27/5/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

"זה בסדר, גיביתי"

תארו לכם את התרחיש הבא; אתם סטודנטים שנה אחרונה לתואר ועליכם להגיש את עבודת הסמינר החשובה ביותר. לאחר שהשקעתם שעות רבות, וכמעט לפני שסיימתם להשלים את העבודה, פורצים אליכם הביתה וגונבים את המחשב על תכולתו היקרה. מבאס לא? 
תרחיש אחר; אתם עובדים במשרד ומכינים פרזנטציה מושקעת למעסיק שלכם. אתם מביאים את הפרזנטציה עם המחשב הנייד למשרד, אך בדרך המחשב נופל לשלולית מים ונהרס לגמרי כשהוא לוקח איתו את הפרזנטציה שלכם לעולם אחר. אלו דברים שיכולים לקרות לכל אחד מאיתנו והם חלק מהחיים, אי אפשר לצפות אותם. אבל אפשר בהחלט להתכונן אליהם ולהכין "תוכניות מגירה" שיחלצו אותנו מהצרות. חשוב ביותר לגבות נתונים אותם אנו מאחסנים במחשב שלנו, כך שאם קורה לו משהו, החל בווירוס שתוקף אותו, גניבה וכלה בשריפה בבית, אנחנו יכולים להיות רגועים כי גיבינו את המסמכים החשובים, התמונות, קבצי המוזיקה, האי-מיילים ושאר הדברים המאוחסנים במחשב, שאנחנו כל-כך צריכים ואוהבים. מסתבר שלא כולם יודעים שצריך ואפשר לגבות או איך עושים את זה ולכן נציג לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לגבות בצורה קלה ובטוחה:
1. להחליט מה מגבים - לכל אחד יש קבצים שהוא לא יכול בלעדיהם ושהוא צריך אותם בחיי היום יום לעבודה או לצורך אישי, ולכן חשוב לגבות תחילה קבצים אלה. מעבר לכך, חשוב גם לגבות את כל קבצי החירום שיידרשו כדי לשחזר את מערכת ההפעלה.

2. להקצות שטח אחסון בהתאם - מרגע שמחליטים מה לגבות, הצעד הבא הוא להחליט כמה שטח אחסון נדרש לגיבוי. מומלץ להקצות מרווחי ביטחון גדולים, תוך התחשבות בקצב בו יתווספו נכסים חדשים. יש לשים לב במיוחד לסוגי קבצים המתאפיינים בגודל רב ושמצטברים במחשב במהירות, כגון קבצי מוזיקה דיגיטלית ותמונות.

3. לבחור היכן לגבות - בשלב הבא יש להחליט כיצד לבצע את הגיבויים והיכן לאחסן אותם. אם יש צורך בנפח אחסון קטן באופן יחסי, רצוי לגבות את הנתונים על דיסקון (Disk on Key) , שהוא התקן אחסון קטן שאפשר לחבר לצרור המפתחות. אם שטח האחסון הנדרש גדול יותר אפשר להשתמש בכונן גיבוי חיצוני בעל נפח גדול. זהו אמצעי אחסון מגושם יותר שאפשר לשלוף מתוך המחשב הנייד או השולחני. אפשר גם לשכור שטח אחסון מאחד מספקי האינטרנט. בכל מקרה, חשוב שהתקן הגיבוי יהיה ניתן להסרה מהמחשב (דיסקון, CDאו כונן Zip), ושיאוחסן בנפרד מהמחשב.

4. ארגון ורענון  - תהליך הגיבוי צריך להיות מאורגן ומסודר וכדאי שנדע מתי גיבינו, איפה ומה בדיוק כדי שבמקרה הצורך יהיה לנו יותר קל לדעת מה לשחזר ואיפה הוא מאוחסן. מומלץ לבצע גיבויים חדשים לפחות פעם בחודש. כמו כן, מומלץ לגבות את הגיבוי, ולשמור גיבויים אלו בנפרד מהגיבוי הראשי. יכול בהחלט לקרות מצב בו התקן האחסון החיצוני יתקלקל באותו יום בו המחשב הנייד הלך לאיבוד, על אף שהסיכוי לכך נמוך.

5. הכנת תוכנית שחזור - למקרה שהמחשב שלנו יקרוס כרעם ביום בהיר, אפשר להיות רגועים כי המידע שלנו מגובה אך צריך להכין תוכנית שחזור באמצעות תוכנות שחזור ואחזור קבצים שונות. שחזור הנתונים יכול להשתפר אם משתמשים בטכנולוגיה מתאימה. אם המחשב לא מצליח לעלות, ולא מותקנת עליו תוכנה לשחזור המערכת או לאחזור הקבצים, עלולה להיגרם תחושת חוסר אונים קשה. אפשר כמובן לבצע את כל עבודת הגיבוי והשחזור באופן ידני אבל מנגד, שימוש בכלי תוכנה טוב יעשה את החיים לקלים הרבה יותר. לסיכום, אל תחכו לאובדן הנתונים ואל תגידו "לי זה לא יקרה". הקדימו תרופה למכה ודאגו לגבות את המידע שלכם, שלא ילך לאיבוד חס ושלום.

הדפסשלח לחבר
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

מומלצים באתר
זהבי יעוץ
יעוץ למורים; תנאי עבודה, פנסיה ועוד. ובעיקר; כיצד לעזוב את מערכת החינוך עם כל מה שמגיע באמת.
גאווה ישראלית - הרצאה מיוחדת ליום העצמאות
"הרצאה מיוחדת ליום העצמאות: גאווה ישראלית. פיתוחים וחידושים ישראליים פורצי דרך בעולם".
גמולים
"גמולים – ייעוץ למורה" הוקמה ע"י טל וייס, בעל תואר בכלכלה עם התמחות במימון ומורשה בשיווק פנסיוני. "גמולים - יעוץ למורה" מספקת למגזר עובדי מערכת החינוך בפרט ולמגזרי המשק השונים בכלל, בדיקה אובייקטיבית ומגוון פתרונות פיננסיים להם ולבני ביתם. מאחורינו אלפי שעות ייעוץ פיננסי ופנסיוני לכל מגזרי המשק השונים.
אל הטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים,סדנאות O.D.T
"אל הטבע" מתמחה בהפקת פעילויות שונות בטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים, בתי ספר וקבוצות. אנו מקפידים על איכות בשירות ובביצוע כדי להעניק ללקוחותינו חוויה שתיזכר לאורך זמן. הצוות של "אל הטבע" בשילוב התפאורה של טבע ארצנו מבטיח יציאה מהשגרה וחוויה שתיזכר לזמן רב.
בית ביאליק
לאחרונה, נפתח מחדש מוזיאון בית ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. לאחר עבודת שיקום ושיחזור יוצאת דופן החושפת ומאירה את רוח האיש והתקופה, מזמין אתכם בית ביאליק להתוודע לאחד מבתיה האותנטיים, המרגשים והמלהיבים של העיר העברית הראשונה, ולעולמו הפרטי והציבורי של המשורר הלאומי
באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך