20/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12
מרכז ההזמנות
לשירותים ומוצרים

סקר קובע: מצוקה נפשית בקרב רוב הילדים עד גיל 12 בעקבות המלחמה

סקר של עמותת גושן והאיגוד לרפואת ילדים מתריע: המצוקה הנפשית של ילדים כתוצאה מהמלחמה גדלה

סקר קובע: מצוקה נפשית בקרב רוב הילדים עד גיל 12 בעקבות המלחמה

סקר של עמותת גושן והאיגוד לרפואת ילדים מתריע: המצוקה הנפשית של ילדים כתוצאה מהמלחמה גדלה. הסקר פורסם באתר דוקטורס. מהסקר עולה כי 84% מכלל הילדים עד גיל 12 סובלים ממצוקה רגשית, 62% סובלים מחרדה ו-90% מהילדים שהושפעו ישירות, שקרוביהם נרצחו, נפצעו או נחטפו, או המתגוררים באזורים עם אזעקות תכופות, חשים מצוקה רגשית. מהסקר מתברר עוד, כי כ-40% מההורים חשים מצוקה רגשית גבוהה וחרדה. רק 14% פנו למקור תמיכה נפשית בעקבות המצב. הסקר נערך כחודש לאחר פרוץ המלחמה. בסקר השתתפו 493 הורים לילדים בגילאי לידה עד 12 מכל רחבי הארץ, מתוכם 80% יהודים ו-20% דוברי ערבית (מוסלמים, דרוזים, בדואים). 49% מהמשיבים חילונים, 33.3% מסורתיים, 16.8% דתיים או חרדים ו-0.4% משפחות מעורבות.

ניתוח הנתונים מעלה כי 93% מהילדים שהושפעו ישירות מהמתקפה ומהמלחמה סובלים ממצוקה רגשית ו-69% מהם מדווחים על מצב חרדתי. באזור מרובה אזעקות נמצא כי 90% מהילדים חווים מצוקה רגשית ו-69% חווים חרדה, בעוד שאצל ילדים החיים באזורים שבהם יש אזעקות רק לעיתים רחוקות דווחו מצוקות או חרדות בשיעור נמוך יותר. המצב משפיע גם על המצב הנפשי של ההורים. אצל 36%, 176 מביניהם, נמצאה מצוקה רגשית גבוהה. אצל 194 הורים ו-39% מהם נמצאה תחושת חרדה. על פי הסקר הובהר כי ככל שיש בני משפחה או קרובי משפחה שנפגעו, כך מדווחות רמות גבוהות יותר של מצוקה רגשית וחרדה.
עם זאת, נמצא כי רק 14% מההורים פנו למקור תמיכה או טיפול:
0.8% דיווחו כי פנו למרכזי החוסן היישוביים, 2% פנו לאחד מהקווים החמים להורים, שהוקמו בזמן המלחמה. 4% מההורים דיווחו כי פנו לשירות הפסיכולוגי החינוכי לתמיכה, 6% פנו לטיפול אצל פסיכולוגית, פסיכיאטרית או עובדת סוציאלית ורק 2% פנו למקור תמיכה אחר כגון בית הספר.
פרופ׳ צחי גרוסמן, יו״ר האיגוד לרפואת ילדים, קרא למדינה להדריך את רופאי הילדים לתת מענה למצוקות נפשיות של לקוחותיהם.

הדפסשלח לחבר הוסף תגובה
ספקי שרותים מומלצים
ועדת החינוך: הסטודנטים במכללת אשקלון רשאים למעמד דומה לסטודנטים בספיר ותל-חי
איך לאבחן קשב וריכוז בצורה יעילה?
לכודים ברשת
CHAT GPT ומערכת החינוך - היילכו שניהם יחדיו?
"שביל החמלה" ספר חובה ליועצות, מחנכות ותלמידות
עמותת יעלים השמים הם הגבול
בתי ספר פרטיים
חושבים על מעבר לבתי ספר פרטיים?
תואר שני בחינוך
פורטל בתי ספר
תקופת הקורונה

לא מנויים על קו לחינוך? הירשמו עכשיו ללא עלות

        


קו לחינוך, היסמין 1 רמת אפעל. 03-6354484

מומלצים באתר
זהבי יעוץ
יעוץ למורים; תנאי עבודה, פנסיה ועוד. ובעיקר; כיצד לעזוב את מערכת החינוך עם כל מה שמגיע באמת.
גאווה ישראלית - הרצאה מיוחדת ליום העצמאות
"הרצאה מיוחדת ליום העצמאות: גאווה ישראלית. פיתוחים וחידושים ישראליים פורצי דרך בעולם".
גמולים
"גמולים – ייעוץ למורה" הוקמה ע"י טל וייס, בעל תואר בכלכלה עם התמחות במימון ומורשה בשיווק פנסיוני. "גמולים - יעוץ למורה" מספקת למגזר עובדי מערכת החינוך בפרט ולמגזרי המשק השונים בכלל, בדיקה אובייקטיבית ומגוון פתרונות פיננסיים להם ולבני ביתם. מאחורינו אלפי שעות ייעוץ פיננסי ופנסיוני לכל מגזרי המשק השונים.
אל הטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים,סדנאות O.D.T
"אל הטבע" מתמחה בהפקת פעילויות שונות בטבע - טיולים, אירועים, ימי גיבוש וסדנאות לארגונים, בתי ספר וקבוצות. אנו מקפידים על איכות בשירות ובביצוע כדי להעניק ללקוחותינו חוויה שתיזכר לאורך זמן. הצוות של "אל הטבע" בשילוב התפאורה של טבע ארצנו מבטיח יציאה מהשגרה וחוויה שתיזכר לזמן רב.
בית ביאליק
לאחרונה, נפתח מחדש מוזיאון בית ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. לאחר עבודת שיקום ושיחזור יוצאת דופן החושפת ומאירה את רוח האיש והתקופה, מזמין אתכם בית ביאליק להתוודע לאחד מבתיה האותנטיים, המרגשים והמלהיבים של העיר העברית הראשונה, ולעולמו הפרטי והציבורי של המשורר הלאומי
בנק יהב
באנר שמאל 1 270 125
אחוה תואר שני
חינוך בארץ ובעולם

משרד החינוך יצמצם את ההטבות הניתנות לתלמידים בעלי לקויות למידה
מספרם של התלמידים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז במערכת החינוך עלה בשנים האחרונות בצורה תלולה. בתיכונים לא מעטים, בעיקר ביישובים מבוססים, מגיע מספר התלמידים שאובחנו כלקויי למידה ומקבלים התאמות בבחינות והטבות שונות ל-25% מכלל התלמידים. מסתבר, כי משה"ח לא נערך לעלייה זו. כך, בכנס שהתקיים סמוך לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל משה"ח היוצא, ד"ר שמשון שושני, כי משה"ח לא צפה את הגידול העצום במספר התלמידים לקויי הלמידה בשנתיים האחרונות, ואינו מסוגל להתמודד עמו בתקציבו הנוכחי. לדבריו, החל מהשנה יפעל המשרד לצמצום מספר בעלי לקויות הלמידה ותלמידים לקויי למידה לא יקבלו תוספת שעות, אלא במקרים החמורים. ואכן בימים אלו מתחיל משה"ח בפעולה לצמצום מספר התלמידים לקויי הלמידה המקבלים תוספת שעות ותגבור. לחילופין מתכוון המשרד להעניק לצוותי המורים בבתיה"ס, שלא תמיד מיומנים בעבודה עם התלמידים לקויי הלמידה, תמיכה לעבודה עמם בתוך המסגרת הרגילה. במשרד מכנים פעולה זו "מתן מענה דיפרנציאלי להכלת תלמידים".
מידע נרחב על טיפול הרגשי ולקויות למידה

הסחות דעת, חוסר מנוחה והיפראקטיביות הם מאפיינים שיכולים לפגוע בריכוז בלימודים, בחיי החברה ובהתפתחות האישית. קיימות שיטות טיפול בבעיות קשב ואנשים המתמחים בתחום זה עוזרים להתגבר על בעיות ולשפר את התפקוד למי שסובל מהם. עדיף להגיע בשלב גילוי מוקדם כדי למנוע דימוי עצמי נמוך, פגיע בהישגים לימודיים ובעיות התנהגותיות וחברתיות. במקרה של חשש לבעיית קשב וריכוז, מומלץ מאוד לקחת את הילד לאבחון ובמידת הצורך להתאים לו את הטיפול המתאים.

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך