5/3/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

אוניברסיטת בן-גוריון תכשיר פעילים בפזורה הבדואית

אוניברסיטת בן-גוריון פתחה תכנית ייחודית להכשרה ניהולית לוועדים ופעילים בפזורה הבדואית. התכנית היא פרי שיתוף פעולה בין המחלקה למינהל ולמדיניות ציבורית באוניברסיטה והמועצה המקומית אבו באסמה בנגב. ראש המועצה המקומית אבו-באסמה, עמרם קלעג'י, פנה לפני מספר חודשים למחלקה למינהל ומדיניות ציבורית בבית הספר לניהול שבאוניברסיטת בן-גוריון בנגב וביקש לבנות תכנית הכשרה לועדים עבור תשעה ישובים לא-מוכרים במגזר הבדואי בדרום, המאוגדים במסגרת המועצה. חברי הסגל במחלקה למינהל ומדיניות ציבורית החליטו "להרים את הכפפה", ובתקופה קצרה יחסית גובשה תכנית, על ידי ד"ר מיקי מלול שתענה על הצורך. הלימודים, שהחלובימים האחרונים, מתקיימים במסגרת המרכז ללימודי חוץ של האוניברסיטה ובסיוע קרן מנדל. מטרת התוכנית הינה לתת "ארגז כלים" תיאורטי ומעשי בנושאי ניהול ומנהל שלטון מקומי לבעלי תפקידים באותם ישובים ההולכים ומתגבשים, אשר בסופו של דבר יפעלו כהנהגה מקומית רשמית. התכנית הינה חלק אינטגראלי ממהלך כולל, שאמור להקנות לאזרחי הישובים הבדואים בנגב את הכלים לניהול מקומי עצמאי תוך שהם בונים ויוצרים את עתידם בידיהם. ד"ר מיקי מלול: "התכנית מהווה נידבך חשוב בפיתרון הבעיה שכולנו מודעים לקיומה: אי הודאות לגבי עתידה של הפזורה הבדואית. אנו נמצאים בשלב בו מתחילים להגדיר באופן רשמי גבולות של ישובים, כאשר תהליך זה מלווה בפיתוח אנושי תוך דגש על ידע וכישורי ניהול. התכנית שהכנו באוניברסיטת בן-גוריון תהווה תרומה משמעותית להחדרת שינויים בהבנת המינהל המוניציפאלי ובאימוץ נורמות של מינהל ציבורי תקין". התכנית תימשך שנה, במסגרתה צפויה בה השתתפות של עשרות נציגים מקרב המגזר הבדואי. התכנית כוללת הרצאות פרונטאליות על ידי טובי המרצים בנושאים של מינהל ודיני שלטון מקומי, ביקורת, בקרה וטיפול בתלונות הציבור, ניהול כלכלה ותקציב,ניהול משאבי אנוש, היבטים תכנוניים, שימושי מחשב ותקשורת. בנוסף יתקיימו תרגולים כיתתיים במתכונת של "Case Study", ותרגולים מעשיים בישובים עצמם בהנחיית המרצים. "קיומה של התכנית מהווה המשך טבעי למחויבות ארוכת השנים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב לתושבי הנגב על מגזריו השונים. במסגרת זו, בית הספר לניהול גאה על היותו חלק ממהלך היסטורי ודרמטי זה אשר יחזק את הבסיס של התיישבות הקבע של המגזר הבדואי ושילובו המלא במוסדות השלטון המקומי בישראל", אומר דיקן בית הספר לניהול, פרופ' אריה רייכל.
הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

מומלצים באתר
זהבי יעוץ
יעוץ למורים; תנאי עבודה, פנסיה ועוד. ובעיקר; כיצד לעזוב את מערכת החינוך עם כל מה שמגיע באמת.
גאווה ישראלית - הרצאה מיוחדת ליום העצמאות
"הרצאה מיוחדת ליום העצמאות: גאווה ישראלית. פיתוחים וחידושים ישראליים פורצי דרך בעולם".
גמולים
"גמולים – ייעוץ למורה" הוקמה ע"י טל וייס, בעל תואר בכלכלה עם התמחות במימון ומורשה בשיווק פנסיוני. "גמולים - יעוץ למורה" מספקת למגזר עובדי מערכת החינוך בפרט ולמגזרי המשק השונים בכלל, בדיקה אובייקטיבית ומגוון פתרונות פיננסיים להם ולבני ביתם. מאחורינו אלפי שעות ייעוץ פיננסי ופנסיוני לכל מגזרי המשק השונים.
אל הטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים,סדנאות O.D.T
"אל הטבע" מתמחה בהפקת פעילויות שונות בטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים, בתי ספר וקבוצות. אנו מקפידים על איכות בשירות ובביצוע כדי להעניק ללקוחותינו חוויה שתיזכר לאורך זמן. הצוות של "אל הטבע" בשילוב התפאורה של טבע ארצנו מבטיח יציאה מהשגרה וחוויה שתיזכר לזמן רב.
בית ביאליק
לאחרונה, נפתח מחדש מוזיאון בית ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. לאחר עבודת שיקום ושיחזור יוצאת דופן החושפת ומאירה את רוח האיש והתקופה, מזמין אתכם בית ביאליק להתוודע לאחד מבתיה האותנטיים, המרגשים והמלהיבים של העיר העברית הראשונה, ולעולמו הפרטי והציבורי של המשורר הלאומי
בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך