27/5/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

ממשיכה הירידה בציון הנבחנים הישראלים במבחן ה-GMAT

חברת פרינסטון ריוויו פרסמה לאחרונה את מדריך הדירוג השנתי של המוסדות האקדמיים המובילים בארה"ב, בהוראת משפטים ומינהל עסקים. על פי המדריך, אוניברסיטת ייל מציבה השנה את תנאי הקבלה הקשוחים ביותר לקבלת מועמדים ללימודי משפטים מבין האוניברסיטאות האמריקניות. ביה"ס למינהל עסקים של אוניברסיטת סטנפורד מציב השנה את תנאי הקבלה הקשוחים ביותר לקבלת מועמדים ללימודי מינהל עסקים. מדריך הדירוג של  פרינסטון ריוויו לשנת 2008 מציג את 170 בתיה"ס למשפטים ואת 290 בתיה"ס למינהל עסקים הטובים ביותר בארה"ב. הדירוג מבוסס על סקרים שביצעה החברה בקרב סטודנטים בארה"ב וכן על מידע אשר התקבל ממוסדות הלימודים עצמם. בסקרים השתתפו 18 אלף סטודנטים מ- 170 בתי"ס למשפטים ו- 19 אלף סטודנטים מ-290 בתי"ס למינהל עסקים. לדברי דב שליט, מנהל פרינסטון ריוויו בישראל, מידי שנה נעשות קשות יותר דרישות הקבלה של בתיה"ס למשפטים ולמינהל עסקים בארה"ב. לדבריו דורשות האוניברסיטאות המובילות בארה"ב, שציון ה-GMAT של המועמד ללימודים יהיה 700 נקודות לפחות. ה-GMAT הוא מבחן ממוחשב המודד את יכולותיו המילוליות והכמותיות-מתמטיות של המועמד. לדברי שליט, מתאימה חברת פרינסטון ריוויו  את קורסי ההכנה לבחינת ה-GMAT לדרישות העולות של האוניברסיטאות, ומשדרגת  אותם כדי לסייע למועמדים למקסם את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים גבוהים  באוניברסיטאות המובילות בארה"ב.
על פי נתוני הממשל האמריקני, למדו בשנה שעברה 3,419 סטודנטים ישראלים באוניברסיטאות בארה"ב. לדברי שליט, גם בישראל נעשים יותר ויותר קשים תנאי הקבלה ללימודי משפטים ומינהל עסקים באוניברסיטאות . כך למשל ידרוש, החל מהשנה הקרובה, ביה"ס למינהל עסקים באוניברסיטת ת"א מהמועמדים להציג ציון מלא במבחן ה-GMAT ולא רק את הציון בחלקו הכמותי של המבחן, כפי שהיה נהוג עד כה. לדברי שליט, בניגוד לעליה בדרישות הקבלה של האוניברסיטאות חלה ירידה במומצע הציונים במבחן ה-GMAT : ב-4 שנים האחרונות ירד הממוצע הבין-לאומי של הציונים ב-GMAT ב-10 נקודות והוא עומד היום על כ-530. הממוצע הישראלי ממשיך אף הוא לרדת, זו השנה הרביעית ברציפות, והוא עומד על כ-496 נקודות בלבד. שליט טוען, כי הירידה בציונים נובעת, כנראה, מכך שה-GMAT הולך ונעשה קשה יותר.
פרינסטון ריוויו היא חברה העוסקת בהכשרת מועמדים לבחינות הכניסה למוסדות אקדמיים. החברה גם מוציאה לאור סדרת ספרי הדרכה. החברה פועלת בכ- 500 מוקדים בארה"ב וברחבי העולם ונסחרת בנאסד"ק . משנת 2002 פועל סניף של החברה בישראל, כחברת בת בקבוצת Sight and Sound. החברה מעבירה קורסי הכנה למבחני הקבלה במוסדות לימוד בחו"ל, במרכזי הדרכה בתל אביב, בחיפה, באר שבע וירושלים.

הדפסשלח לחבר
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

מומלצים באתר
זהבי יעוץ
יעוץ למורים; תנאי עבודה, פנסיה ועוד. ובעיקר; כיצד לעזוב את מערכת החינוך עם כל מה שמגיע באמת.
גאווה ישראלית - הרצאה מיוחדת ליום העצמאות
"הרצאה מיוחדת ליום העצמאות: גאווה ישראלית. פיתוחים וחידושים ישראליים פורצי דרך בעולם".
גמולים
"גמולים – ייעוץ למורה" הוקמה ע"י טל וייס, בעל תואר בכלכלה עם התמחות במימון ומורשה בשיווק פנסיוני. "גמולים - יעוץ למורה" מספקת למגזר עובדי מערכת החינוך בפרט ולמגזרי המשק השונים בכלל, בדיקה אובייקטיבית ומגוון פתרונות פיננסיים להם ולבני ביתם. מאחורינו אלפי שעות ייעוץ פיננסי ופנסיוני לכל מגזרי המשק השונים.
אל הטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים,סדנאות O.D.T
"אל הטבע" מתמחה בהפקת פעילויות שונות בטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים, בתי ספר וקבוצות. אנו מקפידים על איכות בשירות ובביצוע כדי להעניק ללקוחותינו חוויה שתיזכר לאורך זמן. הצוות של "אל הטבע" בשילוב התפאורה של טבע ארצנו מבטיח יציאה מהשגרה וחוויה שתיזכר לזמן רב.
בית ביאליק
לאחרונה, נפתח מחדש מוזיאון בית ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. לאחר עבודת שיקום ושיחזור יוצאת דופן החושפת ומאירה את רוח האיש והתקופה, מזמין אתכם בית ביאליק להתוודע לאחד מבתיה האותנטיים, המרגשים והמלהיבים של העיר העברית הראשונה, ולעולמו הפרטי והציבורי של המשורר הלאומי
בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך