25/4/2024
חינוך מיוחד
מנהל מערכות חינוך
חינוך מתמטי לבית הספר היסודי
תרבות עם ישראל והוראתה

מכון פתרונות – פיתוח וחיזוק הקשר הזוגי

 

 

מכון פתרונות – לימודי ייעוץ זוגי , ייעוץ משפחתי , אימון אישי

מכון פתרונות מהווה מרכז מוביל לייעוץ, אימון וגישור, המתמחה בכל הנוגע לתקשורת זוגית ובינאישית. המכון הוקם בשנת 2005 באמצעות ד"ר כרמי אומרו על מנת לסייע בשיפור הזוגיות  והמשפחה. המכון מתמקד בתחום ההכשרה והלימודים בשני מרכזים – בנס ציונה ובחיפה. הלימודים במכון כוללים את קורס ייעוץ זוגי וגישור, קורס ייעוץ משפחתי והדרכת הורים, קורס מאמנים אישיים וכלכליים, קורס ייעוץ מיני וקורס ייעוץ טיפולי. בנוסף  המכון מספק שירותי ייעוץ זוגי, גישור וייעוץ אישי, כן אימונים אישיים. הקורסים מיועדים לאנשי מקצוע, לארגונים ולקהל הרחב.

 

קורסים עיקריים

 

-  לימודי ייעוץ זוגי וגישור

- לימודי ייעוץ משפחתי כולל הדרכת הורים

- לימודי אימון אישי כולל התמחות באימון כלכלי          

                             

מכללת פתרונות - קורס הכשרת יועצים זוגיים

לימודי ייעוץ זוגי וגישור במכון פתרונות  מיועד להעניק לבוגרים סל כלים, שיטות ומיומנויות לעזור לזוגות במצבי משבר לשיפור הזוגיות, התמודדות עם קונפליקטים בזוגיות ויצירת מערכות יחסים תומכות ומקדמות כל אחד מבני הזוג.

 

שלב א – הייעוץ הזוגי

בשלב הראשון מתרכז הקורס בנושא המפגש הזוגי ותהליכים שנועדו לאבחן ולזהות חסמי תקשורת וקשיים בזוגיות. יצירת תהליכים לזיהוי הצרכים, תקשורת אפקטיבית ונטרול דרכי התנהגות מכשילים. בקורס מושם הדגש על יצירת סדרי עדיפויות אשר המקדמים את המערכת הזוגית, יצירת תהליכים פסיכו-חינוכיים המובילים לשינוי התנהגות בזוגיות, זיהוי השפעות קשרים קודמים וזיהוי המודל ההורי. כמו כן, נרכשים הכלים לשיפור המיומנות בקרב בני הזוג, על מנת לחזק את תחושת האהבה והחיבור הזוגי

שלב ב – מו"מ אינטגרטיבי וגישור לזוגיות

השלב השני בקורס להכשרת יועצים זוגיים מטעם מכללת פתרונות הוא הגישור לזוגיות. השלב הזה בקורס נועד להקנות מיומנויות וכלים המאפשרים ליועץ להעניק לבני הזוג מענה מיטבי במצבי מחלוקת שונים. בין מגוון הנושאים נרכש הידע בהתמודדות עם קונפליקטים, שיפור יכולת הניהול של משא ומתן, וכן כלים ליצירת הסכמות ודיני משפחה. חלק זה מקנה כלים לעזור לזוגות להגיע להסכמות גם במצבי חיבור וגם במצבי פרידה.

שלב ג – ייעוץ זוגי במצבים ייחודיים

השלב השלישי שם את הדגש בתרחישים ומצבים ייחודיים בייעוץ זוגי, ומתקיימת התייחסות מעמיקה למצבים ספציפיים  כגון: זוגיות בפרק ב' של החיים, התמודדות עם בגידות, שיפור הקשר המיני ונושאים נוספים.

 

היקף הלימודים

היקף הקורס הוא 195 שעות אקדמאיות, והוא מורכב מ-30 מפגשים שבועיים של 6 שעות בכל מפגש. הקורס משלב תהליך של התמחות והנחייה מקצועיות בנוסף לשעות הקורס הפרונטאליות. כמו כן יידרשו הסטודנטים לעמוד בכל המחויבויות  ובפרויקט הגמר.

 

מכללת פתרונות - קורס יועצים משפחתיים והדרכת הורים

לימודי ייעוץ משפחתי במכון פתרונות מהווים מכלול המכשיר את בוגריו לייעוץ פרטני למשפחות כולל הדרכת הורים לילדים בגילאים שונים. מטרת הקורס להביא את היועץ המשפחתי ליכולת מקצועית לעזור למשפחות לשפר את התקשורת בין בני המשפחה, לפתור קונפליטקים בין בני המשפחה ולהתמודד עם האתגרים העומדים בפני המשפחה המודרנית.

 

היקף הלימודים

היקף הלימודים הוא 182 ש"א שבועיות, במפגשים של פעם בשבוע בשעות הערב. הלמידה כוללת תיאוריות בתחום המשפחה, הדגמות, תירגולים וסימולציות ליצירת יכולת מעשית מעבר להבנה מקצועית. בנוסף לקורס כל תלמיד יעבור תהליך של התמחות וסופרויז'ן מקצועי, בפיקוח אישי מחוץ לשעות הקורס.

נושאי הקורס המרכזיים

הקורס מתמקד בנושאים הבאים: תקשורת במשפחה, המשפחה כמערכת והתמודדות עם כל מרכיבי המערכת, הדרכת הורים תוך התייחסות ממוקדת לגילאים השונים, בניית התהליך הייעוצי במשפחה, פסיכופתולוגיה במשפחה ועוד.

 

 

מכללת פתרונות - קורס הכשרת מאמנים אישיים וכלכליים

בשלבים שונים של חיינו אנחנו בודקים מחדש איפה אנחנו ולאן אנחנו רוצים להתקדם. התלבטות זו עשוייה ללוות כל אחד מאיתנו מידי פעם. בזמנים  כאלו אנחנו יכולים להסתכל פנימה ולראות מה באמת אנו רוצים, ואיך נכון להתקדם מכאן. התלבטות זו יכולה להתרחש לגבי כל תחום בחיינו שבו איננו מרגישים שאנו נמצאים במקום בו אנו רוצים להיות .
יהיו כאלו שירצו להרגיש שינוי משמעותי בחייהם, ויש שירצו ליצור שינוי משמעותי בחיי אחרים. באמצעות לימודי הכשרת מאמנים אפשר להגשים מטרה וחלום זה. בבמהלך הקורס כל תלמיד עובר תהליך של התפתחות אישית עוצמתית בנוסף להתפתחות המקצועית. הקורס מספק מסגרת של כלים, שיטות ויכולות המאפשרות להוביל אנשים לקראת מטרותיהם.
 

בדיקת היעילות של התהליכים והכלים הנלמדים, מבצעים התלמידים קודם כל על עצמם. במהלך הקורס כל אחד מהמשתתפים יוכל בוחר מטרה שעליה הוא רוצה להתאמן. הצלחת תהליך אימון אישי, תלויה קודם כל בהתמקדות ובהפניית המשאבים לקידום מטרה מוגדרת וברורה. חשוב שהמטרה תהיה ברת השגה והמאמן יחד עם המתאמן יגדירו שלבים ברורים אשר יובילו את המתאמן להיות בתהליך של התקדמות לעבר היעד שלו. כדי ללמוד את הדברים, המשתתפים יעברו תהליך אישי ויחוו אימון אישי ברמה הקבוצתית והאישית. קורס אימון אישי במהותו הוא קורס יישומי ולכן התלמיד חווה התפתחות אישית במקביל לרכישת מיומנות מעשית.

 
לימודי הכשרת מאמנים - מטרתם להכשיר את התלמיד להיות מאמן אישי ולהקנות לו יכולות לעזור לאחרים לעבור תהליכי שינוי. אנשים הרגילים להיות אלו שתמיד עוזרים לאחרים ורואים את עצמם כבעלי גישה יישומית, לימודי אימון אישי, זו דרך מצויינית למימוש יכולתם לתמוך ולקדם אחרים

 

קורס הכשרת מאמנים אישיים וכלכליים – שלבי הקורס

בשלב ראשון בקורס הכשרת מאמנים התלמיד לומד על מהות האימון, מקבל כלים בסיסיים ראשוניים, מכיר את שפת האימון  וחווה באופן אישי את התהליך ותוצאותיו, ואז הוא בשל ללמוד איך להעביר אחרים את התהליך העצמתי של אימון.

בשלב שני לומדים כיצד להעביר את התהליך לאדם אחר. קיימת התמקדות בכלים וטכניקות ליצירת השפעה וקידום החיים של המתאמן. בנוסף ללמידה תיאורטית מתקיימות סימוליציות ותירגולים ליצירת הטמעה של הידע הנצבר. לקראת סופו של שלב זה התלמידים מקבלים כלים לשיווק כדי לקדם את הצמיחה המקצועית.

בשלב שלישי עוברים התמחות באימון כלכלי. במצב הכלכלי הנוכחי, כאשר רבים חווים התמודדויות כלכליות מורכבות, פעמים רבות נדרש אימון כלכלי על ידי מתאמנים, וגם אם נושא האימון אינו כלכלי, קושי כלכלי עשוי להפריע למתאמנים להתמקד בנושאי האימון שהם רוצים לקדם. יכולת מקצועית של מאמן להתמודדות עם האתגר הכלכלי יכולה לתרום רבות לכלל התהליך האימוני

 

קורס הכשרת מאמנים – למי כדאי לבחור בו

האם אתה רוצה לעשות שינוי בחייך? מוכן למצוא דרך מהירה ויעילה לעזור לאנשים אחרים? רואה את עצמך כמי שאוהב ונהנה לעזור לאחרים? האם אתה מעדיף גישות עזרה קצרות ויעילות על פני גישות טיפוליות ארוכות טווח? אם כן, קורס הכשרת מאמנים המתאים לך
אז כמו שהבנת הדרך למטרה יכולה להיות רצופה בהיסוסים והתלבטויות, בחירה מהירה והתקדמות ברורה הם הצעד הראשון לשינוי. כל זאת ועוד אפשר לממש בעזרת קורס אימון אישי

 

היקף הלימודים

הקורס כולל 224 ש"א פרונטליות ובנוסף תהליך אימון אישי ותהליך  של התמחות עם פיקוח אישי ע"י מאמן מקצועי.

 

מאפייני קורס הכשרת מאמנים במכללת פתרונות

לימודי הכשרת מאמנים במכללת פתרונות מאפשרים רכישת כלים אפקטיביים ושיטות עבודה מקצועיות בקבוצות אינטימיות, תוך יחס אישי והתמקדות בהתקדמות של כל תלמיד תוך מעבר תהליך אישי וקבוצתי עוצמתי של התפתחות אישית ומקצועית

 

 

מכון פתרונות- להכשרה מקצועית, איכותית, עדכנית והמקיפה ביותר

כל תוכניות ההכשרה, ההשתלמויות והקורסים מטעם מכללת פתרונות הינם המקצועיים, האיכותיים, העדכניים והמקיפים ביותר. מכון פתרונות מציע מגוון רחב של בונוסים והטבות לסטודנטים ולבוגרים, מתוך רצון לסייע להשתלבותם הקלה בתחום. כבר במהלך הקורסים עוברים הסטודנטים תהליך של התמחות מעשית, המורכבת מהנחיה, פיקוח וליווי מקצועיים. בתום הקורסים מתקיימים מפגשי בונוס, המורכבים מאימונים קבוצתיים לשם רכישת הדרכה וכלים שיווקיים ליציאה לדרך של עצמאות כלכלית ובניית העסק האישי. לנרשמים ללימוד ייעוץ זוגי מטעם מכון פתרונות מוענק במתנה מפגש אימון והדרכה לפתיחת העסק האישי וגם הנחות משמעותיות בהרשמה אל השתלמויות וקורסים נוספים.

 

 

שלח דואר
הראה טלפון
שם איש קשר: אליס

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך