14/7/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

עמותת דרייב 

 


החלום שלך עומד להתגשם

תמיד רצית שלתלמידים שלך יהיה יותר. יותר אמונה בעצמם, יותר אומץ, יותר ביטחון, יותר מוטיבציה.
תמיד רצית שיהיה להם רצון להצליח ושיהיו להם כלים להתגבר על מכשולים בדרך ולא לוותר.
תמיד רצית להיות שותף לפריצת דרך משמעותית בחייהם של הצעירים האלה, להיות שם כשזה קורה ולדעת שלקחת חלק חשוב.
תמיד רצית שהם יבינו שהכל בידים שלהם, ושהם יכולים להגשים חלומות, אם רק יעזו לחלום, אם רק יהיה להם את הדרייב המתאים.
אם החלום שלך הוא להשפיע על עתידם של בני הנוער במדינת ישראל, להיות שותף למערכת חינוך שמקנה יותר מידע לימודי, אלא גם כלים מעשיים לחיים אז החלום שלך עומד להתגשם.
זו אינה קלישאה ולא הבטחה שאינה מחוברת למציאות, אלא הזדמנות אמיתית!
שנת לימודים חדשה עומדת בפתח ועמותת "דרייב" מתחילה בתנופה את השנה השלישית לפעילותה במערכת החינוך. שביעות הרצון הגורפת והתוצאות המרשימות הובילו לכך שגם השנה אנו מגדילים את היקף פעילותנו במידה ניכרת, במטרה להגיע לעוד עשרות בתי ספר ולאלפי תלמידים נוספים ברחבי הארץ. 
 עמותת "דרייב" – דברים שחייבים לדעת
עמותת "דרייב" הינה ארגון ללא מטרות רווח, המאפשר להעניק לבני נוער, הורים ואנשי חינוך כלים ומתודולוגיות, שהוכחו כמחוללי הצלחה בעולם העסקי והאימוני. "דרייב" מפעילה תכנית להגברת המוטיבציה, טיפוח וחיזוק הפוטנציאל האישי והלימודי של כל תלמיד ותלמידה בישראל, כמרכיב חיוני ומהותי, במסגרת מערכת החינוך. אנו עושים זאת באמצעות סדנה תהליכית – "תכנית דרייב", המבוססת על הנחיה ואימון קבוצתי, ומיושמת כחלק ממערכת השעות, יחד עם מחנך/ת הכיתה. פיתחנו שיטה אפקטיבית במיוחד המובילה להצלחה במכלול מעגלי החיים, שיטה המעוררת בקרב תלמידיה השראה, תעוזה ועשייה. שיטת דרייב מתאימה לכל אדם, המעוניין לממש את מלוא הפוטנציאל שלו, להשתחרר מחסמים פנימיים ולשגשג.
השיטה מיושמת כרגע בקרב גילאי 12-21 ומועברת כסדנה בת 10 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע. את הסדנה מנחה מאמן מוסמך בשיטת דרייב, והיא משולבת במערכת השעות הכיתתית בתיאום עם המחנך/ת ומשלימה את תכניות הלימוד הקיימות בבתי הספר. נוסף על המפגשים הכיתתיים זוכה הצוות החינוכי המלווה את הכיתה להנחיה והדרכה וכך גם הורי התלמידים.
כן כן, קראת נכון. דרייב פועלת מתוך שיתוף פעולה עם מערכת החינוך והגורמים המתקצבים ומנהלים אותה – משרד החינוך, הרשויות המקומיות והנהלות בתי ספר.
האם בבית הספר שלך פועלת תכנית דרייב? אם כן, אשרייך, וחשוב מכך – אשרי התלמידים שלך.  
 


מה אנחנו שואפים להשיג?
שני יעדים עיקריים מנחים את פעילותנו:
האחד – להגיע לכל תלמיד ותלמידה בישראל.
בדרייב לא בוחרים בפינצטה ולא מסננים קהלים ומגזרים, מכיוון שרמת אושר, מוטיבציה ותחושת מסוגלות אינה מתאפיינת בקבוצה כזו או אחרת. כל ילד זכאי לדעת כי הוא יכול לממש את מלוא הפוטנציאל שלו ולהגשים את חלומותיו!
השני –  לטפל בבעיה עוד לפני התהוותה.
אנו בדרייב לא "מחלקים דגים" (וגם לא מחלקים חכה...).  כאשר "מחלקים" משהו, למעשה מטפלים בסמפטום, ברעב, ברמה הרגעית, אבל מנציחים את התלות. אנו מאמינים במסוגלות, בעצמאות. אנו מאמינים שלכל אחד יש כבר חכה, וכל מה שצריך הוא לשאול – מה אתה רוצה לדוג? ואז לתת את מירב הכלים כדי שזה יקרה. באמצעות שיטת דרייב אנו מקנים "ארגז כלים" יישומי להצלחה בלימודים, במישור החברתי ובמכלול תחומי החיים.
לא נשמע מוגזם, נכון? ודאי נסכים כי אלו שאיפות ראויות. למעשה, אנו בדרייב מאמינים שאלו גם השאיפות שלך. נהדר!!! ככל שיותר אנשים במערכת החינוך יאמינו שהדבר אפשרי ובר השגה, ויפעלו על מנת לקדם את הרעיון, ידאגו לכך ולא ירפו עד שתמידיהם יזכו לקבל את מה שהם באמת צריכים – כך זה יקרה מהר יותר.
 

והתוצאות, אח... התוצאות
בשתי שנות קיומה השיגה עמותת דרייב הצעירה הישגים רבים ומרשימים. מאז הקמתה בשנת 2010 הופעלה תכנית דרייב בלמעלה משלושים בתי ספר ברחבי הארץ, וקצרה שבחים והישגים רבים בקרב משתתפיה – בני הנוער, המעגלים המשפחתיים והחברתיים שלהם הצוותים החינוכיים המקיפים אותם.
הישגים אלה באים לידי ביטוי בסקאלה רחבה של פרמטרים ניכרים ומדידים כגון מבחני סקר ונתונים נוספים הנאספים ע"י משרד החינוך וכן שאלונים שהמשתתפים ממלאים לפני ואחרי התכנית. על פי עדותם של משתתפי התכנית, כמו גם על פי המבחנים האובייקטיביים, שיטת דרייב משיגה שיפור משמעותי במוטיבציה, שיפור בקשר ובתקשורת עם הסביבה, שיפור ברמת התפקוד במסגרת, בתוצאות הלימודיות ועוד. בגילאים צעירים שינויים מסוג זה הם קריטיים ומשני חיים וגורלות!
וזה, כבר לא חלום! זאת המציאות.


ואיך כל זה קשור אליך?
ברצוננו לשתף אותך באחת מאמונות היסוד העומדות בבסיס עבודתנו. ה-אמונה, אפשר אפילו לומר, והיא שהפער בין מה שאדם רוצה לעשות לבין מה שהוא עושה בפועל, נובע מהאמונה ביכולתו להשיג את מטרותיו. כפי שאמר הנרי פורד: "בין אם אתה מאמין שאתה יכול ובין אם אתה מאמין שאתה לא יכול, אתה צודק". מוטיבציה ותחושת מסוגלות מגבירים את הפוטנציאל האישי של כל אדם, בכל תחום.
המטרה שלנו היא לנטוע בך את ההבנה והאמונה כי תכנית דרייב היא התכנית החשובה ביותר עבור תלמידיך בשנת הלימודים הנוכחית, ומכאן את המוטיבציה לפעול בכל דרך אפשרית על מנת לקדם את הגעת התכנית אליך לכיתה. איך ניתן לעשות זאת? אפשר לדבר על התכנית עם עמיתיך בבית הספר, ניתן לבדוק עם הנהלת בית הספר האם תכנית דרייב כבר עושה את דרכה אליכם, ובמידה ולא – לבדוק מה הם החסמים. אם יש כאלה – נעשה כמיטב יכולתנו לעזור בהסרתם.

אנו בעמותה מקווים כי שנת הלימודים הקרובה תהיה מלאת צמיחה, והצלחה והרבה דרייב.
 

רוצה לדעת עוד על עמותת דרייב ותכנית דרייב?

רוצה לדעת כיצד פועלת השיטה, מי האנשים בחזית ומי האנשים שתומכים בהם? 

יש לך עניין להכיר אותנו קצת יותר טוב?

 

 

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך