14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 21.1.06-30.1.06

הפתרון הטבעי לטיפול בהיפראקטיביות (NFC)
ילדים חשפו מערת קבורה עתיקה (NFC)
תלמיד נפצע קשה בשיעור ספורט בגולן (NFC)
מגמה חדשה במכללת אריאל: מערכות קולנוע וטלוויזיה (NFC)
המרצים מאיימים לשבות אם לא יכובד הסכם הפנסיה (הארץ)
לראשונה זוכה בי"ס בדואי בפרס החינוך (NFC)
חשד: ילדים מהלו סמים בקולה (NRG)
הוקם מאגר מועמדים להתמחות במשרד המשפטים (NFC)
ישיבת הסדר חילונית תוקם השנה בתל אביב (וואלה)
הסגל האקדמי באוניברסיטאות יכריז היום על סכסוך עבודה (הארץ)

סטודנטים במכללות לא מקבלים החזר מהמדינה (וואלה)
ישראל מפגרת אחרי שאר העולם בחינוך המיוחד (וואלה)
תיכון צור באהר לבנים נופל בין הכיסאות (וואלה)
אשדוד: מגיפה מסתורית תקפה תלמידות (YNET)
קופידון הגיע לאקדמיה (NFC)
הסטודנטים הבדואים מרגישים מושפלים (וואלה)
התלמידה הוכתה, ביה"ס לא מתעניין (וואלה)
שם ביה"ס למינהל עסקים בחיפה שונה - לניהול (NFC)
משרד המדע העניק מלגות לסטודנטים באורנים (NFC)
לומדים עד הערב בדרך לאוניברסיטה (הארץ)
חשד: מורה הטיח ראשה של תלמידה בת שבע בקיר (הארץ)
בבי"ס בקריית מלאכי לומדים להילחם בגזענות (וואלה)
התלמידים סוף סוף יתנו ציונים למוריהם (וואלה)
חושבים שאתם טובים בתכנות (NFC)
ילדי ההיי-טק מחקים את הוריהם (NFC)
שירות חדש לסטודנטים: השאלת מחשב נייד (NFC)
חשד למכירת תארים פיקטיביים לבכירים במשק
(NFC)

משרד החינוך נגד יום לימודים ארוך בגני הילדים (וואלה)
תלמיד מלמד תלמיד וזוכה בנקודות בונוס (וואלה)
התלמיד התלונן, ההורים נעצרו (NRG)
למשפחה אין כסף, הילדים הולכים לפנימיה (וואלה)
מועצות עוטף עזה מוחות על אי מיגון מוסדות החינוך (וואלה)
טיולים ערכיים יחליפו מסעות פריקת העול בתיכונים (וואלה)
עיריית רמת השרון תובעת פיצויים על ריסוס גרפיטי (NFC)
חודשו ההסעות לתלמידים משכונת הרכבת ברמלה (הארץ
)
רייכמן: אולמרט חזר על ההבטחה שאהיה שר חינוך (הארץ)
כבר מתכונן לתפקידו החדש? (NRG)
רהט: התלמידים שובתים בגלל ביוב בחצר (YNET)
העליון: על המועצה להשכלה גבוהה לחשוף פרוטוקולים מהישיבות (הארץ)
המועצה להשכלה גבוהה כבר מצאה דרך לעקוף את הפסק דין (הארץ)
כך נראית תל אביב מבעד לעיני המתבגרים (וואלה)
מחסור חמור באחיות בבתיה"ס (וואלה)
תלמיד מבאר שבע הוכה קשה בביה"ס (וואלה)
בן ה-14 לא לומד בגלל שאין לו הסעה (YNET)
שר החינוך החדש שטרית: שהמורים לא ישימו סטופר (YNET)
שטרית: צפויה בעיה בפתיחת שנת הלימודים בשל התקציב (NFC)
ילדי הגן - מה הם צריכים לשתות (NFC)


האוניברסיטה הפתוחה תציג מחקרים חדשים ותמונות שעוצבו בהשראתם (קו לחינוך)
האוניברסיטה הפתוחה תקיים ביום חמישי הבא, ה-2 לפברואר, יום מחקר פתוח בקמפוס שלה ברעננה. ביום יוצגו כ-30 מחקרים חדשים ותמונות שעוצבו בהשראת נושאי המחקרים. בין המחקרים: "השפעות על עיצוב מוסדות להשכלה גבוהה בימינו" של פרופ` שרה גורי-רוזנבליט, "תנועת השלום הישראלית ותהליך אוסלו - בדרך לשום מקום" של פרופ` תמר הרמן, ועוד. התמונות, שעוצבו על ידי אנשי המחלקה לעיצוב גרפי בהוצאה לאור של האוניברסיטה, יוצגו בתערוכה בשם "מחקר במבט אחר".


הנהלת מחוז מרכז ביקרה במערכת החינוך של פרדסיה (קו לחינוך)
מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך, דפנה לב, ומפקחי המחוז סיירו אתמול, יום א`, במערכת החינוך של פרדסיה. האורחים ביקרו בגן הילדים הממלכתי-דתי חצב ובביה"ס היסודי תפוז. בגן הילדים הוצגו בפניהם תוכנית לחינוך למצוות ופעילויות חסד ועזרה לקהילה. בביה"ס תפוז, שמעו המבקרים מפי נציגי ההורים והמנהלת על העבודה המשותפת לקראת הפיכתו לבי"ס קהילתי ועל פרויקטים מיוחדים בכתיבה, מדעים ואומנויות שפותחו בו.

מעטרים את קירות בתיה"ס ומעלים את המודעות לשמירת עופות הבר (קו לחינוך)
חזיתות מספר בתי"ס של רשת עמל  עוטרו בשבוע שעבר בציורים של עופות בר, בעיקר נשרים. את הציורים ציירו תלמידי בתיה"ס במטרה להעלות את המודעות הציבורית לשימור עופות הבר בישראל. את הפרויקט יזמו חברת החשמל, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים והעמותה לאומנות בקהילה. מטרת הפרויקט היא מיגון חוטי המתח הגבוה למניעת התחשמלות של העופות. 

שגריר ארצות הברית בישראל נפגש עם תלמידי השמינית (קו לחינוך)
שגריר ארצות הברית בישראל, דיק ג`ונס, נפגש השבוע עם תלמידי שכבת י"ב בבי"ס ליאו בק בחיפה. השגריר שוחח עם התלמידים על נושאי חוץ וביטחון וענה לשאלותיהם. כאשר הוצע לשגריר לשאול את התלמידים שאלה משלו, הוא ביקש לדעת איך הם מקבלים את הדרישה להשקיע שלוש שנים מזמנם בשירות צבאי, בעת שבני הנוער האמריקנים הולכים ללמוד בקולג`. אחת התלמידות השיבה, כי הציפיות החברתיות בישראל לא משאירות אצל בני הנוער ספקות רבים בנושא זה.


מלגות לסטודנטיות מצטיינות במכללת גורדון (קו לחינוך)
15 סטודנטיות, שהצטיינו בלימודיהן במכללה האקדמית גורדון לחינוך בחיפה בשנת תשס"ה, קיבלו מלגות ותעודות הצטיינות. המלגות הוענקו לסטודנטיות בטקס חגיגי שערכה המכללה השבוע, בהשתתפות בני משפחותיהן וסגל ההוראה.

תעודת הוקרה למפקחת החינוך המיוחד בפתח תקוה (קו לחינוך)
ביה"ס לחינוך מיוחד גהה נעורים, בבית החולים גהה, העניק החודש תעודות הוקרה לעובדיו המצטיינים. ביה"ס העניק תעודת "עובד מצטיין" גם למי שאינה נמנית עם העובדים - המפקחת על החינוך המיוחד בפתח תקוה, חסידה דנאי. התעודה הוענקה לדנאי על עבודתה המאומצת למען שיפור איכות החיים של התלמידים. 

דואגים למאבטחי בתיה"ס (קו לחינוך)
עיריית חולון מציבה בימים אלה 12 עמדות בידוק חדשות בכניסות לבתי"ס בעיר. העמדות יגנו על המאבטחים מפני תנאי מזג אויר קשים. עמדות הבידוק מוצבות בבתיה"ס: הרצפלד, קוגל, שער האריות, שרת, רביבים, אשכול, ביאליק, שז"ר, הרצוג, נבון, אמירים ואשלים.


מועצת התלמידים של באר שבע נפגשה עם מנהלת מחוז דרום (קו לחינוך)
מנהלת מחוז דרום הנכנסת, גילה נגר, נפגשה החודש עם נציגי מועצת התלמידים העירונית של באר שבע. בפגישה נידונו, בין היתר, תופעות האלימות והשימוש בסמים ואלכוהול בקרב בני הנוער. חברי מועצת התלמידים גם ציינו את הדברים שלדעתם יש לשים עליהם דגש רב יותר בבתיה"ס: פעילות חברתית, חינוך לערכים ועוד. מנהלת המחוז הבטיחה להמליץ לצרף את נציגי המועצה לוועדות המחוזיות למניעת אלימות ומעורבות חברתית.

בני נוער חילוניים ודתיים נפגשים באוהל ההידברות באריאל (קו לחינוך)
אוהל ההידברות של מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, הוקם בראשית החודש באריאל. במקום התקיימו דיונים בנושא "היחסים בין חילוניים ודתיים", שבהם השתתפו תלמידי תיכון חילוניים ודתיים מאריאל, קדומים ויישובי הסביבה.


פרס מנכ"לית משרד החינוך למפקח המגזר הערבי במחוז מרכז (קו לחינוך)
טארק אבו חג`לה, מפקח המגזר הערבי במחוז מרכז, זכה בחודש שעבר בפרס מנכ"לית משרד החינוך לשנת תשס"ה לעובדים מצטיינים. ממחוז מרכז נמסר, כי המפקח תרם רבות להעלאת אחוזי הזכאות לבגרות ב-8% בקרב תלמידי המגזר הערבי. עוד נמסר, כי אבו חג`לה סייע לצמצום הנשירה של תלמידים ערביים ממערכת החינוך במחוז, בעיקר בערים רמלה ולוד.


הורים ותלמידים לומדים מ"בראשית" (קו לחינוך)
מידי יום שישי לומדים התלמידים בביה"ס הממלכתי-דתי סיני בגן יבנה שיעור משותף עם הוריהם. במסגרת השיעור יושבים התלמידים וההורים בחברותא ולומדים נושאים שונים מתוך פרשת השבוע. מביה"ס נמסר, כי תהליך הלימוד המשותף מקנה לתלמידים תובנות נוספות לגבי החומר הנלמד ועבור ההורים זהו "זמן איכות" נוסף עם ילדיהם.

ביה"ס רעות בחיפה זכה בפרס החינוך לאומנות (קו לחינוך)
ביה"ס הקהילתי לאומנויות, רעות, בחיפה זכה לאחרונה בפרס החינוך לאומנות לשנת תשס"ה. הפרס הוענק, בין היתר, על תוכנית לימודים רב-תחומית שנתית אשר פותחה בביה"ס, שנושאה הוא "עת לאהוב". מטרת התוכנית היא לטפח בקרב התלמידים ראיית עולם אופטימית ויצירתית בעידן של אלימות בחברה.

שיתוף פעולה בין והתאחדות הסטודנטים ופנימיית אורט נתניה הניב פרויקט ארצי (קו לחינוך)
התאחדות הסטודנטים החליטה השנה להירתם לפרויקט איסוף וחלוקת ספרים למען הקהילה. בפרויקט משתתפים תלמידי פנימיית אורט נתניה. במסגרת הפרויקט, התלמידים והסטודנטים מגיעים למוסדות אקדמים ברחבי הארץ ומציבים בהם שלטים, המזמינים את הסטודנטים לתרום ספרי קריאה משומשים (בתמונה). הספרים שנאספים מחולקים מידי חודש לנזקקים ביחד עם מוצרי מזון.


ביבנה: הורים ישלמו על השחתת רכוש ציבורי על ידי ילדיהם (קו לחינוך)
בבתיה"ס האלון והאורן ביבנה התגלו בימים האחרונים כתובות גרפיטי גדולות. כתובות דומות גם התגלו על קירות הספרייה העירונית ובבית יד לבנים המקומי. עיריית יבנה, שמייחסת את המעשים, כנראה, לבני נוער משועממים, הכריזה כי במידת הצורך תפנה להורים כאחראים להשחתת הרכוש הציבורי על ידי ילדיהם, תחייב אותם לשאת בהוצאות התיקון של הנזקים ואף תגיש נגדם תלונה במשטרה.


מערכת החינוך נערכת לימי השלג הקרובים
(קו לחינוך)
משרד החינוך נערך לקראת ימי השלג הקרובים. השלג, שהחל לרדת בהרי הצפון היום, יום ד`, עשוי להתפשט גם לירושלים ולמקומות נוספים בארץ. בשלב זה, מודיע המשרד, כי הלימודים נמשכים כסדרם. למידע על קיומם או ביטולם של  הלימודים בכל יישוב, על ההורים לפנות למוקד המידע הרשותי.
מספר הטל` של חדר המצב במשרד החינוך: 02-6222211.


התלמידים שותפים שווי זכויות בקבלת ההחלטות בביה"ס (קו לחינוך)
תלמידי ביה"ס היסודי מכבים בגן יבנה חברים בוועדות התפעול השונות בביה"ס. התלמידים שווי זכויות ובעלי זכות הצבעה בוועדות, שבהן חברים גם מורים והורים. זאת ועוד, כדי שדעתם של התלמידים לא תוטה מדברי המבוגרים, הם מקבלים ראשונים את זכות הדיבור בישיבות הוועדות. התלמידים גם שותפים בעשייה הנגזרת מהחלטות הוועדות.

מפגש עבודה ראשון של מנהלת המחוז החדשה עם ראש המועצה "הטרי" (קו לחינוך)
ראש מועצת ירוחם, עמרם מצנע, ומנהלת  מחוז דרום החדשה, גילה נגר, קיימו אתמול מפגש עבודה ראשון. במפגש הועלתה, בין היתר, הצעתו של מצנע לבניית תוכנית אב לחינוך, רווחה ותרבות בירוחם. על פי ההצעה תוקם במסגרת התוכנית ועדת היגוי בין-מקצועית, שתפקידה יהיה ללוות כל ילד ביישוב החל מהגן ועד ללימודים אקדמיים. נגר שימשה בעבר כמפקחת כוללת של משה"ח על בתיה"ס בירוחם.


הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך