14/7/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

- עם ישראל אחד - פעילויות בבית הספר,פעילויות לחגים,בני מצווה,סיוריםועוד..

 

אודות

 

"עם ישראל אחד" הינה עמותה ללא מטרת רווח, שחרטה על דגלה להעניק חינוך בלתי פורמלי איכותי ומועיל, תוך כדי קירוב לבבות. הפעילויות אותן היא מרכזת מעניקות לתלמידים העשרה חברתית וערכית, מגבירות אצלם את הגאווה הלאומית והיהודית, ומכוונות אותם לכבד את סביבתם, כפרטים וככלל.  

בראש ובראשונה, פעילות "עם ישראל אחד" מכוונת לתלמידי חטיבות הביניים והתיכונים הממלכתיים ברחבי הארץ. ההדרכות מועברות על ידי מדריכים מנוסים ורהוטים, העוברים הכשרה חד פעמית, בנוסף להשתלמויות במשך השנה. הפעילויות מתקיימות, ברובן, בבתי הספר עצמם, למעט פעילויות ייחודיות, המתקיימות במקומות שונים, כגון קיבוץ שעלבים, ירושלים, נוף איילון ועוד. ניתן למצוא באתר האינטרנט פירוט אודות מגוון פעילויות העמותה.  

הפעילויות הינן על תקן מפגשים חד פעמיים. יחד עם זאת, ישנן תוכניות מובנות, המורכבות ממספר פעילויות יחד, שלבקשת בתי הספר מועברות בשלמותן על פני תקופה ממושכת. דוגמא לתוכנית כזו הינה תוכנית "בני/ות מצווה", המיועדת לתלמידי כיתות ז'.

 

                                                        סיורים

סיור לחנוכה

 

 סיור לחנוכה - גבורה בשפלת יהודה. "בימים ההם בזמן הזה"

 

תוכנית כללית -  סיור חווייתי לחנוכה באתרי גבורה יהודיים בהיסטוריה היהודית לאורך הדורות, החל מימי השופטים - שמשון הגיבור, דוד וגוליית, דרך תקופת מרד בר כוכבא, ועד ימי מלחמת העצמאות - קום המדינה.

הזדמנות מצויינת לחוות את חג החנוכה ממבט מיוחד ושונה, ולהקנות לו תוכן מרתק, מעניין וחשוב.

 

הסיור לחנוכה יתקיים באזור הנרחב של שפלת יהודה.

האתרים בהם נסייר:

גבעת חתולה - בעקבות נהגי השיירות בתש"ח.

תל עזיקה או תל שוכה  - קרב דוד וגוליית.

תל גודד או חורבת מידרס - מרד בר כוכבא.

תל צורעה ו"קבר" שמשון - שמשון הגיבור.

לחץ לפירוט מתווה הסיור ותכניו


סיור תעודת זהות בירושלים

 

 צילום: גיא ביתן

 

 

בשנה שהתלמידים מקבלים בה תעודות זהות מהמדינה, דהיינו בכיתה י', אנו מפגישים אותם עם אתרים ישראליים ויהודיים נפלאים באמצעות סיור מיוחד במינו. מטרת הסיור היא להפוך את קבלתה של תעודת הזהות מטקס טכני גרידא לבעל משמעות עמוקה בחיינו האזרחיים.

 

לחץ לפירוט מהלך הסיור

לסיורים נוספים – לחץ כאן

 

                                                  

                                                       חגים

החגים הם מרכיב עיקרי בזהות היהודית. הם חלק בלתי נפרד מישותנו כעם. כל חג נושא בחובו מסר מיוחד, וביחד הם מהווים מערכת ערכים שלמה בין אדם לעצמו ובין אדם לחברו. ככל שנכיר, ונבין את משמעות החגים יחד ולחוד, נשכיל להבין את המסר שבכל חג וחג, ונדע להנחילו גם לדורות הבאים...

בפעילות נכיר את ערכי החג ומנהגיו, ונחברם למציאות של ימינו. מערך הפעילויות בנושא זה כולל: מפגש בין בני נוער דתיים וחילוניים, תוך התייחסות לאופן שבו חוגגים בכל מגזר, דיונים, משחקי תפקידים וסרטים.


חנוכה

פעילויות וסיורים לחנוכה

מגוון פעילויות וסיורים לחנוכה העוסקים בערכים שונים הבאים לידי ביטוי בחג החנוכה ובמנהגיו היפים.


 

ט"ו בשבט

סדר ט"ו בשבט

 פעילות זו היא ייחודית, עשירה, מעניינת ובנויה בטוב טעם, תרתי משמע. כאן נצא מאווירת הכיתה, נשב יחד סביב שולחן עמוס בפירות יבשים, בעוגות ובשתייה, וכמיטב המסורת נערוך יחד סדר ט"ו בשבט איכותי, חינוכי ומושך תוך קירוב לבבות, כמיטב המסורת.

 

לחץ לפירוט על מהלך הפעילות

 

לפעילויות נוספות סביב החגים - לחץ כאן

 

                                                   בני מצווה


פעילויות אלו שונות מרוב הפעילויות החברתיות שאנו מציעים בכך שהן מתבצעות באופן שונה ובסגנון שונה.

חלקן מתבצעות מחוץ לבית הספר וחלקן בתוך בית הספר אך במתכונת שונה מהרגיל, ובכך יוצרות אפקט משמעותי וחווייתי יותר על התלמידים.

יום חווייתי לבני מצווה 

ביום זה מתקיים מפגש אותנטי עם הסמלים המאפיינים אותנו כיהודים.
הפעילות מועברת בקיבוץ שעלבים, הסמוך לעיר מודיעין. היום בנוי בטוב טעם, והוא מורכב מארבע תחנות שונות ומרתקות להדהים, ביניהן נסתובב, נלמד ונחווה על קצה המזלג בכל נושא.

לחץ לפירוט על מהלך הפעילות
לשאר הפעילויות המיוחדות

     

                                      60  שנה למדינה

                                                      

 

זוהי סדרת מפגשים, שמטרתה לחזק אצל בני הנוער את הגאווה על הישגיה של המדינה ב - 60 שנותיה: תקומת המדינה, החייאת השפה העברית וההישגים המעמידים את ישראל בחזית הטכנולוגיה העולמית.מטרת הפעילות היא גם להקנות כלים להתמודד עם רגשות הכעס והניכור, שקיימות לעיתים בחברה הישראלית, לטפח מעורבות אישית וחברתית ולעודד אזרחות פעילה.

 

לחץ להרחבה באתר

                                                   להיות אדם

פעילויות אלה נובעות מן הצורך לחנך את הנוער לגבולות ולהתחשבות בזולת, שכן ערכים אלה חשובים לחיינו כחברה בריאה.

רבים הן התלמידים מתלבטים בשאלות בסיסיות אלה, ומבקשים הדרכה. עבורם פיתחנו מודל של מפגשים חווייתיים, שעוסקים בחובות המוטלות עלינו כבני אדם, תוך הדגשה מיוחדת ל"אני" ול"אני" מול החברה.

העלאת דילמות, דיונים, התבוננות פנימית, צפיה בסרטים ופיתוח מסרים- אלה הם הכלים שבאמצעותם נדריך את הצעירים המתלבטים ונחזק את זיקתם לערכים אלה.

לחץ להרחבה באתר

 

                                                מילדות לבגרות

לבטים, התחבטויות, קשיים, הגדרות, פרופורציות, אתגרים, זכויות, חובות, הם רק חלק מתהליך ההתבגרות. בפעילות זו אנו נוגעים בנושאים המרכזיים, בשאלות "קיומיות" ובהתלבטויות אשר צצות להן בשלב זה, תוך הכוונה ומקסום הפוטנציאל הטמון בחלון הזדמנויות זה.

מטרת הפעילויות היא לבדוק את יכולת ההתמודדות של המתבגר, כדי שיוכל להשתלב בחברה הבוגרת, להגדיר מי אחראי על יצירת חיי חברה טובים, ולשאול מה תפקידו של כל אחד מאיתנו ביצירת חברה כזו. חוויה מרתקת לתלמידים ומורים כאחד.

 

לחץ להרחבה באתר


 

לחץ לצפיה בגלריה מהפעילויות השונות באתר 

לחץ לקריאת מכתבי תודה

שלח דואר

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך