15/6/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

אורלי פוקס ונורית בלומנפלד - הרצאות בנושא מודעות עצמית והפרעות אכילה

 

 

נורית בלומנפלד ואורלי פוקס

האתר שלנו מדבר על הפרעות אכילה, כשלנגד עינינו עומד המשפט: "אם נתעלם זה לא יעלם".
שתינו, מביאות למודעות את הנושא, כל אחת ממקום התמחותה ופגישתה את הנושא הזה.
אורלי ממקום של אם שלוותה את מחלת ביתה ונורית ממקום של טיפול ולימוד הורים וילדים להתמודד ולצאת מההפרעה הזו, תפקידנו למגר כמה שאפשר את התופעה הזו, שמתפשטת כמו אש בשדה קוצים.
אורלי כותבת הספר "
אנורקסית של
י", מנהלת פורומים באסימון ובדוקטורס, קאוצ'רית (מאמנת לחיים), מרצה בנושא, באה מתוך מקום של תקווה כי אפשר לעשות את השינוי, לראות דברים אחרת ולצאת מן המחלה הנוראית למרות שהמנהרה נראית כאילו אין אור בסופה.
נורית מרצה, מלמדת ומדריכה על פי
הריפוי ההוליסטי, פסיכולוגיה רוחנית ע"פ חוקי החיים , משחררת חסימות על ידי אנרגיות מרפאות. יש בידיה ידע לימודי ומעשי נרחב, הבנה ויכולת להגיע אל כל אדם באהבה ובכבוד למצבו ולתת את הכלים המיוחדים להם הוא זקוק כדי לצמוח ולהביא את עצמו לביטוי ומימוש מלא של כל הפוטנציאל הטמון באישיותו. אין צורך לשנות את האדם אלא להביא אותו לידי גילוי קבלה ואהבת העצמי היחודי.
נורית מטפלת מעל 14 שנים בהפרעות אכילה.


נורית בלומנפלד

מטפלת הוליסטית בעלת ניסיון רב בטיפולי גוף ונפש. בשבע השנים האחרונות פיתחה שיטה ייחודית מתוך ניסיון אישי לעבודה  בהתמכרויות, התמחות מיוחדת בתופעה המתרחבת של הפרעות אכילה לסוגיהן השונים (אנורקסיה, בולמיה ואכילת כפייתית).
הטיפול נעשה ללא תרופות, אלא בעזרת שינוי צורת החשיבה.

למחשבה יש כוח עצום, מחשבה היא כוח כמו כוח המשיכה והדחייה של כדור הארץ אך איננו מודעים לה.

ע"י הבנה של המצבים והרגשות איתם אנחנו מתמודדים, לדוגמה: רגשות של פחד, רגשות של אשמה ותסכול, רגשות של חוסר הערכה ואהבה את עצמנו ואת האחרים אנו יכולים לשנות את המציאות ואת החוויות .

המציאות שלנו מקבלת זווית ראיה חדשה כשאנחנו יודעים "להסתכל " בצורה חיובית חדשה ובונה ומבינים שהכל נבנה מתוכנו והמציאות רק משקפת היבט זה. לפיכך כל מה שאנחנו "מגדלים" כמחלה הוא תוצר של מצבים רגשיים שלא נתנו להם ביטוי נכון. הטיפול נעשה גם באמצעות אנרגיה שמשחררת את הדפוסים הרגשיים החסומים ומאפשרת לאנרגיה חדשה ומזינה להפיח חיים חדשים בתוך הגוף הפיסי.

עובדת בשיתוף פעולה מלא עם רופאים קונוונציונליים שמפנים מטופלים.
נורית מטפלת כבר מעל 14 שנים בהפרעות אכילה לסוגיהן השונים.
 

אורלי פוקס
מאמנת אישית כותבת הספר "אנורקסית שלי" ומרצה בנושא הפרעות אכילה אורלי פוקס מנהלת פורומים הפרעות אכילה - תמיכה באתר דוקטורס ובאתר אסימון, פעילה, תומכת ומלווה בנות חולות והורים ומרצה ברחבי הארץ בנושא הפרעות אכילה בבתי ספר,מתנ"סים, צבא,חוגי בית ועוד..
מתוך מקום של רצון להעלות את המודעות לנושא הפרעות האכילה שהפך למגיפה מתוך רצון למגר את התופעה כמה שרק אפשר.
אורלי פוקס מאמנת אישית לחיים (קאו'צרית), כותבת הספר "אנורקסית שלי" בהוצאת רימונים, שנמכר בסטימצקי ובצומת ספרים ובחנויות אחרות רבות ברחבי הארץ. הספר הינו מסמך אוטוביוגרפי המתעד את שלבי הגילוי, ההתמודדות וההחלמה ממחלת האנורקסיה שחלתה בה בתי.
בספר אנו חושפות את הסיפור האישי שלנו ללא כחל וסרק, במטרה לעזור למשפחות המתמודדות עם האנורקסיה, לתמוך, לעודד ולהראות שיש מוצא, יש תקווה ויש דרך למגר את הנגע הנורא הזה, האשליה הרזה שמסוגלת להמית את מי שלוקה בה.
מעבר לזה אני בעלת פורום פעיל באינטרנט באתר "אסימון" של אנורקסיה והפרעות אכילה, שם אני מהווה אוזן קשבת לבנות ולבני משפחותיהן בהתמודדות עם המחלה.

סדנאות הדרכה למורים, יועצות והורים
מורים ויועצות!
חצי מהיום מבלים התלמידים בין כותלי בית הספר כשלא אחת נתקלים המורים בתלמיד או תלמידה שנמצאים במצוקה כלשהי או בהפרעת אכילה. תפקידכם כאנשי חינוך חשוב מאוד כדי לאתר ילדים אלו וכדי לעזור להם לקבל את הטיפול לפני שיהיה מאוחר מדי. איך ניגשים אליהם? מה עושים כדי לא לעורר את התנגדותם? איך אתם יכולים לעזור להם?
הורים! הילד שלכם הוא הדבר החשוב ביותר שלכם- היו ערים למה שקורה לו ולמה הוא נחשף. אם הוא במצוקה זו לא בושה- עזרו לו להתמודד ולצאת מזה. אל תתעלמו זה לא ייעלם מעצמו, מדובר בדיני נפשות וכמו שנאמר: "המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו".
הסדנא תחולק לשתי חלקים: בחלק הראשון: -נפתח עם מצגת כדי לתת טעימה להורים מהי בעצם אנורקסיה.
אורלי תקריא שיר שכתבה בתה אביטל שהיתה חולה באנורקסיה, שיר שנכתב כשאביטל היתה בתהליך ההחלמה ובו היא כותבת על תחושותיה וחוויותיה בתקופת המחלה. ואחר כך תפתח את החלק נורית המטפלת ומדריכה מעל 14 שנה בנים ובנות החולים בהפרעות אכילה ומוציאה רבים מהם מהמחלה.
נורית מציגה את עצמה – 1. מה היא עושה היום – איך הגיעה לעסוק דוקא בזה.
2. מה היא בכלל הפרעת אכילה על כל המרכיבות שבה? מאיפה היא צצה ? שורשים שלה , למה היא מאופיינית דווקא בחברת שפע?
3.למנות את סוגי הפרעת האכילה.
4. סיכום וכלים
* אין מגדלים ילדים בפחד וגונננות יתר נותנים לילדים ללמוד את השיערים שלהם בעצמם      נמצאים שם כדי לעודד ולתמוך
* אין  לכפות את הרצונות שלנו על הילדים,אלא  לתת להם ביטחון שהם מדהימים ואנחנו    סומכים עליהם –
* במסגרת של חינוך לערכים , לא בונים אותם מגיל ההתבגרות אלה מינקות
לא הכל מגיע לי, אני לא חוטף כל מה שבה אלא גם נותן לאחרים – כבוד לעצמי ולאחר.
לאורך כל הדרך ללמד לאהבה פתיחות ומעורבות – לא יתר
* לאסור עליהם מתחילת דרכם רק דברים שיכולים להביא לאסון של ממש, תוך דיבור נבון ומשכיל וללא אלימות- גם צעקות זו אלימות – מי חלש מי חזק?
* פרפקציוניזם – לא נותן מקום להתנסות  וללמוד מתוכו.
* לא מסתירים מהילדים רגשות גם אם הם קשים כמו עצב פחדים נפילות לומדים לקום משם ומלמדים את הילדים שזה בסדר גמור – כי כדי לצמוח צריך לצנוח לפני כן.
כאשר גיליתם הפרעת אכילה לא להיכנס לפניקה ומצד שני לא להכחשה אלא לדבר על כך ולראות האם יש דרך לעזור.

בחלק השני של ההרצאה: תספר אורלי, אמא לבת אנורקסית לשעבר (כבר 6 שנים בריאה) על הסיפור האישי שלה עם בתה ועל שעבר עליהם כשהכל התחיל לכאורה מ"דיאטה פשוטה". בעקבות יציאתה של בתה מהמחלה כתבה אורלי את הספר שנקרא "אנורקסית שלי", ספר הינו מסמך אוטוביוגרפי המתעד את שלבי הגילוי, ההתמודדות וההחלמה ממחלת האנורקסיה שחלתה בה בתה.
בספר היא חשפת את הסיפור האישי שלהם ללא כחל וסרק, במטרה לעזור למשפחות המתמודדות עם האנורקסיה, לתמוך, לעודד ולהראות שיש מוצא, יש תקווה ויש דרך למגר את הנגע הנורא הזה, האשליה הרזה שמסוגלת להמית את מי שלוקה בה. אורלי תדבר עם ההורים מעט על השפעת המדיה והחשיבות של להבהיר לילדים שחצי מהתמונות שהם רואים זה בעצם אשליה שמוכרים להם וזו לא המציאות ותשים דגש עד כמה חשוב להיות ערים וערניים על מה ילדינו עושים בחדרם מאחורי הדלת הסגורה כשהגישה לאינטרנט היום פתוחה לכל מקום ולכל אתר ותחשוף אותם לקיומם של אתרים באינטרנט שמעודדים אנורקסיה ובולמיה.

* בסוף ההרצאה ניתן פורום לשאלות ותשובות על הנושא. אורך ההרצאה כשעה

"אם נתעלם זה לא ייעלם" קצת על ההרצאה שלנו ועל מי אנחנו
החלק הראשון של ההרצאה: שמי אורלי, אני בת 42 ואמא לבת אנורקסית לשעבר. בתי היתה חולה באנורקסיה במשך 4 שנים, הגיעה למצב קשה שבו כבר לא יכלה לעמוד על הרגליים, דיכאון ואפילו ניסיון אובדני בעקבות כל המצב, והכל התחיל לכאורה מ"דיאטה פשוטה". כיום היא כבר ארבע וחצי שנים אחרי, משוחררת מצה"ל ויצאה מזה לגמרי.
כיום,כאמא לבת אנורקסית לשעבר אני פעילה למען הצלת החיים בנושא אנורקסיה והפרעות אכילה, נושא שהפך להיות למגיפת המאה.
בעקבות יציאתה של בתי מהמחלה החלטתי לכתוב ספר שנקרא "אנורקסית שלי" שנמכר בסטימצקי ובצומת ספרים ובחנויות אחרות ונמצא בספריות רבות ברחבי הארץ.
הספר הינו מסמך אוטוביוגרפי המתעד את שלבי הגילוי, ההתמודדות וההחלמה ממחלת האנורקסיה שחלתה בה בתי. בספר אנו חושפות את הסיפור האישי שלנו ללא כחל וסרק, במטרה לעזור למשפחות המתמודדות עם האנורקסיה, לתמוך, לעודד ולהראות שיש מוצא, יש תקווה ויש דרך למגר את הנגע הנורא הזה, האשליה הרזה שמסוגלת להמית את מי שלוקה בה.
הסיסמא שלי שמהווה נר לרגלי היא : "אם נתעלם זה לא ייעלם".

כמו כן, אני מעבירה הרצאות בנושא "אנורקסיה והפרעות אכילה" במקומות שונים כמו: בתי ספר, מקומות ציבוריים (ויצו וכו') במטרה לחשוף את הסיפור ולהביא את המודעות לקיום המחלה לאנשים כדי שיתעוררו ויראו כי מחלה זו הפכה להיות נגע ומגיפה וכדי לנסות למגר את התופעה לפני שתגרום לעוד מוות של נער/ה בדמי ימיו/ה.
בהרצאה שלי אני מתחילה עם סיפור אמיתי שכתבה נערה כשהמסר מאחוריו הוא לשים לב לדברים שאנו מעירים לחברים כי הערות עלולות לפעמים לגרום לנזק בלתי הפיך, אחר כך מהם הסימנים לאנורקסיה לפיהם אפשר לזהות שמדובר במחלה הזו, מה התוצאות של המחלה (סיבוכים רפואיים), אילו גישות יש לנקוט כדי להשיג שיתוף פעולה מהחולה ושמה דגש על "חובת הדיווח לאדם מבוגר כי לא מדובר פה בהלשנה אלא מדובר בהצלת נפשות ובחיים של הקרובים לכם ומשם אני נכנסת לתוך הסיפור של בתי מנקודת הראות שלי כאמא וכמי שחוותה את זה על בשרה עם בתה.
אני מדגישה בהרצאה שקל מאוד להכנס למחלה אך קשה מאוד לצאת ממנה ולכן לפני שהם נכנסים שיחשבו פעמיים האם המחיר שווה כי הם מפסידים את החיים היקרים שלהם.
ברצוני להדגיש כי כאמא אני מודעת לרגישות הנושא ומשתדלת לגעת רק בנקודות חשובות, שלא חלילה לעורר דברים לא רצויים. אני מביאה את הצד שלי כאמא מתוך מסר ברור כי לא כדאי להכנס למחלה מאחר וקל מאוד ליפול לתהום אך הדרך החוצה קשה.
בחלק השני של ההרצאה : מדברת המטפלת של בתי גב' נורית בלומנפלד.נורית הינה מטפלת מוסמכת בעלת ניסיון רב של מעל 13 שנה בהדרכה לימוד וטיפול, בת 50, אם לשלושה ילדים.
נורית הוציאה את בתי ועוד רבים אחרים מן המחלה והעמידה אותם על רגליהם. מטופלים מגיעים אליה מרופאים.
הגישה שלה לטיפול באה מתוך הכרה פנימית מאוד עמוקה על העובר על כל אחת ואחת מהן מכיוון והיתה עצמה בעלת הפרעות אכילה בעבה.
נורית מביאה ידע עשיר מניסיונה האישי והחלמתה וגם מלימוד של הרבה מאוד שנים בתחום הרוחני והטיפולי. הינה בעלת תעודה ששיטת הטיפול בה קיבלה הכרה ע"י וועדת הלסינקי, הבודקת שיטות טיפוליות על בני אדם.
בהרצאה מוסברים ההיבטים ליצירת המחלות שמקוננות בנו כחברה וכיחידים ועל השינוי בגישה לחיים והתמודדות עם פחדים וקשיים שכל אחד מאיתנו צריך ללמוד ולאמץ.
נורית מטפלת בכל סוגי ההפרעות הרגשיות והפיסיות מנזלת והתמכרויות, ועד מחלות סרטניות למיניהן והכל ללא תרופות אלא בעזרת ההבנה שכל מה "שאנחנו מגדלים" הוא תוצאה של דפוסים אישיים וחשיבתיים שלא על פי חוקי החיים.
כמו כן, הטיפול נעשה גם באמצעות אנרגיה (הילינג) שמשחררת את הדפוסים והחסימות הרגשיים ומאפשרת לאנרגיה חדשה ומזינה לזרום ולהפיח חיים חדשים בתוך הגוף הפיסי.
בהרצאתה שמה נורית דגש גם על נושא המודעות העצמית חשיבות התוכן הפנימי של האדם ולא החיצוניות,דימוי עצמי ודימוי גוף וחיפוש אחר משמעות החיים והאהבה כמו כן נורית נותנת להם כלים מקצועיים איך להתמודד עם קשיים, פחדים ובעיות ואיך לא להכנס למצבים קשים בכלל.

* בסוף ההרצאה ניתן פורום לשאלות ותשובות על הנושא. אורך ההרצאה כשעה בערך.

סדנת תמיכה להורים ולבני משפחה לילדים עם הפרעות אכילה לסוגיהם השונים
סדנת תמיכה להורים ולבני משפחה לילדים עם הפרעות אכילה לסוגיהן השונים.
במהלך הסדנא תשמענה הרצאות מפי נורית בלומנפלד מטפלת הוליסטית פסיכואנרגטית גופונפש (מודעתית) המטפלת מזה שנים רבות בהצלחה עם הפרעות אכילה לסוגיהן השונים.
נורית תיתן כלים ודרכים להתמודדות עם הפרעת האכילה של ילדיכן או בן המשפחה שלכם ותהיה לכם לעזר בכל בעיה שתתעורר על סמך נסיונה המקצועי הטיפולי לאורך השנים.
אורלי פוקס- כותבת הספר "אנורקסית שלי" שבאה "מהשטח" וחוותה את אימת המחלה במהלך 4 שנים עם בתה שהחלימה, שתספר ותשתף את ההורים בסיפורה האישי, בדרכי ההתמודדות, בשאלות שעולות בנושא, בהתלבטויות ובאיך להתנהג עם בני המשפחה האחרים בבית (אחים קטנים וגדולים).
כמו כן, הסדנא אמורה לתת תמיכה, כלים מעשיים ואוזן קשבת להורים עצמם בבעיות בהם הם נתקלים, בהתחבטויות ובהתמודדות הקשה שמעמידה בפניהם המחלה.
במהלך הסדנא נביא בנוסף עוד אנשי מקצוע הקשורים לנושא, אנשים שעברו וחוו את אימת המחלה על בשרם ויכולים לתרום להבנת הנושא יותר לעומק ולתמיכה בעניין וכו'.
הסדנא צמחה מתוך חוויות אישיות על סמך מצוקות אישיות בהן נתקלתי אני כאמא לילדה חולה,איך להתמודד, איך להתנהג כלפי הילד החולה, איך להתנהג לשאר הילדים בבית, איך לשמור על השפיות ולהמשיך למרות הקושי הגדול בחיי השיגרה בתוך מצוקה כה גדולה מבלי לקרוס וכו'.
הסדנא בת 10 מפגשים. הסדנא תתקיים באזור השרון (באם תהיה דרישה אפשרי גם פתיחת סדנא להורים ולבני משפחה בצפון).

הרצאות על אנורקסיה והבולימיה
האנורקסיה והבולימיה – מילים שפעם נשמעו עלומות, הופכות בשנים האחרונות יותר ויותר, להיות מציאות חייהן של מאות אלפי משפחות בישראל, אשר מוצאות עצמן ביום אחד, הופכות ממשפחות נורמטיביות ומאושרות, למשפחות החיות בחשש יומיומי אמיתי לגורל יקיריהן הנמצאים בחדר הסמוך! אם נתעלם זה לא ייעלם!!!
בחלקה הראשון של ההרצאה נשמע סיפור אישי מצמרר אך בעל סוף טוב מפיה של אורלי אם שליוותה את בתה בכל שלבי המחלה, ובחלקה השני – נשמע את נורית המטפלת, האחראית לכך שהסוף במקרה זה (כמו במקרים רבים מאוד נוספים) היה טוב.
ההרצאה תענה על שאלות כגון :מהם הפרעות אכילה ומהי אנורקסיה? כיצד ניתן לזהות אנורקסיה? אלו סיבוכים יוצרת האנורקסיה? וכיצד ניתן להשיג שיתוף פעולה מהחולה? ושאלות נוספות המספקות מידע חשוב על המחלה ועל ההתמודדות עימה. והמסר החשוב מכולם: כן, אפשר בהחלט לצאת מזה – ובגדול!!!
נורית בלומנפלד– מטפלת מודעתית (גופנפש) פסיכו-אנרגטית המטפלת, בהצלחה מרובה, באנשים עם הפרעות אכילה. נורית מאירה את ההיבטים ליצירת המחלות שמקוננות בנו כחברה וכיחידים, וכיצד שינוי בגישה לחיים מסייע בהתמודדות עם פחדים וקשיים.
אורלי פוקס– מחברת הספר "אנורקסית שלי", אשר בתה שחלתה במחלת האנורקסיה, והחלימה לחלוטין לאחר מאבק ארוך וממושך, ביקשה לחשוף את סיפורה, על מנת להעלות את רמת המודעות לנושא ואולי בדרך זו להציל חיים נוספים כפי שניצלו חיי בתה. בהרצאה אורלי מספרת בפתיחות מדהימה על כל שלבי ההתמודדות שלה כאם ושל המשפחה כולה מרגע הגילוי, ועד ההחלמה מן המחלה הנוראית. והכל במטרה לעזור למשפחות המתמודדות עם מחלת האנורקסיה, לתמוך, לעודד ולהראות שיש מוצא, יש תקווה ויש דרך למגר את הנגע הנורא הזה, האשליה הרזה שמסוגלת להמית את מי שלוקה בה .
ההרצאה מיועדת לנוער, להורים, ליועצות ואנשי חינוך,לאנשים העובדים עם הקהילה כגון : עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ועוד...

קטעי שמע ווידאו:
לחצו כאן לשמיעת ראיון עם אורלי על אנורקסיה בראש צעיר רשת א 11/7/10
לחצו
כאן כדי לראות סרט דוקו שנערך עלינו ע"י קרן וגולן מגמת פרסום ותקשורת תיכון
מטרו ווסט רעננה
לחצו
כאן על מנת לראות קטע מהרצאתה של אורלי שנערכה באחת האולפנות
לחצו
כאן על מנת לראות קטע מהרצאתה של נורית באחת האולפנות
לחצו
כאן כדי לראות קטע מהרצאתה של נורית במתן
לחצו
כאן לשמיעת ראיון עם אורלי ברדיו אשל הנשיא בדרום עם שירלי ניב בנושא אנורקסיה

המלצות:

לאורלי ונורית היקרות,

רציתי להודות לכן מקרב לב, על הרצאה מדהימה שנתתם  במועצה להשכלה גבוהה בנושא הפרעות אכילה ואנורקסיה.
בתחילת ההרצאה הקרנתם מצגת על אנורקסיה ובמקביל הזמרת יוצרת לילך שיר שרה את שירה "מעיין" עקב היכרות אישית בעבר עם המחלה. היה מאוד מרגש.
אין בפי להודות על כל תשומת הלב שניתנה למאזינים בעת ההרצאה, מה גם שלהרצאה הוקדשה המון תשומת לב לפני קיומה.
הרצאות מסוג זה מעלות למודעות נושאים חשובים ביותר שלא תמיד ניתנת לנו ההזדמנות להיחשף אליהם בשגרת היום יום. כמו כן הן מאוד מעשירות את העובדים.
אני תקווה כי לא נזדקק אך תמיד טוב לדעת ולהיות מודעים גם לתופעות פחות נעימות.
תודה לך אורלי שסיפרת את סיפורך האישי בגילוי לב ופתיחות מדהימה ותודה לך נורית על תשומת הלב והאכפתיות שהקרנת ועל שהיית אחראית לכך שהסוף היה טוב. תודה לכן  על כך שאפשרתם לנו קצת לצאת מהשגרה השוטפת וקצת לחשוב על האחר.

בברכת
שנה טובה ויישר כח!
 

          דפנה טיראן

 ממונה על מעמד האישה

 המועצה להשכלה גבוהה

 

 

לכב' נורית ואורלי,
רציתי להגיב על ההרצאה שקיימתם בבית ספרנו בנושא הפרעות אכילה.
ההרצאה הייתה מענינת מאוד.
הסיפור האישי כפי שמסופר על ידכן, מרתק את הילדים ונותן להם חמר למחשבה.
הסיפור האישי הופך את הבעיה למוחשות קשה וקיומית וחשוב לספר להם כפי שעשיתן.  

                                                     
בברכה,                            
                                                     
שלומית גל. יועצת שכבה י'
                                                      תיכון גולדה פתח תקוה

 

 
ב"ה

20/1/09

 

הרצאה בנושא בעיות אכילה בגיל ההתבגרות

אולפנת צפירה רואה את חשיבות בבעיות אכילה בקרב בני נוער , כיועצות היה חשוב להדגיש נושא זה לבנות ח'- ט'  ו י' ויא' היות  ובגיל זה בנות נוטות לראות בגופן משהו שחסר ולא מרוצות מעצמן . החלטנו להביא מרצה שחוותה במשפחתה סיפור של בעיות אכילה , וכן את הפסיכולוגית שטיפלה בבת.

הבנות בכל השכבות מאוד התעניינו בסיפור האישי , אורלי שיתפה את הבנות בכל שלבי המקרה ומה קרה לבת מאז והיום . הבנות שאלו שאלות ומאוד התענינו, לאחר מכן נורית שיתפה את הבנות במצבי הלחץ שבנות נמצאות ומה צריך לעשות . זה נעשה בעזרת שאלות שהבנות הציגו לה והיא התייחסה לכל שאלה , היה דיון פורה ואני חושבת שהבנות הפנימו את המקרה . לאחר ההרצאה הבנות עוד נשארו איתן לשמוע עוד ועוד .

למחרת נגשו אלי תלמידות לספר על חברות שעברו חוויה דומה ועל כאלה שמנסות דיאטה חריפה . מאוד שמחתי כי ההרצאה עשתה להן משהו , שלא כדאי להסתיר וחשוב לדבר על זה ולדעת איך לטפל .

אני מאוד ממליצה על הרצאה זו של שתי נשים שאחת מספרת מהזוית האישית והשניה מספרת מהזוית המקצועית ויחד ניתן למצוא את הפתרון לבעיית האכילה ברקב בני נוער .

                                           

תודה מקרב לב,

אורלי דמארי יועצת שכבה

אולפנת צפירה

 


אורלי ונורית היקרות,

ראשית, רצינו להודות מעומק הלב על שהגעתן אלינו, לקבוצת התומכות בקו התמיכה והמידע למשפחות חד-הוריות בכפר-סבא, וכל זאת בהתנדבות.
אורלי, אנו רוצות לבטא הערכתנו, על הפתיחות הגדולה בה שיתפת אותנו בסיפור התמודדותך האישי עם מחלת האנורקסיה של בתך.

הדרך בה תיארת את התהליך המורכב כל כך, הייתה מרתקת; אף אישיותך הנעימה תרמה רבות למפגש.

התפעלנו מהנחרצות שאפיינה את  המאבק בדרך לריפויה של בתך, על אף הקשיים הבלתי נתפסים בהתמודדות מסוג זה.

דרושים אומץ רב, כוחות עצומים, יכולת לתקשר בתוך המשפחה ומחוצה לה, נחישות והרבה אהבה, כדי לעבור תהליך שכזה - ואתן צלחתן את הדרך!
התרשמנו, שהליווי של נורית כ"מורת דרך" - כהגדרתה של נורית - היה משמעותי ומעניין בפני עצמו.

אנו מחזקות את ידיכן על הבאת הסיפור בפני ציבור רחב ככל שניתן, כדי לעורר מודעות לבעיה ולאפשרות להתמודד עמה.


בתודה ובברכה,

עינת הצמרי שביט – עו"ס קהילתית

מרים שמחי הגדי- עו"ס מרכזת משפחות חד הוריות


 

 

לכל מאן דבעי,                                                                                                                                            

‏ל' חשון תשע"א

‏07 נובמבר 2010

 

הנדון: מכתב המלצה אורלי פוקס ונורית בלומנפלד

 

המרכז להכשרת מורות חיילות המופעל ע"י עמותת אלומה, נבחר ע"י משרד החינוך למיין  ולהכשיר מורות חיילות במסלולים השונים.

אורלי פוקס ונורית בלומנפלד החלו באחרונה להרצות בקורסי ההכשרה של  מורות חיילות המיועדת לשרת בפנימיות של החינוך ההתיישבותי.

ההרצאה עוסקת בנושא הפרעות אכילה  שהן  נפוצות היום במדינה ומאכלות את נפש האדם, מדובר במחלה קשה ונפוצה המסתובבת בינינו בלי ידיעתנו.

ההרצאה באה להעלות את המודעות להפרעות אלו, ועוזרת לשומעים להיות ערים ומודעים לנושא.

במהלך המפגש ניתנים כלים שיכולים לסייע לזהות  את התופעה  בשלביה המוקדמים .

 זהו ידע חשוב בייחוד לאנשים צעירים שהפרעות אלה נפוצות בקרבם אך הם לא יודעים לזהותם.

אורלי ונורית ברגישות ובמקצועיות משתפות בסיפורים אישיים, נותנות כלים לזיהוי המחלה, ולהתמודדות של הסביבה עם המחלה.

הרצאתן של אורלי פוקס ונורית בלומנפלד בנושא "הפרעות אכילה" הותירו רושם רב הן על החיילים והן על הסגל.

חשיבות ההרצאה רבה , היא  עוצמתית  ומשמעותית בעיקר בשל הכלים שנותנות אורלי ונורית .

כלים שבעזרתם ניתן להציל חיים והם מבחינת  "כל המציל נפש אחת בישראל כאילו קיים  עולם ומלואו".

 אני ממליצה בחום על פתיחת ההרצאה לכמה שיותר מחיילי צה"ל ומפקדיו.

 

בברכה,

 

מאיה פרדו
רכזת טכנית – קורס מורות חיילות
 

 

 

 

 

 

 

 

 

שלח דואר
הראה טלפון
שם איש קשר: אורלי פוקס/נורית בלומנפלד
כתובת האתר: http://yourmirror.org/

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך