14/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

כל הכותרות 11.1.07-20.1.07

רז נשאר בבית בגלל משרד החינוך (וואלה)
המרצים ישבתו לאחר שהאוצר סרב להעלות את שכרם (הארץ) 
הערב; הסטודנטים מתרימים למען נוער בסיכון (nfc)
נפטר פרופ' קנדל, מבכירי חוקרי המימון בארץ (nfc)
ספרונים יסבירו לסטודנטים על המאבק בוועדת שוחט (nfc)
הפעילות המתמטית בבתיה"ס היסודיים נמוכה (nfc)
בית הדין הארצי לעבודה דחה הבקשה להוציא צווים למניעת שביתה של המורים (גלובס)
ניצח את משרד החינוך; הסרט שנפסל ישודר (ynet)
מחקר; 323 מיליון ילדים בעולם לא זוכים להשכלה (וואלה)
קשה להאמין, אבל יש מפעל הזנה בחיפה (וואלה)
סכסוך בכירים משתק את המכון הטכנולוגי בחולון (וואלה)
אל סם: שני שלישים מהמטופלים להפסקת שימוש בסמים הם בני 17-19 (קו לחינוך)
סקר; 80% מהציבור תומך בבדיקת גילוי סמים אצל תלמידים (וואלה)
משרד החינוך מתגייס למבצע לתרומת איברים (קו לחינוך)
סבב מינויים ומחלקות חדשות במכון אבני (nfc)
משרד החינוך; גנבו מאיתנו 350 מיליון שקל (וואלה)
בדימונה מקווים שהצעירים ירכשו השכלה גבוהה (וואלה)
חשד; צוות הגן נעל את הילדים במחסן (ynet)
הבוקר;
דיון בוועדת החינוך של הכנסת על העסקת חברות קבלניות למרתונים במערכת החינוך (קו לחינוך)
תלמידים להוציא דפים - בוחן פתע בשחיתות (nrg)
קשה ללמוד בבוקר ועכשיו זה מדעי (וואלה)
המורה טענה; נפצעתי כי אני נמוכה (msn)
ב"ש; הסטודנטים ייאלצו להתאפק (nrg)
מתי הסטודנטים ילמדו? (nrg)
לקבלת הספונסר, הכיתה תעבור לדום (nrg)
עולים בעלי לקויות למידה ייבחנו בבחינות מיוחדות (וואלה)
מחאת הסטודנטים לתיאטרון באוניברסיטת ת"א (וואלה)
מחקר; החינוך המיני בבתי הספר אינו ממצה (ynet)
הלימודים בחטיבות הביניים יתחילו מחר בעשר (ynet)
הרשי פרידמן משקיע 3 מיליון דולר בחברת פורייה (גלובס)
9,000 תיקי חקירה בגין התעללות בילדים ב-2006 (וואלה)
רבע מתלמידי כיתה ז' לא קוראים כראוי (וואלה)
לא מדברים על רצח תאיר ראדה (ynet)
180 אלף ש"ח מלגות לסטודנטים מאונ' ת"א (nfc)
אגודת הסטודנטים באונ' ת"א תעניק מלגות בסך 2 מליון ש' (וואלה)
ישראל - מקום רביעי בביוטכנולוגיה (nfc)
רוב העולים המבוגרים לא שולטים בעברית (וואלה)
מכללות פרטיות דורשות הגדלת ייצוגן במל"ג (וואלה)

מתנה; ציור של מערכת השמש מבי"ס מכבים לבי"ס אילן רמון
מתנה ייחודית מביה"ס "מכבים" בגן-יבנה לביה"ס "אילן רמון" : תמונה ממוסגרת – פרי יצירתו של גל אמסלם, תלמיד כיתה ו'. בתמונה – ציור של מערכת השמש, והקדשה "לקהילת ביה"ס אילן רמון – לרגל חנוכת הבית – דרך צלחה מלאת שאיפות והגשמות. מאחלת קהילת בי"ס "מכבים". התמונה הוענקה לבי"ס אילן רמון בביקור שקיימו מנהלת מכבים, התלמיד ומחנכת כיתתו. במהלך הביקור עבר גל אמסלם בין הכיתות הבוגרות בביה"ס, וחלק איתם את סיפור היצירה. בתמונה: רינת גיגי, מנהלת אילן רמון, רוחמה פינקלשטיין מנהלת מכבים, אתי גרבר מחנכת הכיתה והתלמיד גל אמסלם.

שר התיירות התארח בבי"ס עמל השרון בכפ"ס

ביום חמישי האחרון, התארח שר התיירות, יצחק (בוז'י) הרצוג, בבית הספר עמל השרון כפר סבא. הרצוג, שהיה אורח העיר כפר סבא, הגיע לבית הספר יחד עם ראש העיר, יהודה בן חמו. שר התיירות נפגש עם תלמידי מגמת אמנות הבישול, ובהם גם התלמידים שזכו במדליות באליפות העולם לשפים בלוקסמבורג. הרצוג שיבח את התלמידים על הישגיהם בחו"ל, וטעם ממטעמים שהכינו לו תלמידי המגמה: מאפי בוקר, פוקאצ'ות, בלינצ'סים, פטריות ממולאות בירקות, ועוד. הרצוג הפתיע את התלמידים כשגילה בקיאות מיוחדת באוכל בכלל, ואוכל גורמה בפרט. הוא אף שיבח בפני התלמידים מסעדה ביישוב לבנים שבגליל, השייכת לאילן רוברג, שמשמש כמרצה בבית הספר.

שרת החינוך ביקרה בבי"ס רשב"י בבאר יעקב

שרת החינוך פרופ' יולי תמיר בביקור בבית הספר הממ"ד רשב"י במועצה מקומית באר יעקב.
בבית הספר צפתה השרה בפרוייקטים וביוזמות שמתבצעים עם התלמידים עולי אתיופיה.

 
לימוד וירטואלי לספר במדבר

אתר חדש של רשת אמי"ת  לתלמידי בתי הספר היסודיים "ספר במדבר- הלימוד הווירטואלי". האתר מצטרף לסדרת האתרים ללימוד חוויתי של  ספרי התנ"ך, ביניהם,  "ספר דברים - הלימוד הווירטואלי". האתר משמש ככלי עזר לחזרה למורה ולתלמידים על החומר לאחר הלמידה בכיתה, או בביתם, וכן הכנה ולמידה לקראת בחינות (מיצ"ב). באתר כ- 200 שאלות ותשובות לכל חומש על המקרא ועל פרשנות רש"י, הבנויות על פי סדר הפרקים, ובסגנון המבחנים הארציים. בין  נושא לנושא קיים תקציר של פתיחה וסיכום על היחידה הנלמדת. כמו כן, מופיעים באתר נושאי רוחב כגון: מצוות בחומש, לימוד מאתגר של פסוקים נבחרים בע"פ, לימוד מצוות תוך התאמתן לפסוקים המתאימים, קישורים למבחנים הארציים ועוד. האתר, שפותח על ידי הרב מאיר אביטן, נבנה ועוצב על ידי צוות האינטרנט של רשת אמי"ת.


סמינר עמיתים בין תלמידים
השבוע התקיים לתלמידי כפר הנוער ויצו ניר העמק, סמינר עמיתים ב"חוות הצופים" ליד קיבוץ רמת יוחנן בליווי מחנכות השכבה. בסמינר, שעסק בנושא סמים ואלכוהול, השתתפו נציגי שכבה ט', שנבחרו על ידי תלמידי השכבה ותלמידים מאיזור הצפון השייכים לחינוך ההתיישבותי.

משלחת של בית ספר יהודי ממקסיקו סיטי ביקרה  בתיכון בחולון
משלחת של בית הספר היהודי "מגן דוד" ממקסיקו סיטי ביקרה לאחרונה בתיכון
קרית-שרת בחולון. המשלחת כללה, בין היתר, גננות, מורים בחינוך העל יסודי ועובדי מנהלה. נציגי המורים של תיכון קריית שרת, ההנהלה ותלמידי בית הספר אירחו את המשלחת וערכו להם סיור בבית הספר לרבות במעבדות המחשבים והביוטכנולוגיה ובספריית בית הספר. כמו כן למדה המשלחת על חיי בית הספר ועל המגמות השונות שבו. גולת הכותרת של הסיור הייתה צפייה בשיעורי המוסיקה והמחול, כאשר תלמידי המגמות הללו הפגינו את כישרונותיהם בקטעים, אשר יעלו בשבוע אומנויות, שיתקיים בחודש פברואר בתיאטרון חולון. הביקור הידידותי נחתם בארוחת צהרים שבה נערכה היכרות מעמיקה יותר בין המורים.

שרת החינוך; ראש הממשלה הבטיח לתת גיבוי לשינויים מרחיקי לכת בחינוך (בראיון בערוץ 2 בתוכנית פגוש את העיתונות)
שרת החינוך, יולי תמיר, ציינה בתוכנית בטלויזיה בשבת בערב, כי ראש הממשלה מוכן לסייע לה ולארגוני המורים ליישם תוכנית חינוכית לטווח ארוך. בכך רמזה השרה, כי היא עומדת לצד המורים במאבקם עתה על יישום התוכניות לשינוי פני החינוך בישראל. השרה ציינה, כי כאשר האוצר טוען שהוא רוצה תוכנית פורייה, הוא מתכוון לצמצום עלות החינוך למגזר הציבורי ולמעשה להפרטת המערכת. לתוכנית שכזו היא לא תיתן יד.

ה"סאמר סקול" הבדואי הראשון (וואלה)
בריטניה; הנחיות ללקיחת טביעות אצבעות מתלמידים (וואלה)
מתלוננים על קיצוץ ומחזירים לאוצר כסף (nrg)
יולי תמיר - ביוגרפיה (msn)
בי"ס סהרורי (וואלה)
יישובים רבים מסרבים לטפל בתלמידים נכי נפש (וואלה)
המרצים והסטודנטים; לא נפתח את סימסטר ב' (ynet)
פרטיהם האישיים של המורים נחשפו לעיני כל (וואלה)
מחקר; ערבים וחרדים בתחתית סולם החינוך (ynet)

מנכ"ל משה"ח ביקר במזכרת בתיה (קו לחינוך)
במועצה המקומית מזכרת בתיה התקיימה פגישת עבודה כחלק מסבב פגישות שמקיים מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב. הפגישה התקיימה עם ראש המועצה - מאיר דהן, מנהלת המחוז - ד"ר סולי נתן והמפקחים האחראים על בתי הספר ביישוב. בין היתר הושם דגש על קביעת יעדים מרכזיים בכל שכבת גיל - גני ילדים, יסודי  ועל יסודי.

לומדים עם מחשבים ניידים (קו לחינוך)
מנהלת מחוז המרכז במשרד החינוך, ד"ר סולי נתן, ביקרה אתמול במערכת החינוך במועצה המקומית גני תקווה. בבתיה"ס היסודיים גנים ורביבים ובחטיבת הביניים ראשונים, צפתה מנהלת המחוז בשיעורים המשלבים מחשבים ניידים המחוברים בחיבור אל-חוטי לאינטרנט. השיעורים מתקיימים במסגרת תוכנית רשותית בשם מ.ש.י - "מי שמבין יודע" שבה משתתפים השנה תלמידי כיתות ו` ו-ז` ביישוב. 
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך