15/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

גיליון יולי 2007

גיליון 10 * עורכת; סיגל בן-ארצי * עריכה; מיכל חביב * המערכת; 03-6354484 *  kav1@bezeqint.net

"כפר סטודנטים" יוקם בשכונת הדר בחיפה

הכפר יוקם כדי לסייע בשיקומה החברתי של השכונה הוותיקה, למשוך אליה וצעירים ולחזק את תושביה. את הפרויקט יממנו העירייה, הסוכנות היהודית ואוניברסיטת חיפה.

מגמה חדשה למוסיקת העולם במכללת הד

תוכנית הלימודים של המגמה תכלול קורסים בסגנון המוסיקה השורשית של עמי המזרח התיכון.

תיקון חוק יחייב את המוסדות להשכלה גבוהה להעניק הקלות לסטודנטים במילואים

שרת החינוך, יולי תמיר, יזמה תיקון לחוק, שמטרתו לעגן בחקיקה את זכויותיהם של סטודנטים המשרתים במילואים במהלך לימודים אקדמיים.

באורנים: תוכנית לימודים לתואר ראשון לעובדי חינוך וקהילה

תוכנית מל"ח - מחנכים – לומדים – חולמים, מעניקה תואר ראשון בחינוך או במדעי החברה והרוח לעוסקים בחינוך ועבודה קהילתית המבקשים להמשיך בעבודתם במקביל ללימודיהם.

ארבעה תלמידי תיכון זכו במלגות לתואר ראשון במרכז האקדמי פרס

ארבעה מסיימי י"ב בתשס"ז זכו במלגה מלאה ללימודים לתואר ראשון במרכז האקדמי פרס, כפרס ראשון על עבודות מצטיינות שהגישו לתחרות ה"תעשיידע".

תואר ראשון בשנתיים למורי דרך מוסמכים

הלימודים באוניברסיטת חיפה, במסגרת החוגים לגיאוגרפיה, ארכיאולוגיה ולימודי ארץ ישראל.

ביה"ס למנהיגות של ויצ"ו יכשיר נשים להתמודד בבחירות ברשויות המקומיות

בית הספר למנהיגות פוליטית-חברתית מיסודה של ויצ"ו ירושלים, בשיתוף מרכז לייפר של האוניברסיטה העברית, יפתח באוקטובר מסלול פוליטי שיעניק לנשים כלים וידע להתמודדות בבחירות המוניציפאליות הקרובות.

תוכנית לימודי המשך חדשה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ת"א

תוכנית חדשה בשם "רפואה פרמצבטית", תיפתח בשנת הלימודים תשס"ח בביה"ס ללימודי המשך בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב.

מחקר: הבדל ניכר בין הציון שמעניקים סטודנטים ומרצים לתוכנית ניסויית ללימודי הוראה

תוכנית הכשרה להוראת היסטוריה וספרות ברוח החינוך הדמוקרטי מתקיימת בשנים האחרונות במכללת סמינר הקיבוצים. התוכנית כוללת שני ימי לימודים בשבוע בלבד, ולכן יעדיה הם להיות מאתגרת ולעודד עבודה עצמית מרובה של הסטודנטים. מחקר בדק אם התוכנית עומדת ביעדים אלה.

מחלקה לעבודה סוציאלית תיפתח בקמפוס אוניברסיטת בן-גוריון באילת

הנהלת האוניברסיטה אישרה בחודש שעבר את פתיחת המחלקה החל משנת הלימודים תשס"ח.

אימון מתקדם למנהלי הדרכה

קורס חדש בתפנית, ביה"ס למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, מיועד למנהלי הדרכה בארגונים.

ביבנה: צעירים בני העדה האתיופית יוכלו להשלים בגרות בחינם במכללת אחוה

על פי הסכם של המכללה עם עיריית יבנה יזכו הצעירים גם למלגת קיום בתקופת לימודיהם ולמגורים והסעות בחינם. בתמונה: מכללת אחוה.

איך אומרים News בעברית?

הסטודנטים של ביה"ס לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה, אירחו לאחרונה סטודנטים לתקשורת מארה"ב, שהגיעו לארץ במסגרת פרויקט "תגלית".

מה אפשר לעשות עם תואר ראשון בתקשורת?

החוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה החליט להקים אגודת בוגרים במטרה ליצור קשר בין הבוגרים והסטודנטים שיוכל, כך מקווים ראשי החוג, לסייע לסטודנטים להשתלב בעתיד בעבודה בתחום.

נפתח: מרכז ללימודי תיב"מ מבית Autodesk

מטרת המרכז היא להקנות לקהל לקוחותיה של החברה - אדריכלים, מעצבי פנים, מהנדסים ויועצים, את המיומנויות הנדרשות כדי להתקדם בסביבת העבודה הממוחשבת. בתמונה: מרכז ההדרכה החדש.

סקר: קיים מחסור בבוגרי תואר ראשון במחשבים לתעשיית היי-טק

את הסקר ערכה חטיבת תלפיות של חברת מטריקס בקרב מנכ"לים, סמנכ"לי משאבי אנוש וסמנכ"לי מערכות מידע.

לימודי הנדסה - גם לנשים

קמפיין חדש של המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון מנסה, בין היתר, לנפץ את המיתוס שהנדסה הוא מקצוע גברי.
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

מומלצים באתר
זהבי יעוץ
יעוץ למורים; תנאי עבודה, פנסיה ועוד. ובעיקר; כיצד לעזוב את מערכת החינוך עם כל מה שמגיע באמת.
גאווה ישראלית - הרצאה מיוחדת ליום העצמאות
"הרצאה מיוחדת ליום העצמאות: גאווה ישראלית. פיתוחים וחידושים ישראליים פורצי דרך בעולם".
גמולים
"גמולים – ייעוץ למורה" הוקמה ע"י טל וייס, בעל תואר בכלכלה עם התמחות במימון ומורשה בשיווק פנסיוני. "גמולים - יעוץ למורה" מספקת למגזר עובדי מערכת החינוך בפרט ולמגזרי המשק השונים בכלל, בדיקה אובייקטיבית ומגוון פתרונות פיננסיים להם ולבני ביתם. מאחורינו אלפי שעות ייעוץ פיננסי ופנסיוני לכל מגזרי המשק השונים.
אל הטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים,סדנאות O.D.T
"אל הטבע" מתמחה בהפקת פעילויות שונות בטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים, בתי ספר וקבוצות. אנו מקפידים על איכות בשירות ובביצוע כדי להעניק ללקוחותינו חוויה שתיזכר לאורך זמן. הצוות של "אל הטבע" בשילוב התפאורה של טבע ארצנו מבטיח יציאה מהשגרה וחוויה שתיזכר לזמן רב.
בית ביאליק
לאחרונה, נפתח מחדש מוזיאון בית ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. לאחר עבודת שיקום ושיחזור יוצאת דופן החושפת ומאירה את רוח האיש והתקופה, מזמין אתכם בית ביאליק להתוודע לאחד מבתיה האותנטיים, המרגשים והמלהיבים של העיר העברית הראשונה, ולעולמו הפרטי והציבורי של המשורר הלאומי
בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך