24/4/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

ידיעות מהמחוזות: מחוז צפון - בחינה יסודית; מחוז מרכז - תהליכי שיח; מחוז תל אביב - מגמת שיפור מתמדת; מחוז דרום - מימון מלא

4/02/2010

מחוז צפון - בחינה יסודית - שר החינוך, גדעון סער, ביקר לאחרונה בבתי"ס על יסודיים ביישובים הדרוזים ג'וליס, ירכא ובית ג'אן. אל הביקור נלוו מנהלת המחוז, אורנה שמחון, הממונה על המגזר הדרוזי במשה"ח, מוהנא פארס, מתאם הפיקוח על המגזר הדרוזי במחוז, ג'לאל אסעד, ומפקחי בתיה"ס.

שר החינוך ומלוויו ביקרו בבי"ס מקיף ג'וליס בביה"ס למדעים בירכא ובבי"ס מקיף בית ג'אן. 

בבי"ס מקיף ג'וליס לימד סער שיעור באזרחות ואחר כך נפגש עם צוות המורים. בבי"ס מקיף בית ג'אן השתתף שר החינוך בישיבת פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות בצפון. בישיבה סוכם כי תוכנית יום לימודים ארוך תימשך בגנים ביישובים הדרוזיים והצ'רקסיים גם בשנת הלימודים הבאה. כמו כן סוכם, כי מנהלת המחוז ומנהל מינהל הפיתוח, יגאל צרפתי, יערכו בחינה יסודית של צורכי הבינוי במוסדות החינוך במגזרים הדרוזי והצ'רקסי בצפון. מהמחוז נמסר, כי לאחר שיתקבלו מסקנות הבחינה, יקצה משה"ח תקציבים לבינוי מוסדות חינוך בכפוף למגבלות התקציב.

מחוז צפון - נאה מקיים - המחוז, בשיתוף עם מחוז צפון במשרד הבריאות, ערך בשבוע שעבר מבצע חיסונים לשפעת החזירים לעובדי המינהל והפיקוח. החיסונים בוצעו על ידי צוות של משרד הבריאות, שהגיע למשרדי הנהלת המחוז בנצרת עילית. מנהלת המחוז, אורנה שמחון, הדגימה את הפתגם "נאה דורש - נאה מקיים" והייתה הראשונה להתחסן.

 

מחוז מרכז - תהליכי שיח - תיכון אחד העם בפתח תקווה וגן ציפורנית בנס ציונה זכו בפרס החינוך הארצי למוסדות חינוך, על כך נמסר מהמחוז. בנימוקים להענקת הפרס מצוין, כי בתיכון אחד העם מונהגות שיטות הוראה חדשניות ותוכניות לימודים ייחודיות במקצועות הלימוד השונים, המדרבנות את התלמידים להגיע להישגים גבוהים. כמו כן מתאפיין ביה"ס בהיעדר נשירה. עוד מצוין, כי בין המורים לתלמידים ולהורים מתנהלים תהליכי שיח קבועים, ואירועי אלימות בביה"ס נדירים. בביה"ס גם מתקיימת פעילות רבה בתחום החינוך לדו קיום.

בנימוקים להענקת הפרס לגן ציפורנית מצוין, כי בגן מתקיימים תהליכי הוראה, למידה והערכה, המובילים לפיתוח סקרנות ומוטיבציה ללמידה בקרב התלמידים.

מחוז מרכז - מרכז לפיתוח מנהיגות - מנכ"ל משה"ח, שמשון שושני, ביקר בשבוע שעבר באריאל. שושני הוזמן על ידי ראש העיר, רון נחמן, לערוך היכרות עם פרויקט "המרכז לפיתוח מנהיגות". בביקור השתתף גם מנהל מינהל חברה ונוער, יוסי לוי.
המרכז לפיתוח מנהיגות באריאל הוא פארק שבו משולבים מתקנים לפעילות אתגרית. במרכז תתקיים פעילות אתגרית להעצמת קבוצות מנהיגות צעירה מרחבי הארץ.

עיריית אריאל גייסה תרומות בסך של כ-2.5 מיליון ש"ח להשלמת הקמתו של המרכז,שהופסקה בשל הקפאת הבנייה בשטחים. לאחרונה אישר שר הביטחון, אהוד ברק, את המשך הפרויקט.

מנכ"ל משרד החינוך סייר במרכז וצפה בפעילות של בני נוער במתקנים. כמו כן נטע שושני עץ באתר.

 

מחוז תל אביב - מגמת שיפור מתמדת - בי"ס החשמונאים ביפו, ביה"ס לחינוך מיוחד הרצפלד בחולון ואשכול הגנים נטעים ברמת גן זכו בפרס החינוך הארצי למוסדות חינוך, על כך נמסר מהמחוז.

בי"ס החשמונאים, השוכן בשכונת מצוקה ביפו. בנימוקים להענקת הפרס מצוין, כי ביה"ס מטפח בצורה עקבית, ברורה, מקצועית ואנושית אוכלוסייה מגוונת של תלמידים יהודים וערבים, ילידי הארץ ועולים חדשים ובעלי צרכים מיוחדים. עוד מצוין, כי הישגי תלמידי ביה"ס נמצאים במגמת שיפור מתמדת.

בביה"ס לחינוך מיוחד הרצפלד לומדים 80 תלמידים בגילאי 6-21, בעלי נכויות פיזיות קשות מאוד. בביה"ס מועסקים 110 אנשי צוות, בהם קלינאי תקשורת, סייעים ופסיכולוג.

בנימוקים להענקת הפרס מצוין, כי בביה"ס מתקיימת בהצלחה תוכנית ניסוי לשילוב נכים בקהילה. כמו כן  מפותחות בביה"ס תוכניות חדשניות, לפיתוח סביבות למידה עבור התלמידים שאינם יכולים לנוע.

במשוב שהועבר להורים, במסגרת אמנת השירות הבית ספרית, הביעו 98% שביעות רצון רבה מצוות ביה"ס.

בנימוקים להענקת הפרס מצוין, כי אשכול הגנים נטעים מטפח "אני מאמין" של עשייה חינוכית איכותית, תוך שיתוף ההורים והקהילה. תוכנית העבודה באשכול משלבת תכנים בתחום שמירת הסביבה. אשכול הגנים אף הוסמך על ידי המשרד להגנת הסביבה כאשכול גנים ירוק.

 

מחוז דרום - מימון מלא - מנהלת המחוז, עמירה חיים, ערכה בשבוע שעבר  ביקור במערכת החינוך במועצה האזורית הערבה התיכונה. במהלך הביקור הודיעה מנהלת המחוז, כי משה"ח יפעיל בבתיה"ס של המועצה את תוכנית אמירים לטיפוח מצוינות תלמידים. לדבריה, המחוז יעניק מימון מלא ליישום התוכנית במועצה האזורית. מטרת התוכנית היא לתת מענה בתוך בתיה"ס לתלמידים מחוננים ומצטיינים, שבשל הריחוק הגיאוגרפי אינם יכולים ליהנות ממוקדי העשרה תומכי למידה.

מנהלת המחוז הוסיפה, כי תוכנית אמירים תזמן לתלמידים המצטיינים אתגרים אינטלקטואליים חדשים. "התוכנית מזמנת למידה משמעותית במגוון תחומי דעת שאינם נכללים בתוכנית הלימודים הרגילה, ויש בהם כדי להוות אתגר אינטלקטואלי, חשיבה מעמיקה ויצירתיות בקרב התלמידים", ציינה חיים. מנהלת המחוז הוסיפה, כי מכיוון שתוכנית אמירים שמה דגש גם על הפיתוח המקצועי של המורים היא תכניס לסדר היום החינוכי בבתיה"ס כיווני חשיבה חדשים ומעמיקים.

במועצה האזורית הערבה התיכונה שבעה יישובים; עין יהב, חצבה, פארן, עידן, צופר, ספיר וצוקים. במועצה בי"ס יסודי ובי"ס על יסודי, ששניהם נקראים שיטים.
מהמחוז נמסר, כי הביקור בבתיה"ס במועצה האזורית התקיים במסגרת סדרת ביקורים שנתיים, שעורכת מנהלת המחוז ביישובי המחוז, במטרה לבחון מקרוב את העשייה החינוכית והטמעת יעדי משה"ח, ולעמוד את צורכיהם החינוכיים הייחודיים. לביקור התלוו ראש מועצת הערבה התיכונה, עזרא רבינס, מנהל מחלקת החינוך, רועי פטריק, מפקחת המחוז, יהודית בלום, וצוות הנהלת המחוז
.

 

הדפסשלח לחבר
באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך