17/4/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

מכון פתרונות

                            

לימודי ייעוץ זוגי

לימודי ייעוץ זוגי, במאמר זה נבדוק :

-         למי זה מתאים.

-         תהליך לימודי ייעוץ זוגי.

-         מיהו קהל היעד.

-           אפשרויות לקבל הכשרת לימודי ייעוץ זוגי.

 

לימודי ייעוץ זוגי למי?

הסיפור של רונית חוזר אצל הרבה אנשים שפנו לתחום המיוחד הזה. את החלום שלה לעסוק בעבודה נפשית ורגשית היא זנחה במשך שנים רבות לטובת העבודה בתחום המחשבים וההייטק. התחושה הייתה דווקא שהיא מצליחה  במה שהיא עושה. כשרצתה לעשות שינוי לפני כמה שנים שוב הוצע לה קידום והעלאת שכר. כן זה די נח ומכניס אבל משהו הרגיש חסר. המגע עם האנשים, הרצון להשפיע וליצור שינוי אצל אחרים, הידיעה שאני טובה בזה הרי הרבה פונים אלי ומתייעצים איתי. עכשיו לאחר 11 שנים בהייטק נראה שההמשך באותו תחום יכול להיעצר סוף סוף. אפשר לשנות משהו בקצב החיים ולפנות זמן וכוח לתא המשפחתי והזוגי. רונית היא אחת מאנשים רבים שחיפשו ומצאו תחום חדש לעסוק בו. לאחר שיטוט באינטרנט ובאתרי לימודים נוצר קליק עם הרעיון לעזור לזוגות. לימודי ייעוץ זוגי נראו לה כהכשרה שהיא מעוניינת לעשות. הנושאים שהקורס מציע והדרך שהוא מועבר מצאו חן בעיניה. עכשיו לא היו לה ספקות לגבי הבחירה לעבור הכשרה של לימודי ייעוץ זוגי. זהו התחום שבו היא רוצה להתפתח ולהתמחות.

לימודי ייעוץ זוגי יתאימו לאנשים בעלי רקע אקדמי עם תואר ראשון בעיקר מהתחום הטיפולי. תואר הוא מרכיב חשוב ברקע שאותו מביא היועץ. יחד איתו זוגיות מבוססת היא יתרון נוסף חשוב. שאלה חשובה עולה מצד אלו שלא הצליחו בקשר הזוגי שלהם ונפרדו מבן זוגם האם אני שלא הצלחתי יכול לתת ייעוץ זוגי לאחרים? זו שאלה חשובה והתשובה ניתנת בניסיון שנצבר. האם השכלתי ולמדתי איך להיות בן זוג טוב יותר? האם אני מצליח בקשר הנוכחי האם למדתי מהשגיאות? יועץ זוגי שכזה יוכל לעיתים לתת טיפול זוגי טוב יותר מכיוון שיש לו את הניסיון הלא מוצלח שאותו הוא יכול להציג בפני מי שבפזיזותו ימהר לחשוב כי גרושים יפתרו לו את הבעיות. יועץ זוגי שכזה יוכל להראות מניסיונו לאדם שיושב מולו מה נכון לעשות וממה צריך להימנע כדי שקשר זוגי יצליח.

 

תהליך לימודי ייעוץ זוגי

מהו התהליך אותו יעבור מי שרוצה לעבור הכשרה של לימודי ייעוץ זוגי? חשוב לדעת כי את ההכשרה יעברו המשתתפים בכמה רמות. הרמה האישית בה הם יחוו את הדברים ויגלו כי גם הזוגיות שלהם יכולה להשתפר. יועץ זוגי אשר מזהה מקומות חלשים בקשר הזוגי שלו ומשפר אותם יוכל להיות זה שבהמשך מוביל תהליכי שיפור באמצעות ייעוץ זוגי אצל אחרים. ברמה המקצועית התלמידים בהכשרה של לימודי ייעוץ זוגי ישתתפו בסימולציות ויצפו בסרטים בהם מתואר תהליך ייעוץ זוגי אשר ימחישו את התהליך עצמו. הלימודים עצמם מכילים התמחות שבה התלמידים פועלים כיועצים ומעבירים תהליך אישי או זוגי לתלמידים או אנשים אחרים תוך ליווי מצד יועץ זוגי בעל ניסיון.

 

לימודי ייעוץ זוגי – קהל יעד

בסיום לימודי ייעוץ זוגי האם אפשר להתפרנס מזה? ייעוץ זוגי הינו תחום שמתפתח. הצורך בו הוא אדיר על סמך כמות האנשים שאינם מרוצים בחיי הזוגיות שלהם ומתוך ידיעת הנתונים המבהילים על אחוזי גירושין. נראה שישנם שפע של זוגות אשר היו צריכים לעבור תהליכי לימוד וקבלת עזרה לשם שיפור הזוגיות שלהם. לימודי ייעוץ זוגי אינם מכוונים רק למי שנמצאים במשבר ועל סף גירושין. ייעוץ זוגי יכול להינתן לבני זוג אשר עברו משבר בעקבות הולדת הילד הראשון, שחוו משבר עם המשפחה המורחבת, שנכנסו למצב בו סדרי העדיפויות היו לקויים וכתוצאה בני הזוג הזניחו את הזוגיות ושקעו בהתפתחות אישית ומקצועית. לבני זוג אשר הקשר אינו מתפקד כמו שצריך ורוצים לשפר את המצב הזוגי.
לימודי ייעוץ זוגי באים לתת כלים להנחות בני זוג שעומדים להינשא על הכלים והכללים שיכולים להובילם לדרך המלך בזוגיות שלהם. מכאן שכמות האנשים שיכולים להיתרם באמצעות ייעוץ זוגי היא רחבה מאוד.

 

היכן ללמוד לימודי ייעוץ זוגי

היכן כדאי להירשם וללמוד לימודי ייעוץ זוגי? ישנם מגוון מסלולים. ישנם מסלולים אקדמאים שמיועדים להכשיר את האדם למקום הטיפולי, ישנם לימודים בעלי אופי דתי וישנם לימודים בעלי אופי אימוני. לימודי ייעוץ זוגי במכון פתרונות הינם בעלי אופי ייחודי השם את הדגש על שילוב בין עבודה רגשית ומקרבת להתמודדות עם שינוי אישי וזוגי הכולל תפיסה אימונית. ישנה ידיעה כי קשה ליצור התקרבות מבלי לרוקן חלקים גדולים מהמטען הרגשי המלווה כל אחד מבני הזוג. אולם הבנת הגורמים המכשילים מבלי ליצור שינוי והתקדמות אינה מספקת וכאן באמצעות תהליכים של חינוך ואימון  מגדילים בני הזוג את המיומנות הזוגית. יהיו בני זוג שיעדיפו לקרוא לתהליך שהם עוברים סוג של הכשרה לזוגיות.

אז אם ברצונך לעזור לאנשים ולהוביל בני זוג ומשפחות למקומות טובים יותר, לימודי ייעוץ זוגי יתנו לך את המענה והמיומנות לעשות את זה.

 

 

                                                      לאתר הבית - לחץ כאן

                                     

 

 

הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך