם אקדמי על ישראל בוטל בארה"ב (וואלה)
רשת הימורים מנוהלת בבתי"ס בירושלים (וואלה)
עיריית קריית ים מכניסה שלטי חוצות לבתיה"ס (וואלה)
ילדה בת שנה וחצי ננשכה בכל גופה בגן (וואלה)
יותר בעלי תואר ראשון יותר צמיחה במשק (NFC)
אורט מוצקין רוצה להיות בליך (וואלה)
המאבק על תיק החינוך: המטיף להפרטה נגד חסידת התמיכה הממשלתית (הארץ)
משרד החינוך יאתר לקויות למידה כבר בכיתה א` (וואלה)
ששון לוי מונה לסמנכ"ל המסלול האקדמי במכללה למינהל (NFC)
הגננת חילקה ממתקים ופוטרה (NRG)
מרצים באוניברסיטה העברית חוששים: "הרפורמה תגרום לקטסטרופה" (הארץ)


לומדים על חדשנות טכנולוגית בחברת ההי-טק (קו לחינוך)
חברת ההי-טק מטריקס אירחה לאחרונה במשרדיה את תלמידי י"ב מתיכון בליך ברמת גן, הלומדים במגמת הנדסת תוכנה ומדעי המחשב. מנכ"ל החברה, מוטי גוטמן, ובכיריה הרצו בפני התלמידים על מגמות ותהליכים בעולם התוכנה וסיפרו להם על פעילות החברה.
(15.2.2006)

מציינים את ט"ו בשבט בתערוכת פרחי ארץ ישראל בביה"ס (קו לחינוך)
תלמידי ומורי חטיבת הביניים עתידים של המכללה למינהל באור עקיבא, הקימו לקראת ט"ו בשבט תערוכת פרחים. בנוסף לערכה האסתטי, התערוכה גם מסייעת לתלמידים ללמוד בביולוגיה על מבנה הפרח, אופן האבקתו, על פרחי הבר הארץ ישראליים שתורבתו ועוד. התערוכה הוקמה בסיוע מועצת הפרחים ואגרסקו.
(14.2.2006)

מציינים בכנס את יום הולדתה של סופרת הילדים המנוחה (קו לחינוך) 
מכללת אורנים תציין ביום חמישי הקרוב, ה-16.2, את יום הולדתה ה-96 של סופרת הילדים המנוחה, מרים רות. המכללה תערוך כנס לזכרה של רות, שהייתה אחת מראשוני המורים באורנים ואף ייסדה את המרכז לספרות ילדים במכללה. לפני שנים אחדות אף העבירה הסופרת למכללה את אוסף ספרי הילדים הנדיר שלה, המכיל כ-3,000 ספרים מכל רחבי העולם. בכנס ישתתפו סופרי ילדים, מאיירים, מרצים וסטודנטים.
(13.2.2005)


המורים מככבים בפסטיבל מספרי סיפורים (קו לחינוך)
באורט רבין בגן יבנה מנסים לשמר את המסורת העתיקה של הסיפור העממי. במסגרת ניסיון זה השתתפו לאחרונה תלמידי שכבת ז` בביה"ס ב-"פסטיבל מספרי סיפורים", שבו כיכבו המורים ואחד ההורים. במסגרת הפסטיבל רותקו התלמידים לסיפוריו המצחיקים של ג`וחה, האזינו לסיפורו של המלך מידאס באנגלית, לסיפורי גבורה ממלחמת שלום הגליל , למעשיות ערביות ועוד. בין מספרי הסיפורים בפסטיבל היה גם מנהל החטיבה, אלי ביר, שסיפר סיפור חסידי על רבי אלימלך. צילום: יונתן לייבוביץ.
(13.2.2006)

קוטפים פרי הדר למען הנזקקים (קו לחינוך)
תלמידי שכבת י"א בבי"ס עמל1 בקריית מלאכי, בשיתוף עם עמותת "שולחן לשולחן", נרתמו לאחרונה למבצע של סיוע לקהילה. התלמידים אספו כטון וחצי קלמנטינות, שנותרו אחרי הקטיף בפרדס באשקלון. הפרי הועבר לנזקקים. מרשת עמל נמסר, כי הקטיף היה רק אחת מפעולות הנתינה שמקיימים תלמידי ביה"ס. בין היתר עורכים תלמידי התיכון, במסגרת לימודי האזרחות ברמת חמש יחידות, מחקרים על מצוקות היישוב ומנסים להציע להן פתרונות מקוריים.
(13.2.2006)

תלמידי החינוך המיוחד לומדים טבע בחברת בעלי חיים (קו לחינוך)
תלמידי כיתות החינוך המיוחד, ז`-ח`, במקיף עמל1 באופקים, נפגשים השנה בשיעורי הטבע עם מגוון חיות: נחשים, צ`ינצ`ילה, איגואנה, תוכים ועוד. במסגרת השיעורים לומדים התלמידים על מערכת היחסים בין הורים וגוריהם ובין הזכר והנקבה ועוד. כמו כן לומדים התלמידים לכבד את כל בעלי החיים, גדולים כקטנים. את השיעורים מעביר יענקל`ה ארגנטיי, מדריך לבעלי חיים בביה"ס.
(12.2.2006)


חברת הכנסת ושדרן הטלוויזיה מכינים תלמידים לגיוס לצה"ל (קו לחינוך)
חברת הכנסת  ומועמדת העבודה לתיק החינוך, יולי תמיר, ושדרן הספורט ויוצר הסדרה "ארץ מולדת", מודי בראון, השתתפו החודש בערב הכנה לגיוס באחוזת אוהלו שעל חוף הכינרת. תמיר ובראון נתנו לעשרות תלמידי הי"ב שהשתתפו בערב כמה סיבות טובות מדוע רצוי וכדאי להתגייס לשירות הצבאי.
(12.2.2006)


בביה"ס על שם אילן רמון מתייחדים עם זכרו של האסטרונאוט הישראלי (קו לחינוך)
בביה"ס על שם אילן רמון בגן יבנה, ציינו בשבוע שעבר בטקס את יום השנה השלישי למותו של האסטרונאוט הישראלי הראשון באסון מעבורת החלל. בביה"ס מייחסים חשיבות ללימודי החלל והמדע והכיתות נקראות על שם כוכבי הלכת. את הטקס לזכר רמון ערכה כיתת מאדים (כיתה ג`). לקראת יום השנה לאסון הקולומביה גם כותבים ילדי ביה"ס חיבורים וזכרונות על רמון, אשר מקובצים לספר עב כרס.
(10.2.2006)


יעל סלומון נבחרה למפקחת כוללת על בתיה"ס היסודיים במחוז חיפה (קו לחינוך)
מנהלת ביה"ס היסודי לאומנויות "ירושלים" בקריית אתא, יעל סלומון, נבחרה השבוע במכרז לתפקיד מפקחת כוללת על בתיה"ס היסודיים במחוז חיפה. סלומון, בעלת תואר שני במינהל חינוכי ותוכניות לימודים של אוניברסיטת חיפה, משמשת גם כמרצה בקורסים להכשרת מנהלי בתי"ס באוניברסיטה. סלומון ייסדה את בי"ס ירושלים לפני 12 שנים וניהלה אותו מאז.
(9.2.2006)


ממתיקים את הגלולה: קרקס ביום חלוקת התעודות (קו לחינוך)
אתמול, יום ג`, חולקו תעודות המחצית לתלמידי תיכון אנקורי ברעננה. קרקס זוקיני, המשלב הופעות רחוב ותרגילי אקרובטיקה, הוזמן לחגוג עם התלמידים את היום. המופע התקיים ברחבה מחוץ לקמפוס ביה"ס, להנאת התלמידים והעוברים ושבים.
(8.2.2006)


תלמידי החוג לצילום של מכללת הדסה "נחשפים לאור" בקניון מלחה (קו לחינוך)
עבודות של תלמידי החוג לצילום ומדיה דיגיטאלית במכללת הדסה בירושלים מוצגות בתערוכה בשם "נחשפים לאור" בקניון מלחה. התערוכה שנפתחה אתמול, תינעל ב-19 בפברואר.
(7.2.2006)


מציינים את השיפור בהישגי הבגרות בערב הצדעה לצוות ביה"ס (קו לחינוך)
בי"ס עמל1 בצפת ציין את השיפור בהישגי התלמידים בבחינות הבגרות ובמיצ"ב בערב הצדעה חגיגי לצוות ביה"ס, שהתקיים בשבוע שעבר. שיעור הזכאות לתעודת בגרות בקרב בוגרי ביה"ס עלה מ-42% לפני שש שנים ל-72% בתשס"ה. בערב השתתפו יו"ר רשת עמל, יעקב שמאי, ממלא מקום ראש העיר, שמואל כהן, מנהל אגף החינוך בעיריית צפת, מוטי כהן, צוות המורים והעובדים והורי התלמידים.

פרס ההצטיינות בהוראה של משרד התמ"ת - למורה  עולה חדשה (קו לחינוך)
משרד התמ"ת בחר בכרמן כהן. מורה מבי"ס עמל שרונים בהוד השרון, כעובדת ההוראה המצטיינת לשנת תשס"ו בבתיה"ס שבפיקוח המשרד. מרשת עמל נמסר, כי כרמן, מחנכת כיתת המינהל בביה"ס, עלתה לארץ מרומניה לפני כשש שנים. הפרס מוענק למורה על מסירותה לתלמידים, האכפתיות והרגישות שהיא מגלה למצוקותיהם, והקשר הרציף שהיא מקיימת איתם ועם הוריהם גם לאחר שעות העבודה. למורה הזוכה תוענק החודש תעודת הוקרה ולביה"ס - שי של 10,000 ש"ח להקמת חדר כושר.
(6.2.2006)

הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך