14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 10.1.06-20.1.06

כיתה בבי"ס יסודי בהוד השרון מושבתת מזה שלושה ימים (וואלה)
נדחתה בקשה לדיון נוסף למימון ארוחות בבתיה"ס החרדיים (NFC)
סטודנטים ממכללת אריאל ידריכו במוזיאונים (NFC)
הדרך לאלימות עוברת בשיעמום (NRG)
מה מטריד את בני הנוער (NFC)
הדרכה לגננות: איך לאבחן פגיעה מינית בפעוטות? (YNET)
תהליך מהפכני - כבר בגיל 3
(NFC)
פסק דין: עכו תיישם מפעל הזנה בבתי"ס ערביים (הארץ)
חדר כושר בתיכון כפיתרון לאלימות (וואלה)
המורים: לבנת עזבה? ברוך שפטרנו (YNET)
לבנת : שלב א` ברפורמת דברת הוכתר בהצלחה (הארץ)
יבנה מציגה: מחירון הוונדליזם (NRG)
שטרית ימונה לשר החינוך (וואלה)
לבנת נפרדת: "ממה מיה, כולם רוצים להיות שרי חינוך" (YNET)
חדש: בגרות בהדרכה במכוני כושר (וואלה)
נצרת עילית בראש טבלת הבגרות במתמטיקה (וואלה)
"התפוז המכני" בדרך לביה"ס (NRG)
החלפת חוגים באוניברסיטה קשורה גם במצב הכלכלי (NFC)

יותר מהקיצוצים והסכסוכים, לבנת תיזכר בגלל כישלון דברת (הארץ)
תלמידי תיכון בתל אביב יפעילו בית תמחוי (וואלה)
פרצו לביה"ס ונענשו: לא תיגשו לבגרויות (YNET)

23% מהסטודנטים באוניברסיטת תל אביב סובלים מדיכאון (וואלה
)

בשוהם: תערוכת כרזות בני נוער בנושא המאבק בסמים ואלכוהול (קו לחינוך)
השבוע נפתחה בבית המועצה בשוהם תערוכת כרזות בשם "מכריזים על החיים". את הכרזות, שנושאן הוא המאבק בסמים ואלכוהול, עיצבו קבוצות של בני נוער מהיישוב ביחד עם פרסומאים ומעצבים מקומיים. הפרויקט נתמך על ידי הרשות למלחמה בסמים והסוכנות היהודית. בתמונה: אחת הכרזות, שעוצבה על ידי חניכי תנועת הנוער העובד והלומד ביישוב.


משקיעים במניעת אלימות (קו לחינוך)
לקראת שנת הלימודים הבאה, יתגבר מחוז חיפה את התוכנית למניעת אלימות שיזמה עיריית קריית ביאליק. כך סוכם בישיבה שבה השתתפו ראש עיריית קריית ביאליק, ד"ר רפי ורטהיים, מנהל מחוז חיפה, אהרון זבידה, ומפקחי משה"ח ביישוב. בישיבה ציינו המפקחים לשבח את ההשקעה של הרשות המקומית במניעת אלימות בני נוער בקריית ביאליק.

נחנך פרויקט "אופק" לקידום הישגי הבגרות של בני העדות האתיופית והקווקזית (קו לחינוך)
בחודש שעבר נחנך פרויקט אופק לקידום ההישגים בבחינות הבגרות של תלמידים יוצאי העדות האתיופית והקווקזית. את הפרויקט מנהל מכון ברנקו-וייס. תלמידים יוצאי אתיופיה, שהשתתפו בתוכנית הניסוי של הפרויקט אשתקד, הגיעו ל-75% זכאות לבגרות לעומת ממוצע הזכאות של בני העדה, העומד על 42% בלבד. לרגל חנוכת הפרויקט, הגיע לארץ ד"ר ברנקו-וייס, שהקים את המכון ותרם עד כה כ-130 מיליון ש"ח לפרויקטים חינוכיים בארץ.

החיילים פשטו על גני הילדים (קו לחינוך)
לילדי הגנים "שקד"  ו"ארז" ביבנה ציפתה הפתעה לאחר חופשת החנוכה; מבני הגנים ומתקני המשחקים נצבעו בצבעים מאירי עיניים. את העבודה ביצעו כ-30 חיילים מתנדבים מבסיס חיל האוויר בפלמחים. החיילים הגיעו בשבוע שעבר לגנים ועסקו בצביעתם במשך יום שלם. בתום הפעילות התקיים טקס קצר ובו קיבלו החיילים שי על פועלם מהעירייה.


הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה צופים במיליון דפים דיגיטאליים ביממה (קו לחינוך)
הסטודנטים צופים, בתקופת המבחנים, במיליון דפי לימוד דיגיטאליים ביממה באתרי הקורסים של האוניברסיטה הפתוחה, כך מסר ד"ר יואב יאיר מנהל המרכז לשילוב טכנולוגיות בהוראה מרחוק באוניברסיטה. ביום עיון שערכה לאחרונה האוניברסיטה הפתוחה, הוצגו טכנולוגיות ללמידה מרחוק ובהם "אולפן אופק", המשדר שיעורים מונחים בווידאו, בזמן אמת, ל-21 כיתות ברחבי הארץ. השידורים גם  מועברים באינטרנט לצפייה, בכל עת, על המחשב האישי. 


תלמידות התעללו בחברתן ללימודים (וואלה)
קרן מיוחדת לחינוך נוער יהודי-ציוני (NFC)
אור יהודה: נער בן 14 התמוטט במהלך ריצה בביה"ס (NFC)
בית מדרש לסטודנטים דתיים וחילונים (וואלה)
האוצר: שכר הלימוד נמוך בצורה קיצונית (וואלה)
יש תלמידים שמשלמים יותר (וואלה)
רעיון; מגמת טיס בתיכון אליאנס בת"א (עיתון תל אביב)

לראות את אושוויץ בכל מחיר (עיתון תל אביב)
ההורים השביתו את הלימודים בביה"ס (וואלה)
30 חברות היי-טק יחפשו עובדים ביריד תעסוקה בטכניון (NFC)
לראשונה תואר אקדמי בויצ"ו חיפה (NFC)
קחו צ`ק פתוח ותביאו בי"ס מושלם (NRG)

משרד החינוך שינה את שם הבגרות, ולא יידע את האוניברסיטה (הארץ)
שיחות עם המורה במקום העתקת נוסחאות מהלוח (הארץ)
זה לא נעים לראות גן סגור? אפילו גן אין להם (וואלה)
סטודנטית ישראלית זכתה בתואר "הנואמת הטובה בעולם" (הארץ)
ניסיונות התאבדות ושימוש בסמים בקרב בני נוער ממפוני גוש קטיף (הארץ)
מכינה ללקויי למידה (NFC)

מורי הכימיה לומדים על מי הכינרת (קו לחינוך)
כ-50 מורים לכימיה מרחבי הארץ, המלמדים בתוכנית "מעבדה חוקרת", השתתפו בשבוע שעבר בפעילות "מנין המים שלי?" לחופי הכינרת. המורים התנסו בפעילות, הנערכת בדרך כלל לתלמידים על ידי מורי "פרחי מדע" של מכללת עמק הירדן. במסגרת הפעילות מבקרים התלמידים באתרים שונים בכינרת וסמוך לה ,מקבלים הסברים על מערכת המים המרכזית של ישראל, מפליגים ללב הכינרת במעבדה שטה ואוספים שם דגימות מים ובודקים אותן.

נפתחה תוכנית קדם עתידים לתלמידים מצטיינים מהפריפריה (קו לחינוך)
בשבוע שעבר נערך בכפר סילבר טקס פתיחת שנת הלימודים של תוכנית קדם עתידים, שפיתח מכון ברנקו-וייס. בתוכנית משתתפים כ-440 תלמידים מיישובי הפריפריה, בעלי פוטנציאל לימודי ואישי גבוה. משתתפי התוכנית ילמדו לתעודת בגרות מדעית איכותית, שתאפשר להם להתקבל ללימודים אקדמיים בפקולטות היוקרתיות של האוניברסיטאות. בתמונה: צילום מהטקס.


מגמת התיאטרון מציגה את החלום הישראלי ושברו (קו לחינוך)
תלמידי שכבת י"א של מגמת התיאטרון בבי"ס עמל ליידי דייויס בתל אביב, מעלים מופע בשם: "התחלות - חלום ושברו". המופע מעמת בין המציאות שהשתקפה במחזות לוחמי תש"ח - "הוא הלך בשדות" של משה שמיר, ו"בערבות הנגב" של יגאל מוסינזון - לבין המציאות בימינו. ההצגה הופקה ובוימה על ידי מורי המגמה בשיתוף סטודנטים ממגמות המחול והתיאטרון של מכללת סמינר הקיבוצים.


מתנדבי הנוער העובד והלומד מסייעים בביה"ס (קו לחינוך)
ביה"ס אורט מיטרני בשכונת ג`סי כהן בחולון נהנה השנה מסיוע של מתנדבי שנת השירות מתנועת הנוער העובד והלומד. המתנדבים הצעירים מסייעים במגוון פעילויות ערכיות וחינוכיות בביה"ס. לאחרונה אף  הדריכו המתנדבים טיול מגבש של תלמידי שכבת י` בנחל ערוגות.


הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך