14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 31.1.06-9.2.06


תלמיד נפצע קל בעינו מבקבוק תבערה שהושלך לכיתה בנתניה (הארץ)
מפלגת עלה ירוק רוצה לתת לתיכון בליך "שיעור באזרחות" (הארץ)
אחות בביה"ס? לא למחצית מהתלמידים (YNET)
התדמית בשפל, ובקרוב צפוי מחסור חמור במורי יסודי (הארץ)
מרצים יעתרו לבג"ץ נגד הפיכת מכללת יהודה ושומרון לאוניברסיטה (הארץ)
חגורות הבטיחות יותקנו באוטובוסים המסיעים תלמידים (וואלה)
המועצה להשכלה גבוהה אישרה תואר בפיזיקה רפואית ודימות (NFC)
גן לילדים מחוננים הוקם ברמת השרון (וואלה)
תלמידים במודיעין מצילים פרחי בר באתרי בנייה (הארץ)
דירוג המרצים באוניברסיטה העברית יפורסם במלואו (הארץ)
בחירות בהסתדרות המורים (NFC)
משרד החינוך חשף הונאות תקציביות ב-350 מיליון שקל (הארץ)
אחרי שנפלטו ממערכת החינוך, חברי הקומונה בחדרה מחנכים אחרים (הארץ)
פרופ` רובינשטיין מונה לנשיא המרכז הבינתחומי (NFC)
בתי"ס יסודיים בחיפה בסכנת סגירה (וואלה)

אוניברסיטת חיפה תכשיר מורים לחינוך הדו-לשוני (NFC)
האם האוניברסיטה העברית תחשוף את שמות המרצים הגרועים (הארץ)
ברעננה יגשו לבחינת בגרות במדעי החלל (וואלה)
בי"ס מנע מתלמידים לצאת לטיול בשל חוב (וואלה)

תלמידת כיתה ד` מחולון זכתה בתחרות הכרזות "היישוב שלי" (קו לחינוך)
כרזה שעיצבה עמית פרץ, תלמידת כיתה ד` מבי"ס הס בחולון, זכתה במקום הראשון בתחרות הכרזות הארצית של משרד החינוך בנושא "היישוב שלי". הכרזה הזוכה, ששמה הוא "חלון אל חולון - עיר עם סגנון", מתארת את השירותים שמעניקה העיר לתושביה, ובמיוחד לילדים. תחרות היישוב שלי התקיימה במסגרת לימודי המולדת. בתחרות השתתפו כ-300 בתי"ס יסודיים.

בי"ס נרקיסים בקריית טבעון זכה בפרס החינוך (קו לחינוך)
ביה"ס היסודי-קהילתי נרקיסים בקריית טבעון זכה בשבוע שעבר בפרס החינוך. הפרס הוענק לביה"ס על ההשקעה בהעצמת התלמידים, קיום דיאלוג מתמיד עם ההורים ויוזמות חינוכיות ייחודיות. בין היוזמות: "יום מרכזים" שבועי, שבו לומד כל תלמיד נושאים המעניינים אותו על פי בחירתו. בתמונה (מימין): מנהלת ביה"ס, לאה קוטלר, מנהל מחוז חיפה, אהרן זבידה, מנכ"לית משה"ח, עמירה חיים, והאחראית על בתיה"ס היסודיים במחוז, נירה רוזנהיימר.
(5.2.2006)

ניילונים? - לא בבית ספרנו! (קו לחינוך)
ביה"ס היסודי בן גוריון בגן יבנה, המחזיק בתו תקן ירוק, פועל לטיפוח התנהגויות ידידותיות לסביבה בקרב התלמידים. במסגרת פעילות זו הנחה ביה"ס השנה את התלמידים להפסיק את השימוש בשקיות ניילון חד פעמיות, שאינן מתכלות בטבע וגורמות לנזק סביבתי רב. ואכן, התלמידים הפנימו את ההנחייה והם מביאים את ארוחת העשר לביה"ס מאוחסנת בקופסאות קשיחות. ביה"ס אף מקבל את תלמידי כיתות א` החדשים בשי - קופסאות אוכל לשימוש רב פעמי.
(5.2.2006)

סיור בירושלים כהכנה לבחינות הבגרות בהיסטוריה ותנ"ך (קו לחינוך)
לקראת בחינות הבגרות בהיסטוריה ותנ"ך, ערכו השבוע תלמידי תיכון אנקורי בסניף מערב ראשון לציון סיור לימודי בירושלים. הסיור נפתח במוזיאון יד ושם, שבו למדו התלמידים על עליית הנאציזם לשלטון ועל השואה. אחר כך ביקרו התלמידים במכון המקדש וקיבלו הסברים על עבודת הלוויים והכוהנים ועל כלי הקודש של בית המקדש. הסיור הסתיים בתצפית מעל החומה ובהטמנת פתקים בכותל.

מוותרים על ההפסקות ומסייעים לגננות בגן הסמוך לביה"ס (קו לחינוך)
תלמידים מכיתות ט` בבי"ס עמל1 אופק בעפולה מתנדבים, במסגרת המחויבות האישית, בגן ילדים טיפולי הסמוך לביה"ס. התלמידים מגיעים לגן במהלך ההפסקות, משחקים, שרים ומכינים עבודות יצירה עם ילדי הגן, ומסייעים לגננות. לדברי הרכזת החברתית של ביה"ס, חווית ההתנדבות בגן תורמת לפיתוח התקשורת הבינאישית של התלמידים ומפתחת אצלם מיומנויות חדשות בתחום החינוכי.


נבחרת כפר הנוער תו"מ אלופת ריצות השדה (קו לחינוך)
נבחרת הרצים של כפר הנוער התורני-טכנולוגי תו"מ (תורה ומדע) בעמק חפר, זכתה בשבוע שעבר בתחרות ריצת שדה ארצית שהתקיימה באמפיתיאטרון של בית שאן. הזוכים ייצגו את ישראל בתחרות הפדרציה הבינלאומית לספורט בתי"ס, ISF, שתתקיים באיטליה בחודש אפריל. אין זו הפעם הראשונה שתלמידים מביה"ס מייצגים את ישראל בתחרות ריצה בינלאומית: אצני תו"מ כבר השתתפו בתחרויות בצרפת, פורטוגל, סין, תורכיה ולטביה.

מועמדת העבודה ביקרה במכללת אורנים (קו לחינוך)

מועמדת העבודה לתפקיד שרת החינוך, חברת הכנסת יולי תמיר, ביקרה לאחרונה במכללת אורנים לחינוך ונפגשה עם פרופ` יאיר קארו, נשיא המכללה.

בסיום הפגישה אמרה תמיר, כי יש להטיל על אורנים את נושא הכשרת המורים בצפון. מהמכללה נמסר, כי תמיר התפעלה במיוחד מהספרייה החדשה והגדולה של המוסד.


מסלול חדש לתואר שני במכללת סמינר הקיבוצים (קו לחינוך)
מכללת סמינר הקיבוצים תפתח מסלול חדש ללימודי תואר שני בשם "הוראת מדעי הרוח בגישה רב תחומית".  מהמכללה נמסר, כי התוכנית תקנה ידע תיאורטי בתחום מדעי החינוך וידע יישומי בנושאים: פיתוח תוכניות לימודים רב תחומיות, פיתוח דרכי הוראה ופרויקטים בית ספריים במדעי הרוח ועוד. תחומי הדעת המרכזיים בתוכנית יהיו: היסטוריה, ספרות, מקרא, פילוסופיה ולשון, ואליהם יתווספו קורסים קושרי ידע במדעי המדינה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה.


אימון אישי לסטודנטים במכללה האקדמית כינרת (קו לחינוך)
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן תעניק לסטודנטים, החל מהשבוע הבא, שירות של אימון אישי (Coaching). מהמכללה נמסר, כי האימון האישי יסייע לסטודנטים לשפר את הישגיהם האישיים והמקצועיים ולקבל החלטות לגבי עתידם האקדמי. עוד נמסר, כי המכללה תסבסד את השירות, שיינתן על ידי מוסמך האוניברסיטה העברית באימון אישי, אהוד לס.

עמיר פרץ: לא ניתן לקיפאון המדיני לשמש עילה לא לטפל בחינוך (קו לחינוך)
מפלגת העבודה הציגה היום את מצעה החינוכי במסיבת עיתונאים בהשתתפות ראש המפלגה, עמיר פרץ. את המצע הציגו מועמדת המפלגה לתפקיד שרת החינוך, יולי תמיר, ופאנל של אנשי חינוך ובהם פרופ` גבי סלומון, זוכה פרס ישראל לחינוך. עמיר פרץ הדגיש, כי מפלגת העבודה לא תיתן לבעיה המדינית, שנוצרה עם ניצחון החמאס ברשות הפלשתינאית, לשמש עילה להסיט את העיסוק בנושא החינוך מסדר היום הציבורי. פרץ הוסיף " מצבו של החינוך כיום מאיים על חוסנה של החברה הישראלית". בין עיקרי המצע החינוכי של העבודה: סבסוד הדרגתי של הגנים ומעונות היום בארבע השנים הקרובות והכללתם בחוק חינוך חינם. להערכת יולי תמיר, יעלה סבסוד החינוך הקדם יסודי למדינה כ-1.6 מיליארד ש"ח.


סדנאות תיפוף בהפסקה הפעילה (קו לחינוך)
בחטיבת הביניים עתידים של המכללה למינהל באור עקיבא, נערכות סדנאות תיפוף בהפסקות פעילות. אחת מהמטרות העיקריות של הסדנאות היא לאפשר לתלמידים לפרוק רגשי תוקפנות באופן יצירתי, ולמנוע בכך אירועי אלימות בביה"ס. מטרה נוספת היא יצירת תקשורת בין אישית טובה יותר בין התלמידים באמצעות אומנות התיפוף.
 


מלגות הצטיינות לסטודנטים במכללת אפקה (קו לחינוך)
23 סטודנטים ממכללת אפקה להנדסה בתל אביב, קיבלו השבוע מלגות הצטיינות על הישגיהם בלימודים בשנת תשס"ה. המלגות הוענקו בטקס חגיגי בהשתתפות נשיא המכללה, ראשי מחלקות הלימוד, תורמי המלגות ובני משפחות הסטודנטים.

תלמידי כיתה א` "טועמים" את המתמטיקה (קו לחינוך)
בתום מאה ימי לימודים, הגיעו בשבוע שעבר תלמידי כיתות א` בבי"ס בן גוריון בגן יבנה לספרה 100. לציון האירוע, התקיים בשכבה שיעור מתמטיקה חוויתי בהשתתפות ההורים. אחת המטלות של התלמידים בשיעור הייתה השחלת מאה ממתקים וחטיפים על חוט ויצירת מחרוזות.


עברי לידר הנחה סדנת יצירה בבי"ס ליאו בק (קו לחינוך)
הזמר עברי לידר הנחה בשבוע שעבר סדנת יצירה בבי"ס ליאו בק בחיפה. הסדנה התקיימה במסגרת יום האומנויות השנתי של ביה"ס. במהלך הסדנה סיפר הזמר על יצירתו ומקורות השראתו וענה לשאלות התלמידים על משמעויות הטקסטים שכתב. מביה"ס נמסר, כי בסדנה נוצרה אוירה לבבית. התלמידים אף החלו לשיר את שיריו של לידר, והזמר הצטרף בספונטניות לשירה.


חיילים לשבוע  בבסיס הגדנ"ע (קו לחינוך)
בשבוע שעבר יצאו תלמידי כיתות י"א ו-י"ב מבי"ס אורט מיטרני בשכונת ג`סי כהן בחולון לשבוע אימונים בבסיס הגדנ"ע שדה בוקר. למרות הקור המקפיא, ההשכמה בחמש וחצי בבוקר והתורנויות הרבות, הביעו התלמידים סיפוק מהפעילות ודיווחו על עלייה במוטיבציה להתגייס. שלושה מהם אף זכו בתעודת חניך מצטיין בתום הפעילות.
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך