22/4/2024
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

מרכז סדנאות הבמה - סדנאות משחק ,סדנאות תיאטרון, משחק מול מצלמה, מישחק מול מצלמה, סדנאות תסריטאות, סדנאות תסרטאות, סדנה למישחק, סדנא משחק, בימוי, קיטנת משחק מול מצלמה לבני נוער


מרכז סדנאות הבמה

על המרכז

מרכז  סדנאות הבמה נוסד במאי 2002 על מנת לאפשר לאמני הבמה הישראלים לשכלל,לגוון ולהעשיר את כלי העבודה המקצועיים שלהם. מטרת סדנאות הבמה היא לספק סביבה תומכת ליוצרים, לקיים מרכז בו יש חופש להעז, ללמוד וליצור יצירות מקוריות.

עד היום התקיימו מעל 150 סדנאות כיתות אמן, הרצאות, פסטיבלים בינלאומיים  ומופעי אמנים אורחים. מעל 80 אמנים מובילים מחו"ל התארחו והנחו סדנאות, וכאלפיים יוצרים ואמני במה נטלו חלק בסדנאות ובתהליכי היצירה.

 

החזון של המרכז

הקמת בית /מעבדה , ליצירה ישראלית עכשווית.
בית שמשלב העשרה מקצועית, יצירת מודלים תרבותיים חדשים לפי ובהתאם לרוח האמנים והאמנות.

במה לניסיונות חדשים, מקפצה ליוצרים ויצירה.
ניסיון לשם מימוש והגשמה.

בית מפגש מקצועי לכל אמני התרבות :שחקנים,רקדנים,מחזאים תסריטאים,במאים,כוריאוגרפים  אמנים פלסטיים ועוד. מתוך האמונה שמפגש מקצועי בינתחומי יכול להוליד יצירות חדשות, מאתגרות ומחוללות שינוי.

מעבדת אמנות לאמנים לקבל משוב אמיתי מקצועי ומקדם. בית ליוצרים ויצירה

 

מחזות זמר - משה קפטן

סדנה בהנחיית משה קפטן, אחד הבמאים המובילים בתחום מחזות הזמר, התיאטרון והמוסיקה. הגשת שיר במחזמר דורשת שילוב רגיש של מגוון טכניקות, שמתחברות כולן לשפת במה אחידה וקולחת.

איך מגישים שיר; מתי הזמר הופך להיות שחקן והשחקן הופך להיות זמר; איך שרים טקסט; איך מפענחים את הסיפור שמאחורי השיר, איך מעניקים לשיר אינטרפרטציה אישית.

לתפיסתו של קפטן שיר הוא מונולוג דרמטי לכל דבר.

הסדנה מיועדת לשחקנים בעלי רקע בשירה, ותתמקד בעבודה מרוכזת על הגשת שיר.

שמונה מפגשים אינטנסיביים וממוקדים, בקבוצה קטנה, המאפשרת עבודה אישית עם כל משתתף. בסדנה תהיה התמקדות בהגשת שיר כמונולוג, תוך עבודה על שירים מתוך מחזות שונים, שהמשתתפים יבחרו.

 

תאריך פתיחה: 6/1/13; יום: ראשון; שעה: 16:00-20:00; מספר מפגשים: 8

 

 

השחקן המספר בתיאטרון הפיזי/ שיטת ז'אק לקוק - נעם מאירי

התיאטרון הפיזי על פי שיטתו של ז'אק לקוק, צרפת. סדנה ייחודית לשחקנים, במאים ויוצרי תיאטרון, המשלבת טקסט כתוב יחד עם תיאטרון תנועה.

דגש על השחקן כמספר, כפרפורמר, היוצר סיטואציה דרמטית ושפה בימתית מקורית בחלל ריק. עיבוד דרמתי של טקסטים שונים ובדיקת היחסים שבין טקסט, גוף, תנועה וחלל.

נעם מאירי הקים את תיאטרון הגוף, מלמד בגרמניה.

עבודות סיום נבחרות של הסדנה יוצגו במסגרות החשיפה של "סדנאות הבמה"

 

תאריך פתיחה: 15/10/12; יום: שני; שעה: 10:00-13:00; מספר מפגשים: 12

 

ממסיכה ניטראלית לאף אדום

על פי לקוק, המסכה הניטראלית היא הבסיס לכל תנועה בימתית, ומשמשת כנגטיב של הליצן. אם הליצן הוא אישי, ספציפי ושונה מאדם לאדם, אזי המסכה הניטראלית היא גלובלית, מחפשת את המכנה המשותף לכולם ומנקה מהשחקן את האפיונים הספציפיים שלו. אחרי שהשחקן זיהה את דפוסי ההתנהגות הספציפיים שלו, הוא יכול לבטל אותם כפי שדורשת המסכה או להדגיש אותם כפי שדורש הליצן. הבנת המסכה הניטראלית משמשת כקרקע פורייה לליצן לצמוח בה.

אורי וייס, ליצן ומורה.

תאריך פתיחה: 10/12/12; יום: שני; שעה: 18:00-21:00; מספר מפגשים: 10

 


איפה הדרמה? סדנה לכתיבה תסריטאית

מסלול לתסריטאים- אסף צפור

אם יש לך רעיון לסידרה  אבל אתה לא מוצא זמן לכתוב אותו ,אם יש לך התחלה מבטיחה לפיצ'ר אבל נתקעת , זאת הסדנה בשבילך.

הסדנה מיועדת לכותבים מקצועיים לטלויזיה וקולנוע,  שמחפשים מסגרת,  שתכריח אותם לשבת ולכתוב. במהלך הסדנה ישולבו שחקנים מקצועיים שיעלו סצנות מהתסריטים שהמשתתפים יכתבו .

 

הסדנה כוללת עבודה קבוצתית ומפגשים אישיים.

 

מיועד לתסריטאים בעלי נסיון כתיבה ואו בוגרי סדנאות הבמה בתסריטאות .

מנחה: אסף צפור. תנאי קבלה: הגשת הצעה לפרויקט+ראיון אישי.

תאריך פתיחה: 5/9/12 יום: רביעי; שעה: 18:00-22:00; מספר מפגשים: 24

 

 

משחק החיים  – רם נהרי וליאת ביין

סדנת משחק מול מצלמה בהנחיית הבמאי רם נהרי (אהבה זה כואב, אימאל'ה), והשחקנית והמנחה למשחק מול מצלמה ליאת ביין.

הסדנה מציעה היכרות קרובה ומעמיקה עם עולם הקולנוע והטלוויזיה, ותתמקד בנושאים הבאים:

ליאת ביין - טכניקה ותרגילים במשחק מול מצלמה

רם נהרי - מסיפור אישי לטקסט קולנועי

 

הסדנה תדריך את השחקן להסתכל על עצמו כיחידה מקצועית- כיצד להציג את עצמך באודישן, כיצד לנהוג על סט הצילומים, עבודה על משחק בסגנונות שונים, פיתוח הדמות על ידי מניעים ומוטיבציות של הדמות, הבאת העולם האישי לתוך הסצנה, התנהלות מול פרטנר, פיתוח דמות, טיימינג קומי, תגובות ועוד.

אימפרוביזציה; משחק מול מצלמה; משחק בשיטת רות דייכס

מחזור ראשון יפתח בינואר 2013

 


מנגינה כחולה עם תלתלים – מופע לילדים במסגרת הפרויקט פליי ביי דה בוק

מנגינה כחולה עם תלתלים, מופע מוסיקלי לילדים, על פי ספרו של אלדד כהן

"זה סיפור על ילד בכיתה אלף. או בית. ואולי בגן. שיום אחד הלך לישון ולא נרדם.. " כך מתחילה ההצגה מנגינה כחולה עם תלתלים - שמספרת על ילד שיוצא לחפש מנגינה שהוא אוהב ובלעדיה הוא לא נרדם. הוא פוגש בדרך נגן רחוב ואישה עם תוף שמצטרפים אליו למסע, ויחד הם מגיעים לבית של השרה למנגינות נעלמות.

מנגינה כחולה עם תלתלים יצא לאור השנה בהוצאת עם עובד והוא ספר הילדים הראשון של אלדד כהן, פסיכולוג קליני וסופר.

 
בימאית: ירדן בר כוכבא | עיבוד מוסיקלי: דידי שחר | נגנים: ויטלי פודולסקי (אקורדיון), עודד גייצהאלס (אקורדיון וכלי הקשה) | שחקנים וגם מנגנים (חליל וכלי הקשה): מיכל בנאי, איריס הפנר, נועה יהודאי, ליבי טננבוים, תמרה ניר וגל ישראלי.

 

למועדי ההצגות ניתן להתקשר ל: 03-6241654

 

פרויקטים מיוחדים:

דאנסר סטודיו

סדרת ראיונות עם יוצרים מובילים בתחום המחול, בנוכחות קהל.

בשנה החולפת אירחנו את אוהד נהרין ששוחח עם אוהד פשיוף, ניר בן גל ששוחח עם ששון קדם ותמר בורר ששוחחה עם איריס לנה.

אחת לחודש תתקיים במרכז סדנאות הבמה, שיחת סלון אינטימית בין כוריאוגרף ובין מראיין שיבחר על ידי הכוריאוגרף.

סדרת ראיונות עם יוצרים מובילים מתחום המחול, בנוכחות קהל

 

מחנה משחק לנוער

סדנת משחק לנוער, "כמו לגדולים", משחק מול מצלמה, אימפרוביזציה וכיתות אמן, עם המנחים המובילים של מרכז סדנאות הבמה. חוויה אישית, עבודה קשה ודיאלוג בגובה העינים. שלושה מחזורים יפתחו ב-2012-13, בחופשת הפסח ובחופשת הקיץ.

 

שבת בבוקר 

הצגות לילדים מדי שבת בבוקר, בשעה 11:00, יצירה מקורית, מופעי תנועה, קרקס, תיאטרון מחול, תיאטרון מוסיקלי ועוד.

 

מועדון טרום בכורה

סדנאות הבמה מציעים במה לחומרים חדשים. אם אתם מחפשים במה ניסיונית. אנו נארח אחת לחודש קבוצות ויחידים עם חומרים חדשים בפני קהל מפרגן ומבקר. תיאטרון, אימפרוביזציה, תיאטרון תנועה, תיאטרון פיזי ומחול. 

 

אקטור סטודיו – חלל שחקן

פורום חוקר של שחקנים מקצועיים. המיזם הייחודי בהשראת ה-  actor studio של לי שטרסברג בניו יורק, מציע מעבדת מחקר, אחת לשבוע יפגשו שחקנים, יאתגרו את עצמם במשחקי תפקידים ויקבלו פידבקים אחד מהשני. מסקין וקוטלר ינחו את המשתתפים לעבודת מחקר עצמית שתרחיב את העומק המשחקי ותעלה את הרף המקצועי שלהם.

ההשתתפות מותנית במבחן קבלה, המשתתפים יזכו במלגה מלאה.

 

דירקטור סטודיו – חלל במאי

השנה ניפתח לראשונה, פורום חוקר של בימאים. בהנחיית עודד קוטלר ואמנון מסקין.

 

פסטיבל עתיד התיאטרון בצוותא

יום חד פעמי המוקדש לסטודנטים למשחק, המשתתפים בפסטיבל עתיד התיאטרון בצוותא בלבד. במהלך היום מתקיימות כחמש סדנאות בהנחיית אמנים ויוצרים מהשורה הראשונה בארץ, מתחומי אמנויות הבמה והקולנוע, עד כה הנחו את הסדנאות אודי בן משה, רם נהריף, אורית אזולאי משה קפטן, רני סער ושמואל וילוז'ני.

 

פליי ביי דה בוק

פליי ביי דה בוק מיזם שמטרתו לחקור ולקדם  יצירה ישראלית,  היוצר זיקה קרובה ובלתי אמצעית, בין עולם הספרות העברית ובין הבמה, במטרה לייצר מבע אמנותי חדש.

פליי ביי דה בוק, הוא עיבוד של ספרים ישראלים חדשים (השקה אמנותית) לז'אנר בימתי חדש. לכל ספר יותאם המבע האמנותי שמתאים לו. אם זה שירה, קריאה, אילתור טקסט, וידאו ,ועוד. עד כה הפקנו המסגרת הפרויקט את המופע מנגינה כחולה עם תלתלים, הצגת הילדים המבוססת על ספרו של אלדד כהן.

 

מובילי תרבות

תכנית העשרה לאמנים מקצועיים צעירים, בעלי שפה ייחודית מתחומי אמנות שונים: תיאטרון, מ חול, ספרות, קולנוע, אמנות פלסטית מוסיקה ועוד. אנו יוצרים מפגש שמטרתו להעשיר אמנותית יוצרים צעירים ולהציע להם סט כלים לקראת ניהול אמנותי.

להגשת מועמדות כדאי לעקוב אחר הפרסומים באתר ובעיתונות.

 


(פרטי יצירת הקשר נמצאים בתחתית העמוד)

 

לצפיה בסרטון על מרכז סדנאות במה - לחצו

 

 


 

שלח דואר
הראה טלפון
שם איש קשר: נילי ממן
כתובת: רחוב סלמה 46, תל אביב

השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך