25/5/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12
מרכז ההזמנות
לשירותים ומוצרים

אבחון הפרעות קשב וריכוז בגיל מבוגר

אבחון הפרעות קשב וריכוז בגיל מבוגר

הפרעות קשב וריכוז הן תופעה רווחות באוכלוסייה אשר באה לראשונה לידי ביטוי בתקופת הילדות. "המיוחד" בתופעה זו היא שהיא אינה חולפת עם הזמן אלא מלווה את האדם במשך כל חייו. בעבר הלא רחוק, המונח "הפרעות קשב וריכוז" לא היה ידוע כלל והמודעות הייתה אפסית. אי לכך ובהתאם לזאת, ישנם לא מעט אנשים מבוגרים (בשנות ה-30 ואילך לחייהם) אשר אינם מבינים מדוע הם אינם מסוגלים להתמיד בשום עבודה, אינם מסוגלים להתרכז במשימות לאורך זמן ואינם מסוגלים לנהל מערכות יחסים תקינות ברמה האישית וברמה המקצועית. הסיבה לכך היא פשוטה: אותם אנשים סובלים מהפרעות קשב וריכוז, אך עדיין לא אובחנו.

אם אתם מזהים מספר סימנים של התופעה אצלכם או אצל אחד מבני המשפחה, כדאי לפנות לאבחון ללא היסוס. עדיף כמובן בקרבת מקום המגורים שלכם, ולכן אם אתם לדוגמא תושבי ירושלים והסביבה, חפשו מכוני אבחון הפרעות קשב וריכוז בירושלים.

כל מה שרציתם לדעת הפרעות קשב וריכוז בגיל מבוגר ועל אבחון הפרעות קשב וריכוז, במאמר שלפניכם.

כיצד הפרעות קשב וריכוז בגיל מבוגר באות לידי ביטוי?

הפרעת קשב וריכוז (אשר לעיתים נלווית להופעת אימפולסיביות והיפראקטיביות יחד או לחוד) היא הפרעה נוירולוגית אשר נגרמת כתוצאה מ"קצר" במערכת העצבים המרכזית. אם בתקופת הילדות, הפרעות קשב וריכוז באות לידי ביטוי על ידי הפרעה בזמן השיעור בכיתה, הצקות בלתי פוסקות לתלמידים שמסביב, חוסר יכולת לפתור בעיות ולעמוד במשימות ועוד, בבגרות, ללא אבחון וטיפול מתאים, המצב מחמיר ומסלים.

ההשלכות של הפרעת קשב וריכוז בגיל מבוגר באות לידי ביטוי בכל תחומי החיים החל בקושי למצוא ולנהל מערכת יחסים עם בני זוג ו/או עם קולגות לעבודה וגורמים סמכותיים כגון מנהלים ישירים ועוד וכלה בחוסר יכולת להתמיד במקום עבודה (סעיף התעסוקה בקורות החיים ארוך במיוחד ולא באופן חיובי....), קושי משמעותי בעמידה בלחצים ורשימת הישגים נמוכה במיוחד. מעבר לכך, למבוגרים אשר סובלים מהפרעות קשב וריכוז ואינם מאובחנים ומטופלים, גובר הסיכוי להתפתחות של מחלות נלוות כגון הפרעות פסיכיאטריות שונות (מדיכאון ועד הפרעות אישיות קיצוניות). רק באמצעות מודעות, אבחון מקיף וקבלת טיפול יסודי ניתן לשפר באופן ניכר את רמת ואיכות החיים בכל התחומים.

כיצד האבחון מתבצע?

אבחון הפרעות קשב וריכוז במבוגרים די דומה לאבחון בילדים. איש מקצוע, לרוב פסיכיאטר, לאחר פגישה אחת או יותר עורך אבחון קליני. למעשה מדובר בפגישה בה תתנהל שיחה בין הפסיכיאטר למטופל בה תשאלנה שאלות לגבי עברו, קשיים מסוימים וכו'. לאחר האבחון, מגיע שלב הטיפול. הטיפול יכול להסתכם בטיפול תרופתי או להתלוות לטיפול התנהגותי, הכול בהתאם לאבחנה של איש המקצוע, לסוג הפרעת הקשב והריכוז והמוטיבציה של המטופל ומשפחתו לזרז את התהליך.

הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
ספקי שרותים מומלצים
ועדת החינוך: הסטודנטים במכללת אשקלון רשאים למעמד דומה לסטודנטים בספיר ותל-חי
סקר קובע: מצוקה נפשית בקרב רוב הילדים עד גיל 12 בעקבות המלחמה
איך לאבחן קשב וריכוז בצורה יעילה?
לכודים ברשת
CHAT GPT ומערכת החינוך - היילכו שניהם יחדיו?
"שביל החמלה" ספר חובה ליועצות, מחנכות ותלמידות
עמותת יעלים השמים הם הגבול
בתי ספר פרטיים
חושבים על מעבר לבתי ספר פרטיים?
תואר שני בחינוך
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

מומלצים באתר
זהבי יעוץ
יעוץ למורים; תנאי עבודה, פנסיה ועוד. ובעיקר; כיצד לעזוב את מערכת החינוך עם כל מה שמגיע באמת.
גאווה ישראלית - הרצאה מיוחדת ליום העצמאות
"הרצאה מיוחדת ליום העצמאות: גאווה ישראלית. פיתוחים וחידושים ישראליים פורצי דרך בעולם".
גמולים
"גמולים – ייעוץ למורה" הוקמה ע"י טל וייס, בעל תואר בכלכלה עם התמחות במימון ומורשה בשיווק פנסיוני. "גמולים - יעוץ למורה" מספקת למגזר עובדי מערכת החינוך בפרט ולמגזרי המשק השונים בכלל, בדיקה אובייקטיבית ומגוון פתרונות פיננסיים להם ולבני ביתם. מאחורינו אלפי שעות ייעוץ פיננסי ופנסיוני לכל מגזרי המשק השונים.
אל הטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים,סדנאות O.D.T
"אל הטבע" מתמחה בהפקת פעילויות שונות בטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים, בתי ספר וקבוצות. אנו מקפידים על איכות בשירות ובביצוע כדי להעניק ללקוחותינו חוויה שתיזכר לאורך זמן. הצוות של "אל הטבע" בשילוב התפאורה של טבע ארצנו מבטיח יציאה מהשגרה וחוויה שתיזכר לזמן רב.
בית ביאליק
לאחרונה, נפתח מחדש מוזיאון בית ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. לאחר עבודת שיקום ושיחזור יוצאת דופן החושפת ומאירה את רוח האיש והתקופה, מזמין אתכם בית ביאליק להתוודע לאחד מבתיה האותנטיים, המרגשים והמלהיבים של העיר העברית הראשונה, ולעולמו הפרטי והציבורי של המשורר הלאומי
באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך