22/7/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12
מרכז ההזמנות
לשירותים ומוצרים

איך בונים תקשורת זוגית ומשפחתית

לאורך שנים הזוגיות שלכם הייתה נפלאה ובכלל לא הייתם צריכים לחשוב עליה כדי שהיא תמלא אתכם ותהיה נעימה? הדברים השתנו בזמן האחרון ואתם תוהים מה לעשות בנידון? אם כך, כדאי שתדעו: תקשורת זוגית היא הבסיס לכל מה שאתם בונים ביניכם. 

איך יכול להיות שתקשורת זוגית טובה נהרסת עם השנים?


בעבר הייתה ביניכם תקשורת זוגית נהדרת? יכולתם לדבר על הכול בחיוך? הייתם מדברים שעות? מחפשים אחד את השנייה בכל רגע נתון? אם כך, אין ספק שאתם בהלם ולא מבינים איך יכול להיות שבעבר נהניתם מתקשורת נהדרת ועם השנים המצב רק מחמיר ונהרס. זה נשמע לכם מוכר? תוהים איך זה קרה? אם כך, כדאי שתדעו: תקשורת זוגית זה משהו שאם לא עובדים עליו, הוא עלול פשוט להיהרס עם השנים. החיים לוקחים אותנו לכל מיני מקומות ומעמידים בפני כל אחד מבני זוג לא מעט אתגרים. כל אלה מובילים לכך שאנחנו עוברים לא מעט שינויים ופעמים רבות השינויים הללו משפיעים, בין היתר, על התקשורת בין שני בני הזוג. בנוסף, גם גורם שלישי שנכנס לתמונה יכול להשפיע על התקשורת ולשנות אותה, כמו לדוגמא ילד שנולד. החדשות הטובות הן שגם אם נדמה לכם שהכול כבר נהרס, עדיין יש מה לעשות בנידון, כי תקשורת זוגית זה גם משהו שאפשר ללמוד, לשקם ולשנות לטובה.  לקבלת ייעוץ זוגי לפתרון בעיות בזוגיות ושיפור התקשורת, אתם מוזמנים לפנות אל יועץ מקצועי אשר יציג בפניכם את אפשרויות היעוץ הקימות היום בשוק.


איך בונים תקשורת זוגית?


בין אם בעבר הייתה ביניכם תקשורת זוגית נהדרת ובין אם מעולם זה לא היה קיים ביניכם ואתם רוצים לבנות מעכשיו תקשורת זוגית טובה, דעו שזה אפשרי. מה שכן, חשוב להבין שלא תמיד זה כל כך פשוט ולא תמיד בני הזוג יכולים לעשות את זה בכוחות עצמם. לעיתים אנחנו כל כך שקועים בדפוסים המוכרים ובהרגלים שלנו, עד כי גם השפה המשותפת שלנו לא יכולה להשתנות. זו הסיבה שבגללה כדאי לחשוב על טיפול זוגי, כי אם יש משהו שתעבדו עליו במסגרת תהליך כזה, זו התקשורת ביניכם. חשוב מאוד להשקיע בנושא הזה ולבנות תקשורת זוגית טובה כי זה הבסיס לכל דבר שתעשו בהמשך החיים המשותפים שלכם. אם, לדוגמא, יתחילו בעיות עם אחד הילדים שלכם בבית הספר, איך תוכלו לפתור את העניין ביחד אם התקשורת ביניכם תהיה לקויה? לעומת זאת, אם תהיה ביניכם תקשורת זוגית טובה, אין ספק שתוכלו להתמודד עם כל הקשיים בצורה הרבה יותר מוצלחת. 


עם איזה מטפל כדאי לעבוד על תקשורת זוגית?

 

רוצים לשפר את התקשורת הזוגית? ניסיתם לעשות את זה לבד אך בפועל זה לא קורה? אם כך, כדאי שתפנו עוד היום אל היועץ הזוגי המתאים לכם. איש מקצוע כזה יוכל לשים לב מיד לבעיות, לקשיים ולאופן שבו אתם מתקשרים ביניכם היום. כל אלה יעזרו לו להבין איפה צריך לעשות את השינוי, ובצורה כזאת הוא יוכל לסייע לכם. בין אם המטרה שלכם היא ליצור תקשורת זוגית טובה יותר ובין אם אתם רוצים לעבוד עם דברים אחרים במסגרת הטיפול הזוגי, בדקו במי אתם בוחרים. לא חסרים היום מטפלים זוגיים טובים וחלק מהם גם מוכרים ביותר, אך בפועל, רק חלק מאותם מטפלים באמת יתאימו לכם. לכן יש טעם לברר כל פיסת מידע אודות המטפל שלכם, כי למה שתרגישו שאתם מבזבזים את הזמן או את הכסף שלכם? ההשקעה בתקשורת טובה יותר בתוך הזוגיות היא משהו שלא תצטערו עליו בעתיד אך זה משהו שדורש זמן ותשומת לב. לכן כדאי להתחיל לעבוד על הדברים עוד היום ולא להמשיך להזניח ולדחות את העניין. 

 

הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
ספקי שרותים מומלצים
ועדת החינוך: הסטודנטים במכללת אשקלון רשאים למעמד דומה לסטודנטים בספיר ותל-חי
סקר קובע: מצוקה נפשית בקרב רוב הילדים עד גיל 12 בעקבות המלחמה
איך לאבחן קשב וריכוז בצורה יעילה?
לכודים ברשת
CHAT GPT ומערכת החינוך - היילכו שניהם יחדיו?
"שביל החמלה" ספר חובה ליועצות, מחנכות ותלמידות
עמותת יעלים השמים הם הגבול
בתי ספר פרטיים
חושבים על מעבר לבתי ספר פרטיים?
תואר שני בחינוך
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

מומלצים באתר
זהבי יעוץ
יעוץ למורים; תנאי עבודה, פנסיה ועוד. ובעיקר; כיצד לעזוב את מערכת החינוך עם כל מה שמגיע באמת.
גאווה ישראלית - הרצאה מיוחדת ליום העצמאות
"הרצאה מיוחדת ליום העצמאות: גאווה ישראלית. פיתוחים וחידושים ישראליים פורצי דרך בעולם".
גמולים
"גמולים – ייעוץ למורה" הוקמה ע"י טל וייס, בעל תואר בכלכלה עם התמחות במימון ומורשה בשיווק פנסיוני. "גמולים - יעוץ למורה" מספקת למגזר עובדי מערכת החינוך בפרט ולמגזרי המשק השונים בכלל, בדיקה אובייקטיבית ומגוון פתרונות פיננסיים להם ולבני ביתם. מאחורינו אלפי שעות ייעוץ פיננסי ופנסיוני לכל מגזרי המשק השונים.
אל הטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים,סדנאות O.D.T
"אל הטבע" מתמחה בהפקת פעילויות שונות בטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים, בתי ספר וקבוצות. אנו מקפידים על איכות בשירות ובביצוע כדי להעניק ללקוחותינו חוויה שתיזכר לאורך זמן. הצוות של "אל הטבע" בשילוב התפאורה של טבע ארצנו מבטיח יציאה מהשגרה וחוויה שתיזכר לזמן רב.
בית ביאליק
לאחרונה, נפתח מחדש מוזיאון בית ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. לאחר עבודת שיקום ושיחזור יוצאת דופן החושפת ומאירה את רוח האיש והתקופה, מזמין אתכם בית ביאליק להתוודע לאחד מבתיה האותנטיים, המרגשים והמלהיבים של העיר העברית הראשונה, ולעולמו הפרטי והציבורי של המשורר הלאומי
בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך