14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 11.9.05-20.9.05

הפעוטה יצאה מהגן וחזרה הביתה לבדה (YNET)
חדש: גן לילדי עובדים זרים לא חוקיים (YNET)
בגיל הרך דרושה השקעה, אך בישראל מקטינים התקצוב (הארץ)
ביבנה לא מחכים לתקציבי הממשלה ועוזרים לתלמידים האתיופים בהתנדבות (הארץ)
דו"ח: יש לצמצם מספר הילדים למטפלת בגנים (הארץ)
3 מקרי תקיפת מורים על ידי תלמידים בבתי"ס באזור העמקים (הארץ)
נער איים בסכין על מנהלת בית ספרו (הארץ)
ביה"ס לאומנויות בתל אביב: התלמידים הגיעו בשחור (YNET)
ארוחות משפחתיות - תורמות לבני הנוער (NFC)
מורה אלים? תלמיד אלים? הסביבה אשמה (YNET)
מה רוצים הסטודנטים? להיות כלכלנים ואנשי עסקים (YNET)
מכללת גבעת וושינגטון תובעת את המל"ג בגלל התנהלות פגומה (NFC)
הלימודים מתחילים - האסטמה מחמירה (NFC)
רוצים להצליח כמו כולם (NRG)
קצת באיחור: שלום כיתה א` (NRG)
הגנים הטיפולייים מלאים, הילד בוהה בטלוויזיה (YNET)
עלייה של 20% במספר הנרשמים למכינות במכללת ספיר (NFC)
רמלה: הופסקו הסעות לילדים מפגרים (YNET)
משרד החינוך: תשלומי הורים על פי מצב סוציו-אקונומי (NFC)
הכנסת טרם אישרה כמיליארד ש"ח המיועדים להפעלת מפעל ההזנה ולסל תרבות לתלמידים (הארץ)
חינוך עם כנפיים (NRG)
מנהלת "רוטברג": אינטנסיביות האירועים מפחידה (YNET)
10,000 תלמידים שובתים במזרח ירושלים (הארץ)
שדרות: אין כתות ממוגנות, לומדים בשתי משמרות (YNET)
40 בכיתה, בגלל המיליארדים? (YNET)
הסוכנות היהודית תביא סטודנטים מניו-אורלינס לישראל (NFC)
רפורמת דברת החלה, אבל הכיתות עדיין גדושות, המורים נבוכים וההורים כועסים (הארץ)
בשל המחסור במורים בכפר הנופש, איריס מתנדבת ללמד את הילדים (הארץ)
הנער שהתאבד שיתף את היועצת (NRG)
ברוטברג אוספים את השברים (NRG)

הילד לוקח סמים? ההורים ישלמו (NRG)
צומצם הפיקוח על הגנים הפרטיים (NFC)
8 שעות, 800 תלמידים, חדר שירותים אחד
(YNET) 
 משרד החינוך: יש ערנות בבתיה"ס לסימני אובדנות (YNET)
נער התאבד בקפיצה בבית ספרו (הארץ)
תביעת נזיקין נגד בוקובזה ומשרד החינוך: "גרמו נזק לתלמידים האתיופים שדחו" (הארץ)
חידוש: תלמיד יוכל להביא עדי אופי לפני שייענש
(YNET)
"לא תאמינו, אבל מחר אני הולכת לבי"ס" (NRG)
משרד החינוך מתנגד, אך שריד ילמד  (YNET)
תערוכה: "אותך למורה!" (NFC)
סטודנטים מניו-אורלינס מוזמנים ללמוד בארץ (NFC)
תלמידים יוכלו לבקר בשמורות ובגנים בתשלום של 3 שקלים (הארץ)
חדש בכיתות: תוכנית לזיהוי התעללות מינית (YNET)

מעמד המורה נמצא בשפל - עכשיו זה רשמי (NRG)
תשעה תלמידים נחקרו על ונדליזם באופקים (NFC)
מרר: רוב תלמידי התיכון הנוצרים הפסיקו ללמוד בכפר (הארץ)
ברשת החינוך של לב לבייב מעדיפים בוכרים על אתיופים (הארץ)
היה נכון למלא חובתך  - בטוניס (NRG)
שביתה בבתי"ס בדואים: "ניהול לא תקין ותנאים קשים" (YNET)
מחקר: בישראל המורים דורשים מתלמידיהם פחות מהנהוג בעולם (הארץ)
מבקר המדינה התערב מיידית (הארץ)
בלי מגורים קבועים, ידידה חזני חוששת לשלוח את הילדים הקטנים לביה"ס (הארץ)
בית המשפט: אין בי"ס ליהודים בלבד (הארץ)


הסטודנטים חושפים שרידי בית כנסת עתיק (קו לחינוך)
קבוצה של סטודנטים, תלמידי המסלול ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית עמק הירדן, עוסקת בימים אלה בחפירות ארכיאולוגיות ובעבודות שימור של שרידי בית כנסת עתיק באום אל קאנטיר. במקום נחשפו פרטים של ארון קודש. בראש הפרויקט עומד ד"ר חיים בן דוד, ארכיאולוג וראש המחלקה ללימודי ארץ ישראל במכללה.


מרכז השלטון המקומי ינצל את שנת הבחירות כדי להחזיר חלק מהקיצוץ במערכת החינוך (קו לחינוך)
בישיבת ועדת החינוך המורחבת של מרכז השלטון המקומי שהתקיימה ביום ה` האחרון, הציע ראש מועצת מבשרת ציון, כרמי גילון, כיצד להחזיר נתח נכבד מהסכום שקוצץ בשנים האחרונות מתקציב החינוך. "רק פעם בארבע שנים השלטון המרכזי מחזר אחרינו - בתקופת הבחירות", אמר גילון. "עלינו לעשות ניצול ציני של הסיטואציה הפוליטית, ולדרוש שינוי ממשי בתקציב החינוך". על פי הצעתו של גילון, שאומצה על ידי מרכז השלטון המקומי, ידרשו נציגי השלטון המקומי עוד החודש מראש הממשלה פגישה בנושא, בהשתתפות שר האוצר ושרת החינוך. על פי חישובי השלטון המקומי, קוצצו בשנים 2001-2005, שנות שלטונו של אריאל שרון, כ-2.68 מיליארד ש"ח מתקציב החינוך. בכוונת השלטון המקומי לדרוש מראש הממשלה והאוצר לפחות תוספת של מיליארד ש"ח לחינוך.


תלמיד מגן יבנה - במקום שני בסמינר מדעים עולמי (קו לחינוך)
אלון שביט, תלמיד אורט רבין בגן יבנה, זכה במקום שני בסמינר המדעים העולמי "סייטק", שנערך בטכניון בחודש שעבר. בסמינר השתתפו 60 תלמידי י"א ו-י"ב מרחבי העולם, בעלי יכולות גבוהות במיוחד בטכנולוגיה ומדעים, ובהם 9 מישראל. במסגרת הסמינר נדרש כל משתתף לחקור נושא מדעי ולהציגו במאמר, מצגת ופוסטר. אלון ושותפתו למחקר, נעמי יודנין מניו-ג`רסי, זכו בפרס על עבודתם בנושא "אפקט מרגוני" מתחום ההנדסה הכימית.


המורים נערכו לשנת הלימודים - בסדנת תיפוף (קו לחינוך)
מורי תיכון אנקורי בראשון לציון השתתפו סמוך לתחילת הלימודים בשני ימי היערכות בבית דניאל בזכרון יעקב. מטרת הימים הייתה לגבש את צוות המורים ולהקנות להם כלים להתמודד עם שחיקה וקשיים אחרים. בימי ההיערכות השתתפו המורים בין היתר בסדנת "חזרה לגלגול הקודם", שבמסגרתה דנו בשינוי שעברו במשך שנות עבודתם, בסדנת דימיון מודרך ובסדנת תיפוף. המורים אף שיחקו במשחק "חפש את המטמון" בסמטאות זכרון יעקב.


פותחים את שנת הלימודים בחולון (קו לחינוך)
30,000 תלמידים החלו ביום חמישי שעבר את שנת הלימודים בעיר חולון. ראש עיריית חולון, מוטי ששון, פתח את השנה בסיור בבתיה"ס בעיר. אל הסיור התלוו ראש מינהל החינוך, אבינועם גרנות, מפקד מרחב איילון במשטרת ישראל , נצ"מ אהרון אקסול,  ומפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד צור,  ויו"ר הסתדרות המורים בעיר,  יורם אביזוב .

בוגרי קורס אופק 7 של אינטל יעבדו במפעל החברה בקריית גת (קו לחינוך)
28 צעירים דורשי עבודה מאזור הדרום סיימו השבוע את קורס ההכשרה של חברת אינטל, אופק 7. במהלך חודש ספטמבר ישתלבו בוגרי הקורס בעבודה במערך הייצור במפעל החברה בקריית גת.
 

 11,000 תלמידים ישתתפו בתוכנית לחינוך סביבתי של החברה להגנת הטבע (קו לחינוך)
כ-11,000 תלמידים ילמדו השנה בתוכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע - "ילדים מובילים שינוי". מדובר בעלייה של כמעט 300% משנת הלימודים הקודמת שבה השתתפו בתוכנית כ-4,000 תלמידים. בין הפרויקטים המופעלים במסגרת התוכנית: טיפוח גינות ברחבי העיר, אימוץ גנים אתרים היסטוריים מוזנחים בסביבת ביה"ס, פריצת שבילי טיולים באזורי היישובים והדרכת הההורים והקהילה בשבילים החדשים.

לימודיות לתגבור לימודי והעלאת הביטחון העצמי (קו לחינוך)
בכפר הנוער הודיות שבגליל ובמושב נוב ברמת הגולן יופעלו השנה לימודיות, שבהן יתוגברו בעיקר תלמידים בעלי לקויות למידה ותלמידים הרשומים בביה"ס, אך למעשה נשרו מהלימודים. בנוסף לתגבור במקצועות הלימוד, יושם בלימודיות דגש גם על שיפור הדימוי והגברת הביטחון העצמי של התלמידים. במסגרת הלימודיות תיבנה תוכנית אישית לכל ילד. התוכנית תבוצע על ידי צוות מקצועי הכולל את רכז המקצוע, מנחים פדגוגיים, מורים ויועץ טיפולי. בסיום שנת הלימודים יערוך הצוות הערכה מסכמת על מידת התקדמותו של כל תלמיד.


מדליות ארד באולימפיאדת הפיזיקה לתלמידים ישראלים (קו לחינוך)
שלושה תלמידים ישראלים: סיוון גינצבורג ומיכאל שליט, תלמידי בי"ס ליאו בק בחיפה, ולאוניד פורוויאק מבי"ס שבח מופת בתל אביב, זכו בחודש שעבר במדליות ארד באולימפיאדה לפיזיקה, שהתקיימה באוניברסיטת סלמנקה בספרד. באולימפיאדה השתתפו כ-300 תלמידי תיכון מ-80 מדינות. חמישה תלמידים ייצגו את ישראל. את השתתפות ישראל באולימפיאדה לפיזיקה יזם ומוביל במשך עשר שנים ד"ר אלי רז, ראש היחידה האקדמית להנדסה באורט בראודה ומרצה בכיר לפיזיקה בטכניון.

עיריית הרצליה מציעה לסטודנטים ירדנים ללמוד ולהתגורר בתחומה (קו לחינוך)
עיריית הרצליה אירחה בסוף שבוע שעבר את שגריר ירדן בישראל, ד"ר מערוף בחיט. בעת הביקור העלתה ראש העירייה, יעל גרמן, את ההצעה כי סטודנטים ירדנים ילמדו בביה"ס הבינלאומי של המרכז הבינתחומי בעיר, ובתמורה יוכלו גם סטודנטים ישראלים ללמוד בירדן. מעיריית הרצליה נמסר, כי היוזמה התקבלה בברכה על ידי השגריר הירדני שאמר כי בדרך זו תגדל התיירות בין שתי המדינות והיחסים בין העמים יתחזקו.


בתשס"ו תורחב הוראת האנגלית בכיתות א`-ב` במחוז חיפה (קו לחינוך)
 מנהלי בתיה"ס, מפקחים ואנשי מינהל החינוך מאיזור חיפה והקריות השתתפו השבוע בכנס היערכות של מחוז חיפה לקראת פתיחת שנת הלימודים שהתקיים בקריית אתא. מנהל המחוז, אהרון זבידה, סקר בכנס את ההדגשים הלימודיים והחינוכיים של המחוז בשנת הלימודים הקרובה: שיפור ההישגים בלימודים, צמצום הפערים ושיפור האקלים הבית ספרי. עוד דווח בכנס, כי השנה תורחב תוכנית הוראת האנגלית בכיתות א` ו-ב` לבתי"ס נוספים ל-30 בתיה"ס במחוז שהחלו בתוכנית בשנה שעברה. כמו כן ירוכזו מאמצים לפיתוח החינוך הקדם יסודי.

הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך