27/5/2022
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

רוז-סול - אילנה ואביב בן דור

 

 

 

המורה שהפכה למאמנת אישית ומייעצת רוחנית

אילנה בן דור

נתיבות החיים הם כמו שדה שיש בו שבילים, ולא כולם נגלים כהרף עין, ולא כולם ידועים.

 

הייתי מורה, מורה לאמנות, לצילום, ובמשך כ-10 שנים לימדתי.

מעולם לא חשבתי שיגיע יום ואמצא את עצמי עוצמת את עיני, ומדברת את הרוח, מאמנת אנשים לשכלול דרכם בחיים, באמצעות הנחיה שמעבר למימד הזה. זה נשמע ונראה הזוי מדי....

 

אם תשאלו איך זה קרה לי, אספר שגם ממני התהליך הסתיר את עצמו.

זאת שיכולה לראות בעבור האחרים, לא יכלה לראות בעבור עצמה.

 

הייתי באה לכיתה, מביאה את השיעור שהכנתי, ועל פניו מלמדת את החומר הלימודי.

אבל תמיד, משהו חדש נכנס. תחושה, מחשבה, רעיון. בתוך המקום הפשוט הזה, של בית ספר תיכון ויצ'ו,

פגשתי את היכולת להרגיש את נשמות הילדים, לדעת עם מי לדבר ואיך, לראות מעבר.

מבלי שהרגשתי, נעשה המעבר- בעדינות, דרך לימוד הרוח, דרך הסקרנות, דרך ההשתוקקות לדעת מעבר.

    

                          

התחלתי בלימודים רוחניים מתוך סקרנות ורצון לדעת, וכלל לא חשבתי כי אעסוק בזה ביום מן הימים.

פתאום גיליתי שאני יודעת דברים, פתאום ידעתי מה עתיד לקרות, ובנוסף יכולתי לקבל את ההמלצה על הדרך הטובה ביותר בעבור אותו אדם, לפעולה - שתביא לשינוי לטובה בחייו.

התחלתי לראות את האנשים מהזווית שהרוח הראתה לי, את יופיים הפנימי, את גודלם האמיתי, את עומק נשמתם.

התחלתי לעבוד בייעוץ באמצעות תקשור, ועם הזמן הבנתי שזהו היעוד השלם שלי, שכך אני ממשיכה להיות מורה, ממשיכה ללמד, את החיים, את הדרך, ובו זמנית לומדת את מה שהרוח מנחה.

זוית הראייה החדשה הזו פתחה בפני ערוצים שמעולם לא היו נפתחים בעבורי, כל החוכמה הזו שעברה ועוברת דרכי, השפיעה מעצמה אלי, שינתה אותי והעצימה.

למרות שאני כבר לא מלמדת באופן פעיל בבית ספר, בכל פעם שאני עובדת מול אנשים, אני מודה לכל השנים בהן יכולתי להתאמן בהנחיה, בלימוד, בהקשבה ונתינה. אין ספק שאלה השביחו את עבודתי ללא הכר.

 

אם תשאלו למה אני מפרסמת ב"קו לחינוך", אומר בפשטות, שיש לי נקודה חמה בלב למורים באשר הם. בעשר שנות ההוראה שלי פגשתי אנשים משכמם ומעלה ביכולת ההתמסרות והנתינה שלהם, בצניעות שלהם, ובעמידה מול קושי.

יש לי לב למורים, ואני חושבת שכקבוצה של נשמות, יש למורים שיעור משותף של ידיעת הערך העצמי, של הנהגה, של הקניית הערכים האנושיים של החברה שלנו, וזה כמובן צריך להתבטא באמצעות החומר- בשפע, במעמד, ובהכרה.

המקום של המורים בחברה האנושית הוא מקום מכריע מכל הבחינות, מורה בשבילי הוא מקור להשראה, לחיקוי, למציאת נתיבות בחיים והנחלת מורשת.

אני עדיין זוכרת את מורתי מבית ספר יסודי, הגב' מרים שוב, שנסעה איתי לירושלים באופן אישי, על מנת שאוכל להתקבל לפנימייה למחוננים עש' "בויאר".

וגם את המורה לאנגלית שקנתה לי מזוודה שאיתה נסעתי, אני זוכרת היטב.

הן היו הרבה יותר ממורה לאנגלית ומחנכת בשבילי, הן ראו אותי, אז בילדותי, והן העניקו לי משהו, שיישאר עימי לנצח.

אלה זכרונות שנחרטו עמוק בליבי, ואני יודעת שגם היום, בכל זמן, יש את האנשים המופלאים הללו, שבשבילם להיות מורה, זה רק תירוץ להיות שלם, שהוא הרבה יותר מסך כל חלקיו.

זה ישמח אותי מאוד לקדם מורים, לאמן אותם באופן אישי או קבוצתי באמצעות המדריכים והמורים של הרוח, ולסייע להם להגשים את עצמם באופן אישי, או קבוצתי, ממקום של הדרת כבוד, ערך עצמי, ושפע כלכלי.

אילנה בן דור החלה את דרכה כמורה לצילום ואומנית צילום. היא הציגה מעבודותיה במוזיאון חיפה, וצילומים מעבודותיה נרכשו ע"י מוזיאון תל אביב. מעולם לא חשבה לעבוד בתחום הרוחני כמרפאה.
לפני כ- 15 שנה החלה לרפא אנשים באמצעות צילום, ומשם נקראה על ידי הרוח שביקשה ממנה "להיות לה לידיד על פני מישור זה" - להנחות, לייעץ, לאמן ולרפא באמצעות כלים של ראיה בנסתר, הילינג, צליל קולי ותיקשור.
אילנה נענתה לקריאה ומאז היא מאמנת, מלמדת, מרפאה ועוזרת לנשים המבקשות להרות ומתקשות בכך.
הקולות והידע העוברים דרכה מביאים תועלת בכל נושא מנושאי החיים, ועוזרים להביא שינוי מבורך ופריצת דרך להגשמה עצמית מלאה.

אביב בן דור, מטפל בתנועה, מורה מוסמך בשיטת פלדנקרייז, מטפל בשיטת טרנס הילינג, מורה ומטפל בצ'י-קונג ובטאי-צ'י, אומן לחימה בכיר ומטפל באמצעות אומנויות לחימה, מרצה , מעביר סדנאות בהתפתחות אישית וריפוי.

אביב מטפל בתופעות של טראומות נפשיות וגופניות לסוגיהן. המיוחד בעבודתו  זו הדרך להתחבר, מתוך קבלה ושימוש במצב הקיים של המטופל, בכאן והעכשיו, לצורך פריצת דרך. הוא עושה זאת באמצעות שיטות פיזיות, וורבליות, ואנרגטיות.

בעזרת שיטותיו המגוונות, והעוצמתיות, הוא מטפל בקהלים הבאים:

* תינוקות וילדים- עם בעיות התפתחות מוטוריות והפרעות בשלבי התפתחות.
* מתבגרים- עם קשיי זהות עצמית, צורך בהגדרת גבולות. טיפול בנוער מרקע של בעיות משפחתיות קשות. טיפול בהתמכריות, ובנוער על גבול העבריינות.
* מבוגרים- הנמצאים במצבי פוסט-טראומה, סוגים שונים של הפרעות נפשיות, בעיות של האדם מול החברה.

בעבודותיו עם בתי ספר בישראל זכה אביב להמלצות חמות על עבודתו עם נוער ותלמידים.


אפשר לשאול ולקבל הכוונה, ריפוי, ויעוץ בכל נושא: זוגיות, פרנסה, פריון, הורות, ילדים, משפחה, קריירה, לימודים, בית ומגורים, כספים, הגשמה עצמית, פיתוח מודעות, והגברת איכות תרבות-פנאי של חיינו.

העבודה מתקיימת באופן אישי, אימון רוחני או טיפול אישי, וגם בקבוצות, סדנאות, אותן אילנה מקיימת יחד עם בעלה, אביב בן דור, מורה אומנויות-הלחימה בסגנונות טאי-צי, ועוד שיטות עתיקות, מורה ומרפא של טיפולי- גוף ונפש.

 נקודת המוצא שלה כעבודתה היא "האחווה העמוקה שלי עם אחי - בני האדם".

בין כלי עבודתה המגוונים נמצאים: אימון אישי בתקשור, פרחי-באך, הומאופתיה, קלפים, קריסטלים, ראייה בנסתר, הילינג, תקשור, יעוץ, הגנות וחיזוק הילה, ראיית גילגולי נשמה, מדיטציה קולית, הדמיה, טיהור אנרגטי של בתים המשתלב היטב עם תורת פנג-שואי, מדיטציה, ודמיון מודרך.

דרונט בניית אתרים
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך