17/6/2024
eli1
eli2
eli3
eli4

תאטרון הכרכרה - התיאטרון החברתי בדרך לעולם טוב יותר

       

 

 קצת על תיאטרון הכרכרה –

תיאטרון הכרכרה, תיאטרון חברתי מייסודו של ארז משולם, מחזאי, במאי, משורר ומרצה, פועל ברחבי ישראל משנת 1991 ועוסק בתכנים חברתיים שונים. אנו פועלים לאורך השנים כתיאטרון מקצועי המשלב משחק, שירה ומחול ומגיעים למזמין ההצגה עם התפאורה ומערכת סאונד ותאורה משוכללת כדי להעצים את חוויית הצפייה.

התיאטרון עובד במישור עיקרי אחד: הפקת מחזות מקוריים בנושאים חברתיים כלליים שנחקרו לעומקם, וקיום דיאלוג חווייתי עם הקהל בתום ההצגה.

את זה אנו עושים באמצעות המחזות המקוריים – כולם פרי עטו של ארז משולם. המחזות עוסקים בקשת רחבה של נושאים חברתיים כגון: התייחסות לחריג בחברה,  משמעות הנתינה, סמים, חיזור אלים, הזהות היהודית, נושא השואה, הטרדות מיניות ואונס, אלימות במשפחה, זהירות בדרכים, התמכרות לאלכוהול, אלימות בכלל, התנדבות, קליית עלייה ואהבת הארץ ועוד ועוד.

 

מרה הטיפה - ההתמכרות האם לטיפה המרה מפיל את כל החלומות ומשאיר בית מוזנח בו הדס, ילדה בת 13, מטפלת באמה השתויה, האלימה וההזויה אשר מקבצת נדבות ברמזור וחיה על השקל. מי ינצח? הבקבוק או האהבה?  מה יכול להיות עתידה של ילדה שגרה בבית כזה?

האם אחת מהשתיים יכולה להפוך את התמונה?

 

פרפרים מלקטים צוף מגורדי שחקים -ההצגה  מראה את ההתנסות הראשונה והמיותרת של צעירים הנופלים למעגל הסמים, שפותחת את השער לסיוט ארוך ומיותר.

 

שוטר בקופסא התמכרות של צעירים לאלכוהול וסמים, היסחפות לאלימות, ונדליזם ובחירות מצערות. הצגה מרגשת בת שני שחקנים המביעה את כוחה של משפחה, סבלנות והיכולת לטפל במצבים בחיים.

 

חלום של ירח הצגה העוסקת בהתנדבות ובהתייחסות לשונה בחברה. מפגש מדהים ומרגש בין הודיה, מתנדבת לבין אשר, בוגר לוקה בפיגור שנשאר לבד בהוסטל ערב החג.

המסע המרתק אל נבכי נשמתו של אשר, המרשה בפעם הראשונה בחייו להיכנס ולהכיר מקרוב עולם מלא תוכן ורגישות. 

 

מדריך במים סוערים הצגה מרגשת ונוגע ללב העוסקת בקשיי עלייה ואהבת הארץ. ציון עולה לבד לארץ ונקלט בזרועותיו של רפי, מדריך נמרץ שעוזר לו, מלווה אותו, בבדידותו, קשיי השפה, השוני  התרבותי וזרות במקום חדש.

 

רואה דרכך זהירות בדרכים. ההצגה באישור הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. זוג צעיר יוצא לרכיבה על אופנוע. הם מחליקים ונעה מקבלת מכה במקום הלא נכון ומאבדת את מאור עינייה. שאיפותיו של רוכב האופנוע לנצל את חסכונותיו לרכישת אופנוע גדול וכבד יותר מוחלפות בהבנה שחיי אדם ובריאותו הנפשית יקרה יותר מכל "ספיד של 160 קמ"ש ב 30 שניות". 

 

לאן זהירות בדרכים. הצגה מפתיעה שמספרת סיפור על אב שבמהלך נסיעה בכביש עשה הכל פרט להיות מרוכז בנהיגה. בעקבות תאונה הוא איבד את היקר לו מכל, את בתו יערה.  ישי, האב, בחר בדרך של שכחה כמפלט לתאונה. בתו הבכורה נאווה נלחמת עליו ולא עוזבת אותו עד שהיא מגלה דרך לשקם את מה שנהרס ולבנות שוב תא משפחתי חזק.

 

שמלת גלולות אלימות במשפחה. הצגה המתארת תהליך כניסה של אישה למעגל האלימות במשפחה. יפית ורמי זוג צעיר ומאוהב מתחתנים ויוצאים לירח דבש. לתוך סדקי השגרה מחלחלת אלימות שהולכת ומשתלטת על מערכת היחסים. מהי אלימות רגשית? היכן נמצאים הקווים האדומים? והכי חשוב – איך יוצאים מזה?

 

 

אחותי אלימות במשפחה. הכל היה "בסדר" עד שעוז, בן 16, החליט שדי לאלימות של אבא כלפי אמא.  האם ילדים הם רק עדים לאלימות או שהם יכולים לעשות משהו בקשר לזה?

 

מטרידה המחשבה הטרדה מינית. חדר החקירות במשטרה. עירית יושבת מול הבוס שלה, גיא, מנהל מצליח בחברת הי-טק גדולה ומתעמתת איתו כנאשם. בחדר צפות ועולות שאלות העוסקות בקו התפר העדין במפגש בין גברים לנשים. בין מחמאות להטרדה ובין קרבה וחמימות אנושית לבין נגיעות מטרידות. 

 

ליל העטלף הטרדה מינית ואונס. טראומה של משפחה בעקבות אונס הבת. הבת עוברת אונס וכל המשפחה והחברים עוברים "אונס". מונודרמה רבת עצמה המשקפת סיפור אנושי מדהים המשולב בתוך תיאטרון מחול המתייחס לנאנסת כאדם בעל יכולת התמודדות ורצון להתגבר ולהמשיך הלאה ולא כאל קורבן חסר אונים.

 

המילה החסרה הטרדה מינית בביה"ס. למרות הפצרות מנהלת ביה"ס טליה, מורה בתיכון, לא יכולה לשתוק יותר. היא מחליטה להגיש תלונה נגד תלמיד שלה שהערותיו הסקסיסטיות ונגיעותיו ה"מקריות" עברו את כל גבולות הטעם הטוב. היא מחליטה לשים קץ לשתיקה. הקונפליקט בינה לבין מנהלת ביה"ס אשר פוחדת להכתים את שם ביה"ס הולך ומתעצם.

 
אחותי אלימות במשפחה. הכל היה "בסדר" עד שעוז, בן 16, החליט שדי לאלימות של אבא כלפי אמא.  האם ילדים הם רק עדים לאלימות או שהם יכולים לעשות משהו בקשר לזה?

 

 ארובות בשמים השואה והזהות היהודית. הצגה העוסקת בזהות היהודית בקרב צעירים בשואה. קבוצת צעירים במחנה ההשמדה באושוויץ והתמודדותה עם המראות שמסביב, הפחד, הרעב והקור מובילים אותם לעימות עם הקאפואים אשר גם להם התייחסות לזהות היהודית ושלמותם האישית.

 

צלילים אחרים השואה. בוריס בורח בתקופת מלחמת העולם השניה ומצטרף לפרטיזנים. הדבר היחיד שהוא מצליח ל"הציל" הוא האקודיון שלו. מצטרף אליו בעל כורחו אלכס, לוקה בפיגור בוגר. כל ניסיונותיו של בוריס לגרש את אלכס יחד עם מלחמת ההישרדות של השניים, המחסור במים ואוכל עם החיבור המוזר מוליד מנגינה מדהימה ומשותפת לשני הניצולים שצולחים יחד תקופה קשה ומיוחדת.

 

מיתרים סדוקים שיקום נפגעי נפש

מחזה מרגש על גילוי עצמי אדיר בעקבות פיגוע טרור על רקע הסכמי השלום המסתמנים בפתח. יום לפני חתונתם, שלומי וענבל יוצאים למסע משותף לגילוי אהבתם מחדש בעקבות פציעה בפיגוע.

 

אבא של געגוע גיוס לצבא

שיר מתכוננת לגיוס לצבא. חלומה הגדול להתגייס לקרקל – יחידה קרבית לבנות, נתקל בהתנגדות קשה מצד אמה. המשפחה אשר שכלה אב במלחמת שלום הגליל ולכן האם לא מוכנה לחתום על טופס ההתנדבות. ההצגה מדגישה את ערכי אהבת הארץ, התרומה למקום בו גדלת וערכי מדינה החיה על חרבה.

הראה טלפון
שם איש קשר: תיאטרון הכרכרה
כתובת האתר: http://www.hakirkara.co.il/
כתובת: תיאטרון הכירכרה - רח' הזמיר 5/31 יבנה,
הטבה לקוראי קו לחינוך

הטבה לקוראי קו לחינוך

לפרטים צור קשר!
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך