17/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

חדשות חינוך ברשת 1.7.2012

2/07/2012

 ילדי גן אפרסמון יצטרכו לנסוע לגן רחוק?
במקומון באשדוד פורסם כי ילדי גן אפרסמון, שנבנה עכשיו ברובע ט"ז בעיר, יצטרכו ככל הנראה להרחיק עד לרובע ט' כדי ללמוד בגן בתחילת השנה. זאת כיון שלדעת ההורים הגן לא יהיה מוכן לקבלתם בתחילת שנת הלימודים. העירייה ציינה בתגובה, כי היא עושה את כל המאמצים לפתיחת הגן במועד. (ynet)

בית הספר התנגד למסיבת סיום עם אלכוהול
מסיבת הסיום של תלמידי תיכון בןגוריון בפתח תקוה לוותה במאבקים בין הנהלת בית הספר וההורים לבין התלמידים. ההנהלה וההורים סרבו לאשר מסיבה שבה יימכר אלכוהול. התלמידים בתגובה החרימו את המסיבה, זאת לאחר שאחת האימהות נטלה התחייבות אישית לממן את האולם שבו היא תהיה. לבסוף הושגה פשרה שרק תלמידים בני 18 ומעלה יוכלו לרכוש את האלכוהול באזור מגודר ותחום. (ynet)

דו"ח חדש של הוועדה לשפה ואוריינות ברשת
הוועדה לשפה ואוריינות העלתה לרשת פרסום חדש: "בין אוריינות לשונית כללית לאוריינות בתחומי הדעת בחטיבת הביניים". הדו"ח מסכם מפגשים שונים שקיימה הוועדה. במפגשים נערכו דיונים על מודלים שונים של שילוב אוריינות בהוראת תחומי הדעת. התייחסות מיוחדת היתה לייחודיות של תחומי הדעת השונים מבחינה לשונית ואוריינית, כפי שהם באים לידי ביטוי בספרי הלימוד ובהוראה. (קו לחינוך)

מכרז על עתיד החינוך
מעיון במכרז שפרסם משרד החינוך לקראת הפעלת לימודים ארוך, לבני שלוש עד תשע, עולה כי משרד החינוך דווקא מקדם העסקת מורי קבלן. המכרז מכיר בצורך של המשרד לצמצם היקפי פעילות, מה שמבטל לחלוטין את העסקת מורים כעובדי מדינה. משרד החינוך גם שומר לעצמו את הזכות שלא להפעיל ארוחת צהריים, מה שמבטל לחלוטין את האפשרות להשאיר את הילדים במסגרות החינוך עד השעה ארבע. (הארץ)

בי"ס חופית מאשדוד זוכה הפרס הארצי בחינוך גופני
בית ספר חופית זכה השבוע בתואר בית ספר מצטיין ארצי בחינוך גופני לשנת תשע"ב. בית הספר נבחר בתחילה למצטיין מחוז דרום ואחר כך למצטיין ארצי, בשל הפעילות הנרחבת המתבצעת בו בתחום החינוך הגופני.
פרס החנ"ג מוענק אחת לשלוש שנים. בתי הספר שחורטים על דגלם חינוך לבריאות ולפעילות גופנית באופן עקבי הם המועמדים לפרס בתחום זה. בית ספר חופית נבחר בשל השתתפות באירועי ספורט חוץ בית ספריים באופן קבוע, וקיום מערכת פעילות משלימה לחינוך גופני. בית הספר משמש מרכז קהילתי לפעילות ספורטיבית קבועה. (ynet)

משרד הרווחה יפעיל בחופשת הקיץ את התוכנית להזנת ילדים בסיכון בטירת-כרמל
התוכנית תופעל במימון משותף של משרד הרווחה וקרן רש"י, זאת לאחר ששר הרווחה משה כחלון החליט להרחיבה לעשרות רשויות מקומיות, ביניהן טירת-כרמל. הפעילות תתקיים במועדוניות העירוניות במשך חמישה ימים בשבוע, בין השעות 8.00 בבוקר ל-15:00 בצהריים ותכלול תוכנית העשרה, ארוחת בוקר וצהריים וסיוע בלימודים. התוכנית תופעל בשלושת השבועות הראשונים של חודש אוגוסט, תקופה שבה כל המסגרות החינוכיות אינן פועלות. (ynet)

משרד החינוך פרסם את תוצאות הבגרויות במתמטיקה ואנגלית
משרד החינוך העלה אתמול, ג', אל אתר האינטרנט שלו את ציוני בחינות הבגרות, מועד א', קיץ 2012 במתמטיקה ואנגלית. הציונים כוללים את התוצאות של הנבחנים האינטרנטיים והאקסטרניים כאחד. המשרד הודיע כי נבחנים שמעוניינים לשפר את הציונים במקצועות אלו, יכולים להירשם למועדי ב', שייערכו בשבועות הקרובים. הבחינה במתמטיקה תתקיים ב-12.7.2012. הבחינה באנגלית תתקיים ב-9.7.2012. ניתן להירשם לבחינות באמצעות אתר המשרד ובאמצעות בית הספר. (קו לחינוך)

ועידת החינוך נפתחה הבוקר בתל אביב
ועידת החינוך "יוצרים עתיד" נפתחה היום, ג', 3.7.12, בתל אביב. בוועידה ישתתפו השרים גדעון סער, יובל שטייניץ וסילבן שלום, וכן יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', ויאיר לפיד. הוועידה נערכת במלון דייויד אינטרקונטיננטל. בוועידה, שתימשך יומיים, יועלו נושאים כמו אלימות בני הנוער, מעורבות הורים בחינוך, חדשנות טכנולוגית בחינוך, חינוך לאורח חיים בריא, פערים כלכליים וחינוך, תפקיד המורה ועוד. (קו לחינוך)

"האקונומיסט": גני הילדים בישראל מהגרועים ב־OECD
גני הילדים בישראל נמצאים במקום ה־23 בדירוג הכולל 45 מדינות, חלקן ב־OECD וחלקן שווקים מתפתחים מובילים. כך עולה מדו"ח שחובר על ידי יחידת המחקר של "האקונומיסט". המסמך, שכותרתו "להתחיל נכון", מתייחס לחינוך בגילי 3–6. הדו"ח בדק את גני הילדים ב־45 מדינות, ונעשה לפי ארבעה מרכיבים שהוענקו להם משקלים שונים: זמינות החינוך לגיל הרך במדינה (25%), היכולת הכספית של ההורים לרשום את ילדיהם לגנים (25%), איכות החינוך (45%), ופרמטרים ספציפיים לכל מדינה כמו שוויון מגדרי וידיעת קרוא וכתוב (5%). הנתונים נאספו לפני ההחלטה ליישום חוק חינוך חינם מגיל 3 בישראל, לפי המלצות ועדת טרכטנברג. (כלכליסט)

ביסודי ובגנים יוצאים לחופשה: "נפרדים מהילדים"
כ-909 אלף תלמידי החינוך היסודי וכ-384 אלף ילדי הגנים ייצאו היום, יום ו', לחופשת הקיץ. שר החינוך, גדעון סער:  "אני מברך את התלמידים ומאחל להם שיבלו וייהנו, אבל גם חשוב מאוד שישמרו על עצמם. תודה גדולה גם למורים והמורות שעושים עבודה קשה ולא תמיד זוכים להכרה הראויה, ואני בטוח שבשנה הבאה נחזור בכוחות מחודשים ונמשיך לקדם את מערכת החינוך קדימה". (y
ynet)

יום חג: תלמידי היסודי והגנים יוצאים לחופשה
סקר, שנערך בקרב 500 הורים לקראת ועידת החינוך של הסתדרות המורים, מגלה שהורים אינם מעוניינים שילדיהם ילמדו מדעים, אלא מתמטיקה; במגזר החרדי עדיין לא חושבים שלימודי אנגלית הם חשובים; ובשיעורי ההעשרה יש כמעט תמימות דעים: רוצים לימודי שחמט ומוזיקה. הסקר נערך על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה, בראשות פרופ' אבי דגני. (nrg)

קיצוץ מלגות לסטודנטים עולים: לא נוכל לחיות כאן
הסוכנות היהודית ומשרד הקליטה מפסיקים לממן מלגות סיוע לסטודנטים עולים. אחת מהן העידה: "הגעתי לכאן כדי לבנות בית בישראל. אבל אם לא אוכל ללמוד, אצטרך לחזור לשבדיה". לדבריה, "אם לא אלמד אהיה תלויה תמיד בכסף מהמדינה" . (ynet)
משרד החינוך פיטר מורה שסטרה לילדה בת 7

משרד החינוך הורה אתמול, יום ה',  על הפסקת עבודתה של מורה מחליפה בבית ספר יסודי בתל-אביב לאחר שסטרה לתלמידה בכיתה ב'.  לטענת אמה של התלמידה, המורה סטרה לבתה בת ה-7 ביום שלישי האחרון, לאחר שככל הנראה סברה שהיא הציקה לתלמיד אחר. ממשרד החינוך נמסר כי המורה המחליפה תסיים את תפקידה, ולא תלמד עוד בבית הספר בשנת הלימודים הבאה. (ynet)

הדפסשלח לחבר
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך