28/2/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

החברים של יעל - הצגות חינוכיות מניעתיות לילדים


תיאטרון הילדים "החברים של יעל" עוסק במקצועיות וברגישות בנושאים שהנם צו השעה בחינוך ילדינו : אלימות בין ילדים, מניעת פגיעות מיניות, חינוך לבריאות , קבלת השונה , זהירות בדרכים ועוד.  ההצגות מומלצות בחום רב על ידי משרד החינוך ונעשות בשיתוף פעולה מלא עם גורמי מקצוע רלוונטים.
 
יעל לומדת לשמור על גופה 
הצגה בנושא מניעת פגיעות מיניות בילדים
מיועד לילדי הגן-כתות ב
בזמן האחרון יעל קצת מבולבלת. היא למדה על האיברים הפרטיים של גופה ועל כך שלאף אחד אסור לגעת בהם, אך במציאות היא נתקלת בכל מיני סיטואציות שבהן היא מתקשה לדעת מה טוב ומה רע, מה מותר ומה אסור.
כשהיא מחפשת אחר בובתה האהובה שאבדה, משחזרת יעל בעזרת הילדים את אותן סיטואציות וביחד הם לומדים מהו מגע מותר ומהו מגע אסור, כיצד להגיד לא למגע אסור, מה ההבדל בין סוד טוב לסוד רע ולמי ניתן לפנות לקבלת עזרה.
♦ ההצגה נכתבה על ידי יעל פדר ושרונה אריאל, עובדות סוציאליות בשיתוף אל"י והיחידה למניעת התעללות מינית במשרד החינוך.
ההצגה מוכרת ע"י סל תרבות ארצי וקרן קרב וניתן להזמינה כחלק מסל התכנית
.
♦ ההצגה מיועדת לילדי הגן (מגיל 4 ומעלה) - כיתה ב' והיא מתקיימת בגן או בביה"ס.
♦ מס' צופים מקסימלי -עד 70 משתתפים
♦ מומלץ מאד לקיים את ההצגה במתכונת צפיה משותפת הורים+ילדים
♦ בהצגות הורים וילדים תתקיים לאחר ההצגה שיחה עם ההורים עם עובדת סוציאלית, ללא תשלום נוסף!!!
♦ הצוות החינוכי יקבל דפי הדרכה שנכתבו בשיתוף שפ"י (השרות הפסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך) לפעילות עם הילדים סביב ההצגה. מומלץ מאד לקיים את ההצגה סביב פעילות אני וגופי

שימו לב -
  בעקבות הצלחת ההצגה השקנו DVD  "החברים של יעל" המלמד את הילדים כיצד לשמור על עצמם מפני מגע אסור . את הדיוידי ניתן להשיג בחנויות המוזיקה והספרים.

לצפיה בטריילר DVD -
לחצו

כמו כן, יצא לאחרונה לאור הספר "הגוף שלי הוא רק שלי"/יעל פדר בהוצאת שוקן.ניתן למצוא את הספר בחנויות הספרים.


על זכות ואחריות

הצגה בנושא מניעת פגיעות מיניות ומניעת אלימות בין ילדים.
(מיועד לכיתות ג'-ו')
הסכנות אורבות לילדינו בכל מקום : באינטרנט, בביה"ס, בקניון ולפעמים גם בסביבה הקרובה ביותר.
יעל לומדת עם חבריה כיצד לזהות מצבי סכנה וכיצד ניתן להתמודד איתם . איך גולשים באינטרנט בבטחה, מה קורה כשאיש זר מציע לנו כסף וכיצד נוכל לומר לא למצב העלול להוביל לפגיעה פיזית או מינית. ההצגה משלבת דיון פעיל עם הילדים, שירים שכולנו מכירים ואוהבים והרבה הרבה הומור לצד מסרים ברורים ומדוייקים. 
* מספר צופים מקסימלי 70 משתתפים.


יעל יכולה אחרת
הצגה בנושא מניעת אלימות בין ילדים (מיועד לילדי הגן - א')
מרביצים לי....מקללים אותי....בועטים בי....
בביה"ס של יעל וחבריה האלימות הולכת וגואה ו"הצילו" הליצן נזעק לעשות סדר .יעל לומדת עם הילדים ועם חבריה דרכים חיוביות להתמודדות עם כעסים אשר עלולים להוביל לאלימות, כיצד לזהות את הרגשות, לבטא אותם וכיצד ניתן להבחין בין התנהגות אלימה ואסורה לבין התנהגות נכונה ומותרת. 
* מספר צופים מקסימלי 70 משתתפים.


כל אחד יחיד ומיוחד
מיועד לילדי הגן
כולנו בני אדם. לכולנו אף, פה, עיניים, אזניים...אבל בכל זאת הוא שונה מהאחר. שיפרה ואופצ'יק שומעים עם הילדים סיפור חוויתי על נסיכה מיוחדת בממלכה קסומה, נסיכה שהיא קצת שונה. דרך הסיפור הם לומדים על כבוד,קבלה,אחריות וסובלנות.
מס' צופים מקסימלי – עד 70 משתתפים.גן של בריאות
הצגה לילדים בנושא שמירה על אורח חיים בריא, תזונה נכונה ופעילות גופנית
מיועד לילדי הגן
נסיכה וחייזר מכוכב אחר מבקרים בגן של יעל וחבריה "גן של בריאות" ולומדים על חשיבות התזונה הנכונה והפעילות הגופנית לגדילה ולהתפתחות הגוף.  הם לומדים מדוע חשוב לאכול ירקות ופירות בשלל צבעים, על חשיבות ארוחת הבוקר,על תרומתם של הסידן והויטמינים ומדוע הגוף שלנו זקוק למים .
הצגה חוויתית בשיתוף פעיל של הילדים עם שלל בובות מיוחדות ושירים.
מס צופים מקסימלי – עד 70 משתתפים

 
יעל וחברים בדרכים נזהרים 
הצגה בנושא זהירות בדרכים.
מיועד לילדי הגן.
יעל יוצאת למסע אחרי "פרח האהבה" בניסיון להציל את אמה החולה. בדרכה היא פוגשת חברים (רמזור, שוטר מצחיק וסבא נחמד) שמלמדים אותה כללים חשובים בדרכים: חציה בטוחה במעבר חציה, רכיבה נכונה ובטוחה על אופניים, חשיבות חבישת הקסדה, תמרורים, רמזורים, חשיבות חגורת הבטיחות, ונסיעה בטוחה ברכב משפחתי .
מס צופים מקסימלי-עד 70 משתתפים.

 
איך ספר נולד?
הצגה בנושא: תהליך כתיבת ספר והוצאתו לאור
מיועד לילדי הגן
איך ספר נולד? איך בוחרים רעיון? מהי הוצאת ספרים? מה עושה המאייר ?
ואיך מדפיסים את הספר על וחברים מגלים עם הילדים את תהליך הכתיבה וההוצאה של ספר. יחד עם מוכר פרים מצחיק ושולמית הספרנית החכמה, נחפש רעיון לסיפור, נאייר ויצור ספר משותף. לילדים צפויה חוויה מעניינת ומלמדת.ההצגה מתאימה לפתיחת ספריית הגן.
* מספר צופים מקסימלי – עד 70 משתתפים  
 

צופים מספרים:
♦ ההצגה מקסימה ביותר השחקנית הגישה את המסר בצורה הכי יפה שאפשר ערכה דיון קצר וקולע קולה הנעים הישרה אוירת ביטחון אביבה גן דוכיפת רחובות
♦ תודה רבה על ההצגה הכל כך חשובה, תודה על המלאכה הכל כך קדושה וחשובה שאתן עושות בעבור הילדים הרכים והתמימים, ומספקות לנו ההורים קרקע פוריה לשיחה בנושא שאילולא ההצגה לא היה מופנם בצורה כל כך עמוקה. דנה דוברת.
♦ ההצגה נותנת לגיטימציה לעיסוק בנושא רגיש בדרך מקצועית , סימה חדד-,משרד החינוך-
♦ ההצגה מעבירה בצורה חביבה,ידידותית ולא מאיימת תכנים חשובים ורגישים ומאפשרת שיתוף פעולה והיענות מלאה מצד הילדים,בטי ריטבו – משרד החינוך.
♦ מלבד הנושא החשוב, רמת ההפקה והביצוע של דיוידי "החברים של יעל" היא גבוהה. בעלילה מהודקת ומשכנעת ,עם שירים מידבקים,מוצלחים ומופקים לעילא מבחינה מוזיקלית דיוידי "החברים של יעל" מצליח להעביר מסרים חדים בלי לפצוע בדרך.בזכות התכנים וההתמודדות עם הנושא הקריטי הדיוידי הוא לא פחות מסרט חובה בכל בית שיש בו ילדים מעל גיל 3 , וודאי שבגני הילדים והכיתות הנמוכות. (מתוך מגזין טיים אאוט,מרץ 09)
♦ ההצגה זורמת, אינטראקטיבית, מלאת הומור ובעיקר מעבירה את המסר באופן ברור לחלוטין, סיגל קפלן –להיות הורים גליון 79.
♦ ההצגה היתה מאד משמעותית עבור הילדים והועברה בצורה מאד מקצועית, חוויתית, קלילה, עם הומור ורגישות לצד כל הנושאים, שכל כך משמעותיים עבור כל אחד מאיתנו וכל כך לא "קלים" , שהרי גם אנו כאנשי חינוך מתקשים לא אחת לדבר עליהם. אנו מאמינות שההצגה מאפשרת לילדים "להתחבר" ולהבין בדרך משמעותית "מה מותר" ו"מה אסור". צוות חט"צ בי"ס בגין רחובות.
♦ צפיתי בהצגה ונשארתי נפעמת. כמה חוכמה, כמה אמיתות, אפילו אם הן נועזות או מביכות, וכמה כישרון יש לכן. כל הכבוד על היוזמה, על התעוזה, על האפשרות להעניק לילדינו (ולהורים, למען האמת) כלי חשוב כזה. לימור קלר .
 
תיאטרון החברים של יעל, שרונה אריאל   052-2745084, יעל פדר 052-3634912
אתר אינטרנט www.yaelfriends.com

 

שלח דואר
הראה טלפון
שם איש קשר: יעל פדר
כתובת: דן 2 ב ת.ד. 1459 אבן יהודה,

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך