28/5/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12
מרכז ההזמנות
לשירותים ומוצרים

גמולי ההשתלמויות לעובדי הסקטור הציבורי

במידה והינכם אקדמאים של הסתדרות מדעי החברה והרוח, מהנדסים, טכנאים, עובדי מדינה, או עובדי ההוראה, קרוב לוודאי שמעתם לא פעם את הביטויים "גמול השתלמויות" או "קורסים לגמול" ואתם מכירים את המושגים הללו. גמול ההשתלמות הוא מענק כספי אשר ניתן עבור לימודים במסגרת קורסים שנועדו להעשיר ולהעמיק את הידע אשר קשור לתחום העיסוק, ולהרחיב אופקים במטרה לרכוש כלים ומיומנויות עדכניות שישמשו את העובדים במסגרת עיסוקם המקצועי.


גמול השתלמות - רקע כללי 

קורסים לגמול השתלמות הינם קורסים שבמידה ובוחרים להשתלם בהם, מקבלים עבורם מענק כספי קבוע. ההיסטוריה של ההשתלמויות החלה בהסכם אשר נחתם בשלהי שנות השבעים של המאה הקודמת בין הסתדרות הטכנאים וההנדסאים לבין נציבות המדינה, על מנת לתגמלם עבור הכשרתם המקצועיות במסגרת תפקידם. ברבות השנים תפס ההסכם תאוצה, והתרחב לסקטורים נוספים, שאחד מהם הוא מגזר הוראה, באמצעות גמולי ההשתלמות מטעם אופק חדש ועוז לתמורה עבור אנשי הוראה וחינוך, במסגרתה של הרפורמה החדשה של משרד החינוך ולעובדי הוראה במסגרות אחרות.


השתלמויות לעובדי הוראה

בהתאם להוראות אשר בחוזר המנכ"ל במשרד החינוך, מורים אשר הוסמכו לרובד חינוכי כלשהו במערכת החינוך הפורמאלית זכאים למענקי גמול עבור השתלמויות על פי תבחינים אשר נקבעו במשרד החינוך. באופן כללי, עובדי הוראה זכאים לצבור גמולים עבור קורסים, סדנאות ופרסומים, כשהחישוב לגמול השתלמות ייערך על פי יחידות השתלמות. כל יחידת גמול שוות ערך ללימודים בהיקף כולל של 112 שעות או בהיקף 4 שעות שבועיות שנתיות, המוערכות בציון חיובי. כל יחידת גמול מזכה את המשתלם בתוספת של 1.2% מהשכר המשולב עד לגובה מרבי של 19.2%.

 

קורסים המוכרים לצרכי גמול השתלמות
משרד החינוך מפרסם בכל תקופה רשימה של קורסים והשתלמויות, שמתוכה רשאי כל עובד הוראה לבחור השתלמות לצורך התפתחותו המקצועית או העשרתו האישית. באופן זה יכולים עובדי החינוך המיוחד לפנות אל קורסים אשר מתמקדים בדרכי הוראה ושיטות עדכניות לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים כמו קורס לאימון קשב וריכוז, מורים בתחום המחשבים ירחיבו אופקים בתחום ההוראה המקוונת, ומורים אשר יבחרו להעצים את עצמם ייפנו אל תחום האימון האישי וכדומה. לימודי תואר שני מזכים אף הם בגמול השתלמות, במידה והתואר נושא צביון טיפולי או חינוכי והוא מורכב מציון מספרי. בנוסף לגמול הרגיל קיימים גם גמול ביניים וגמול כפל תואר עבור מורים בעלי תואר כפול או תואר ותעודת הוראה, ששיעורם הוא 8.75 יחידות גמול עבור כפל תואר ו-4 יחידות גמול עבור גמול ביניים.

הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
ספקי שרותים מומלצים
ועדת החינוך: הסטודנטים במכללת אשקלון רשאים למעמד דומה לסטודנטים בספיר ותל-חי
סקר קובע: מצוקה נפשית בקרב רוב הילדים עד גיל 12 בעקבות המלחמה
איך לאבחן קשב וריכוז בצורה יעילה?
לכודים ברשת
CHAT GPT ומערכת החינוך - היילכו שניהם יחדיו?
"שביל החמלה" ספר חובה ליועצות, מחנכות ותלמידות
עמותת יעלים השמים הם הגבול
בתי ספר פרטיים
חושבים על מעבר לבתי ספר פרטיים?
תואר שני בחינוך
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

מומלצים באתר
זהבי יעוץ
יעוץ למורים; תנאי עבודה, פנסיה ועוד. ובעיקר; כיצד לעזוב את מערכת החינוך עם כל מה שמגיע באמת.
גאווה ישראלית - הרצאה מיוחדת ליום העצמאות
"הרצאה מיוחדת ליום העצמאות: גאווה ישראלית. פיתוחים וחידושים ישראליים פורצי דרך בעולם".
גמולים
"גמולים – ייעוץ למורה" הוקמה ע"י טל וייס, בעל תואר בכלכלה עם התמחות במימון ומורשה בשיווק פנסיוני. "גמולים - יעוץ למורה" מספקת למגזר עובדי מערכת החינוך בפרט ולמגזרי המשק השונים בכלל, בדיקה אובייקטיבית ומגוון פתרונות פיננסיים להם ולבני ביתם. מאחורינו אלפי שעות ייעוץ פיננסי ופנסיוני לכל מגזרי המשק השונים.
אל הטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים,סדנאות O.D.T
"אל הטבע" מתמחה בהפקת פעילויות שונות בטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים, בתי ספר וקבוצות. אנו מקפידים על איכות בשירות ובביצוע כדי להעניק ללקוחותינו חוויה שתיזכר לאורך זמן. הצוות של "אל הטבע" בשילוב התפאורה של טבע ארצנו מבטיח יציאה מהשגרה וחוויה שתיזכר לזמן רב.
בית ביאליק
לאחרונה, נפתח מחדש מוזיאון בית ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. לאחר עבודת שיקום ושיחזור יוצאת דופן החושפת ומאירה את רוח האיש והתקופה, מזמין אתכם בית ביאליק להתוודע לאחד מבתיה האותנטיים, המרגשים והמלהיבים של העיר העברית הראשונה, ולעולמו הפרטי והציבורי של המשורר הלאומי
באנר שמאל 1 270 125
בנק יהב
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך