20/2/2019
בנק יהב 3=11
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 1.6.05-10.6.05


לראשונה יוקמו בתי"ס ללימודי משפטים בפריפריה (הארץ)
מחאה נגד הממשלה בחיפה: סטודנטים הלכו לישון (YNET)
בן 16 חשוד בביצוע מעשה מגונה במורתו (הארץ)
נשיא אוניברסיטת בר אילן - לקדנציה נוספת (NFC)
חיילים מצטיינים מהמודיעין ילמדו באוניברסיטת חיפה (NFC)
חשיפה: משרד החינוך יבזבז 31 מיליון ש"ח (NFC)
הדיון בפיטורי המורים יתחדש היום בבית הדין הארצי לעבודה (הארץ)
נדחתה ההחלטה אם לבטל את חטיבות הביניים בהרצליה (הארץ)
במכללות להוראה חוששים: הרפורמה תחריף את המצב (הארץ)

יותר יוצאי צבא קבע פונים ללימודי MBA בארה"ב (NFC)
קמפוס גבעת רם נחנך לזכרו של אדמונד ספרא (NFC)
בוגרי הישיבות כבר אינם רוב, אך בבר אילן נשמר הקשר למחנה הדתי-לאומי (הארץ)

כל תלמיד יבקר פעמיים בירושלים במהלך הלימודים (NFC)
פרסי שרת החינוך יוענקו גם בקטגוריית ספרי ילדים (הארץ)
החשש: לא יישארו מורים (NRG)

הכיתות מלאות האלימות גואה (YNET)
בנען חוששים מהקרינה ומשביתים את הלימודים (YNET)
משרד החינוך רצה לדון ביישום הרפורמה, והמורים עזבו את הדיון (הארץ)
משרד החינוך פיטר את אחותו של קייס עובייד, מונה (הארץ)
מכון כרם ימשיך לפעול בזכות מימון ממשרד החינוך (הארץ)
הצעת חוק: תלמידים לא יישאו סכין או אגרופן (הארץ)
ילדה דקרה את חברתה בחצר ביה"ס (הארץ)
מזוז הורה לחדול מאפליית עובדים ערבים בבתי"ס (הארץ)
התפוצץ המו"מ בין המורים ומשרדי החינוך והאוצר (YNET)
לערבים לא יהיה יום סטודנט (NRG)
תלמידים: יצאנו בוכים מהבגרות במתמטיקה (YNET)
התקדמות במו"מ עם המורים: יימצא פתרון לכל המפוטרים (הארץ)
למרות ההבטחות להורים, נדחתה הרפורמה בחינוך הערבי בחיפה (הארץ)
"ועדת דברת  - עבודה בעיניים" (NRG)
כך אמר חבר הוועדה, פרופ` איסמעיל אבו-סאד, ביום עיון על יישום הדו"ח במגזר הערבי.

הפיקוח על הטיולים שטחי (הארץ)
הטיול השנתי נגמר במוות (NRG)
גם המורים מטרידים בני נוער בעלי נטייה הומו-לסבית (NFC)
תלמידי התיכון מכשילים את שרון ולבנת בבחינת הבגרות (NFC)
פיטורי המורים יוקפאו לשבועיים, המשא ומתן יחודש (הארץ)
האוצר: ועדת דברת הטעתה אותנו בדבר עמדות המורים (הארץ)
בית הדין דן בעתירת המורים לביטול הפיטורים (הארץ)
לבנת: מ-1 ליוני ניישם רפורמת דברת חד-צדדית (הארץ)
משרד החינוך: לו יושם מלוא הקיצוץ היינו מפטרים 9,000 מורים  (NFC)
שיאן הזכאות לבגרות: היישוב שוהם עם 84.65%  (הארץ)
הטכניון משתלט על תל-אביב (גלובס)
"המורה חיברה מבחן קשה אז ניפצתי לה את האוטו" (YNET)
עיצומים באוניברסיטת חיפה: לא בודקים בחינות (YNET)
אלפי תלמידים לא יוכלו לצאת למסע בפולין (YNET)
שרון; "לימור אני עומד איתך במאבקייך" (וואלה)


חידון מסכם ללימוד המורשת ביום ירושלים (קו לחינוך)
תלמידי כיתות ח` בחטיבת הביניים אצבע הגליל בקריית שמונה השתתפו ביום ירושלים בחידון ביהדות, דמוקרטיה וציונות. החידון סיכם את לימודי 100 מושגים במורשת, שהתקיימו השנה בכיתות ח`. בחידון שולבו קטעי מולטימדיה שהכינו התלמידים והמורים של השכבה.


תחנה לחקר האקולוגיה בחצר ביה"ס (קו לחינוך)
תלמידי חטיבת הביניים קופטאן חלבי בדליית אל כרמל השתתפו השנה בחוגי העשרה במקצועות המדעים. החוגים נערכו במסגרת פריוקט של מצוינות 2000, קרן אייסף וחברת אינטל. בשבוע שעבר הציגו התלמידים את תוצרי החוגים ובהם: תחנה לחקר האקולוגיה בחצר ביה"ס הכוללת מתקן זעיר לשיגור לווין לבדיקות אקולוגיות, גלאי עשן, פריסקופים ועוד. את החוגים הנחו סטודנטים מהטכניון.להקת המחול מייצגת את ישראל בפסטיבל בינלאומי בתורכיה (קו לחינוך)
"אביב מחולות", הלהקה הייצוגית של בית פרנקפוקרט בתל אביב, ייצגה לאחרונה את ישראל בפסיטבל מחולות עמים בינלאומי שהתקיים באנטליה בתורכיה. בפסטביל השתתפו 17 להקות בני נוער מ-12 מדינות.  חברי הלהקה  הישראלית הופיעו במסגרת הפסטיבל על במות שונות ואף נשאו את דגל ישראל בתהלוכה ססגונית.


בוגרי המחזור הגדול ביותר במכללת אפקה קיבלו תארים (קו לחינוך)
424 בוגרי מחזור ה` בהנדסה של מכללת אפקה בתל אביב, השתתפו השבוע בטקס הענקת התארים. מהמכללה נמסר, כי מחזור ה`, שסיים את הלימודים בקיץ שעבר, היה הגדול ביותר בתשע שנות קיומה של המכללה. בין מצטייני המחזור, ניר מרדכי ז"ל, שנרצח בספטמבר במהלך טיול בצפון פרו. המכללה העניקה מלגת הצטיינות על שמו של ניר.


סייעות הגנים משתלמות בקורס אקדמי במוסיקה ( קו לחינוך)
25 סייעות הגנים בגן יבנה סיימו השבוע את לימודיהן בקורס אקדמי, "מוסיקה לגיל הרך", במכללה לחינוך בגבעת ושינגטון. את ההשתתפות בקורס יזמו המועצה המקומית והמכללה במטרה להעשיר את הסייעות בתחומי ידע, שיסייעו בעבודתן. במסגרת הקורס למדו הסייעות, בין היתר, כיצד להפעיל פינת מוסיקה בגנים, כיצד להוביל את הילדים במשחקים בתנועה ובחצר, שירים על עונות השנה והחגים ועוד.


מופז הביע נכונות להקים בתי"ס טכנולוגים נוספים בבסיסי צה"ל (קו לחינוך)
שר הביטחון, שאול מופז, ביקר השבוע בביה"ס עמל ליידי דיוויס בתל אביב. במסגרת הביקור נפגש מופז עם תלמידי כיתות י"ב. שר הביטחון הסביר לתלמידים על המצב הביטחוני בארץ, דיווח להם על העלייה במספר המתגייסים ליחידות קרביות, והשיב לשאלותיהם בנושא ההתנתקות, מבנה הצבא והשירות הסדיר. מרשת עמל נמסר, כי למפגש עם התלמידים קדם דיון של השר עם ראשי הרשת, שבו נדונה הרחבת שיתוף הפעולה של צה"ל עם עמל. בדיון הביע מופז נכונות להקים בתי"ס טכנולוגים נוספים בתוך בסיסי צה"ל.


תלמידי מגמת האומנות מציגים בתערוכה (קו לחינוך)
תערוכת יצירות של 22 תלמידי מגמת האומנות של תיכון יצחק רבין בגן יבנה, נערכה החודש באודיטוריום ביה"ס. בתערוכה בשם "איכות של פעילות" הוצגו עבודות הגמר של התלמידים, שבהן משולבים ציורים, מוסיקה ומיצגים סביבתיים. 


"אוסקר" של סרטי תלמידים בחולון (קו לחינוך)
15 בתי"ס יסודיים בחולון, שבהם לומדים התלמידים תקשורת במסגרת תוכנית קרב, השתתפו בשבוע שעבר בתחרות "אוסקר" עירונית לסרטי ילדים: בפרס על בימוי זכה הסרט "בשם האהבה" של בי"ס שז"ר; בפרס על ה"וידאו קליפ" המוצלח זכו הסרטונים "ישנן בנות" של בי"ס אשכול, ו"הפנים" של בי"ס ניב; בפרס המשחק זכה הסרט "נו...אז" של בי"ס התבור; בפרס התסריט המוצלח זכה הסרט "מבחן הזמן" של ביה"ס הדמוקרטי; בפרס הסרט העלילתי זכה הסרט "רעות" של בי"ס ישורון. לטקס האוסקר קדמה תחרות פנימית, שבמסגרתה נבחר בכל בי"ס הסרט שייצג אותו בתחרות העירונית .


מחנה אתגרי בקורס מנהיגות למנהלים (קו לחינוך)
מנהלי בתי"ס יהודים, ערבים ודרוזים של רשת אורט בצפון, השתתפו השנה בקורס מנהיגות. המפגשים בקורס כללו הרצאות וסדנאות וגם מחנה אתגרי בן יומיים. במסגרת הפעילויות במחנה נדרשו המנהלים לעמוד במשימות קבוצתיות-תחרותיות קשות ובהן: הליכה על חבל בגובה רב, מירוצי מכוניות ועוד.


 מגדלים צמחי מרפא בעקבות הרמב"ם (קו לחינוך)
תלמידי בתי"ס בטבריה והאזור הכינו תערוכה של עבודות בנושא הרמב"ם, לציון  800 שנים לפטירתו. בתערוכה מציגים תלמידי כפר הנוער הודיות 20 צמחי מרפא, שהוזכרו בכתבי הרמב"ם. את הצמחים מטפחים התלמידים בגידול אורגני ב"חממת הרמב"ם" בכפר. בין הצמחים:  לואיזה, מליסה, זוטא לבנה, אזוב  ורוזמרין.

פרסי דן דוד לנוער הוענקו באוניברסיטת תל אביב (קו לחינוך)
מידי שנה מוענק באוניברסיטת תל אביב פרס דן דוד בסך מיליון ש"ח לחוקרים ומוסדות, בעלי תרומה מיוחדת לקידום המין האנושי. השבוע התקיימה במסגרת הפרס גם תחרות לנוער בשם Name Your Hero . בתחרות השתתפו תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ, שכתבו מאמרים ובהם הם ממליצים על  אישים, או ארגונים אשר ראוייים לזכות בפרס. מהיחידה לנוער שוחר מדע נמסר, כי ועדה של מדענים בחרה במאמרים הטובים ביותר, ולתלמידים שחיברו אותם הוענקו פרסים יקרי ערך.  פרסים בסך 20 אלף ש"ח, גם הוענקו לבתיה"ס ששלחו לתחרות מספר רב של תלמידים; תיכון בליך ברמת גן ותיכון עמל בנהריה. ציון לשבח הוענק לבי"ס אחד העם בפתח תקוה.


 
מתכוננים לבגרות בכלכלה באמצעות השתתפות בתוכנית ריאליטי (קו לחינוך)
במסגרת ההכנה לבחינות הבגרות בניהול וכלכלה, הגיעו השבוע תלמידי כיתת העסקים בתיכון אנקורי מערב ראשון לציון לאחד הקניונים בעיר. התלמידים צפו בעבודתם של בעלי העסקים ולמדו כיצד הם פועלים ולמחרת השתתפו בתוכנית ריאליטי מוסרטת, שדימתה עסק חי. במסגרת התוכנית נדרש כל תלמיד להתמודד עם מגוון בעיות, שהן חלק מסדר היום של בעל עסק.


תלמיד מחיפה זכה במדליית זהב בביאנלה לציורי ילדים (קו לחינוך)
אלון בן ציון, תלמיד ביה"ס היסודי רמות יצחק א` בחיפה, זכה במדליית זהב בביאנלה בינלאומית לציורי ילדים שהתקיימה ביוון. בתערוכה, שנושאה היה  "ארצי מולדתי", השתתפו 9,000 יצירות של תלמידים מ-120 מדינות. במדליות זהב זכו 272 תלמידים מרחבי העולם ובהם ארבעה ישראלים.
 


יזמים צעירים מאשקלון פיתחו בקבוק רב תכליתי (קו לחינוך)
קבוצת יזמים צעירים מבי"ס אורט הנרי רונסון באשקלון פיתחה מוצר בשם "Fillin" - בקבוק רב תכליתי הכולל משאבה ונעילת ביטחון. 

 

תלמידי המכטרוניקה בשירות איכות הסביבה (קו לחינוך)
"מכטרוניקה, אקולוגיה ואיכות הסביבה" היה נושאה של תחרות ארצית למגמות המכטרוניקה, שהתקיימה בשבוע שעבר בתיכון קריית חיים. בין עבודות התלמידים שהוצגו בתחרות: "הנוטע הבודד" - מערכת קדיחה, חפירה ושתילת שתילים, "כריש השריפה" - רובוט המזהה שריפות ומבודד אותן, "חווה חקלאית ממוחשבת" ועוד. מקצוע המכטרוניקה משלב לימוד מכניקה, אלקטרוניקה ומחשבים.
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
גיליון 722 של קו לחינוך

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

אחוה תואר שני
באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים בעלי לקויות למידה במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".

 -  הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

דרונט בניית אתרים
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך