23/5/2022
בנק יהב
טבע מעודכן
מופ"ת
סמינר הקיבוצים 12

הסטודיו לאומנויות הבמה - חולוןחיידק במה

קבוצת תיאטרון חובבים למבוגרים בסטודיו


לפני שנתיים הוקמה קבוצת תיאטרון חובבים. הקבוצה, "חיידק במה" הציגה לא מכבר את הצגתה הראשונה "מלאכת החיים ואחרים" מאת חנוך לוין בהצלחה רבה, והיא הופיעה גם בפסטיבל קבוצות חובבים בספטמבר 2008 בצוותא בת"א.
השנה מעלה הקבוצה את "החולה המדומה" של מולייר בהנחיית הבמאי יבגני קושניר.

לאור ההצלחה – אנו ממשיכים ומגייסים שחקנים חובבים לקבוצה.

הקבוצה תעבוד לאורך זמן עם במאי ויוצר מקצועי, כך שתוכל ליצור הצגות בעלות אופי וזהות אמנותית.

בסוף כל שנה תעלה הקבוצה הצגה על בימת תיאטרון חולון, תוך כוונה להמשיך ולהופיע במסגרות שונות בארץ (פסטיבל תיאטרון חובבים ארצי, מתנ"סים וכו').

הקבוצה פועלת בימי שישי, בין השעות 10:15-13:30
(בחדשים מאי-יוני, לקראת צאת ההצגה, החזרות יתקיימו מספר פעמים בשבוע)


תנאי קבלה:
גיל 18 ומעלה
מי שבליבו ניצוץ ורצון לשחק
פגישה עם במאי הקבוצה


הסדנא

לאור הצלחת הסדנאות הקודמות ההרשמה לסדנא 09/10 בעיצומה

  • הסדנאות מתקיימות פעם בשבוע, ארבע שעות אקדמאיות למפגש, במשך 6 חודשים - סה"כ  96  שעות לימוד. הסדנאות מתקיימות בחללי הסטודיו שבתיאטרון חולון ומועברות על ידי מיטב אנשי ומורי התיאטרון בארץ (כגון: אסתי זקהיים, רמה מסינגר, ירדן בר כוכבא, טל עומר).
  • במסגרת הסדנאות יילמדו הקורסים הבאים:  יסודות המשחק, דרמה, קומדיה, אימפרוביזציה, משחק מול מצלמה, תנועה, פיתוח קול, משחקי תיאטרון והכנה לאודישנים לבתי"ס למשחק
  • בנוסף למפגשים השוטפים, יתקיימו סדנאות אומן בניצוח:  רמה מסינגר (הגשת שיר ), מיקה דני קמינסקי (פיתוח קול ) ואחרים וכמו כן, ימי העשרה בנושאים: מסיכות, אימפרוויזציה ומשחקי תיאטרון ועוד.
  • צפייה במיטב ההצגות המתארחות באולמות תיאטרון חולון במחירי הנחה.
  • הסטודיו מוכר ונתמך ע"י משרד החינוך והתרבות ועיריית חולון.


תנאי קבלה:
גיל 18 ומעלה
מי שבליבו ניצוץ ורצון לשחק
ראיון אישי עם מנהל הסטודיו

 

סדנת "אקטינג"'

"אל תהיה רכרוכי יתר על המידה; אלא הנח לשיקול דעתך להנחות אותך. התאם את הפעולה למילה, ואת המילה לפעולה; והישמר מכל משמר, לא לחטוא לטבע ולא להגדיש את הסאה, כי כל הפרזה כזו סותרת את ייעודו של המשחק, שהרי גם בראשיתו וגם בימינו, תכליתו הייתה ועודנה להחזיק מראה, כביכול, אל מול פני הטבע... ולהאיר את פני הדור כהווייתם, כצורתם וכחותמם."
ויליאם שייקספיר


סדנת 'אקטינג'  מציעה לך לחזור אל מקורות "השיטה" ואל המקור שלך.
זו הזדמנות יוצאת דופן עבור שחקנים צעירים וותיקים להתחבר מחדש אל עולמם הפנימי ואל הביטוי האישי שלהם, ולהביא את עצמם באמצעות המשחק, תוך הטבעת חותמם האישי – בעין המצלמה.


יצחק חלוצי – יוצר הסדנה
בוגר שיטת סטניסלבסקי ב'הבימה', בוגר מכון וינגייט, מורה מוסמך ומרצה לקולנוע. החל את דרכו כשחקן תיאטרון והמשיך כשחקן, במאי וכותב במסגרות מגוונות, מיצירת תיאטרון רחוב חברתי-פוליטי, דרך בימוי סרטים עלילתיים ועד יצירת סדרות בלתי נשכחות ועטורות פרסים (בחדר של חני, רחוב סומסום) בטלוויזיה החינוכית, ממנה פרש כבימאי בכיר בשנת 2004.
ב- 12 השנים האחרונות התמקד ביצירת קולנוע דוקומנטרי.
בין עבודותיו הבולטות: הסרט העלילתי 'צמות' – שהוקרן בפסטיבלים בינלאומיים וזכה בפרס מחקר והיצירה של מרכז עולי בבל;  'אחד מל"ו" על הרב אריה לוין; 'זורם כנהר גדול' - הזוכה בפרס הראשון בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה 2005 בקטגוריה הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר. בטלוויזיה ביים, בין השאר, את הסדרה 'ג'ינג'י' שזכתה בשני פרסים בינלאומיים, הסדרה 'קריאת כיוון', ופרקים בסדרה 'רח' סומסום'.

סדנת 'אקטינג' מיועדת לבעלי ניסיון בתיאטרון, קולנוע וטלוויזיה. הסדנה תהיה מקום למחפשים דרך למשחק אישי השואב את כוחו מתוך עולמו הפנימי של השחקן.
הסדנא פתוחה גם לבימאים צעירים המבקשים למצוא את הדרך לדיאלוג מזין ומאפשר עם שחקניהם.
הדגש בסדנה יושם על פיתוח והרחבת היכולת האישית  בעיצובן ואפיונן של דמויות בהן יטביע השחקן את חותמו האישי והייחודי.
בסדנה יינתן מקום מיוחד להכנת השחקן לאודישנים במסגרת של עבודה אישית כדי להביא לרמת מוכנות גבוהה ואיכותית.
מקום מרכזי בסדנה תתפוס מצלמה פעילה המלווה את כל התהליך. מאחרי המצלמה יעמוד צלם ועורך מנוסה שיתעד ויערוך את קטעי המשחק וייתן לוק קולנועי ואיכותי לכל קטע. לתיעוד שלוש מטרות: לצפייה בשיעור לצורך ניתוח לימודי; עותק עבור התלמיד לשיעורי בית; עותק לאודישן לתיק האישי של התלמיד.

מסגרת הלימוד בסדנה היא שישה חודשים, במפגשים של פעם בשבוע – 4 שעות לכל מפגש.

המועמדים יתקבלו אחרי ראיון אישי.
לפרטים ולתיאום: הסטודיו לאומנויות הבמה- תיאטרון חולון 03-5050990
                      יצחק חלוצי- 054-4614567מהעלילתי לדוקמנטרי ובחזרה
ראיון עם יצחק חלוצי/ יוצר סדנת 'אקטינג'

יצחק חלוצי, במאי ושחקן בעל ניסיון של 27 שנים בתחומי הקולנוע והטלוויזיה, מציע את כישוריו ואת תובנותיו מתחום העשייה הדרמתית והדוקומנטרית, לטובת שחקני תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה המבקשים לחזור למקורה של העשייה הדרמתית.

- על איזה צורך עונה הסדנה?
חלוצי: כשאנו צופים בהצגה או בסרט איננו רוצים לראות  "אנשים משחקים" אלא אנשים שחיים בתוך הסצנה. העשייה הקולנועית וההתבוננות ארוכת השנים, אפשרו לי לזהות את המצוקה של שחקני דור הביניים והדור החדש  הנראים לעיתים כתוצריו של "שטנץ". רבים מהם מביאים ליטוש, רהיטות והבנה עמוקה של המדיום אך ללא נגיעה וחותם אישי, וביטוי לאמת הייחודית שלהם. לעתים קרובות הם משדרים כי לא "באמת נגעו בדמות"; לתחושתי, הכוכבים שמייצרת התעשייה, המציפים את המסכים, יצרו נוסחה המטילה חשש על השחקן להיות שונה, ומשתקת את ה "אישי, הייחודי" שהצליחו לפתח בבתי הספר למשחק.

- מדוע כה קשה "לגעת בדמות"?
חלוצי: אני משער כי העשייה הדוקומנטרית חידדה את ההתבוננות שלי בקולנוע ובז'אנרים שלו. בכל ז'אנר אין תחליף לחתירה הבלתי נלאית לגלות את האמת. כבמאי אתה רק מעניק את הפלטפורמה לשחקן, מאפשר לו להשיל מעליו את –החסמים (?) והחרדות ולהאיר את המקומות האפלים בתוכו. בסרט התיעודי הגיבור עומד חשוף מול המצלמה, ללא איפור, תלבושות ותפאורה, במסע אל עצמו פנימה. גם השחקן בסרט העלילתי עושה את אותו מסע. בסופו של דבר גם הוא עומד חשוף וחייב להגיע  לנקודת מפגש עם הדמות אותה הוא משחק. תפקיד הבמאי הוא להוביל את השחקן, להאיר לו את הדרך אל המקום הזה.

- תאר את הדיאלוג של שיטתך עם "השיטה"
חלוצי: "השיטה", שמזוהה עם סטניסלבסקי פותחה באמריקה על ידי לי שטרסברג. הוא ניסח אותה והתאימה לאורח החיים ולתרבות המערבית. שטרסברג העמיד את המשחק והשחקן במרכז, חשף את הקשר שבין המשחק לעולמו האישי של השחקן, וגרם למהפך בשיטת המשחק בתיאטרון ובקולנוע האמריקאיים. כתלמיד השיטה של סטניסלבסקי בסטודיו שליד הבימה, כשחקן, כבמאי וכמורה, מצאתי שכבר התיאטרון השייקספירי עסק בשחקן ובאמת הפנימית שלו. זה בא לידי ביטוי, לדוגמא, בהנחיות לשחקנים במחזה 'המלט'. למעשה בכל בתי הספר למשחק מלמדים וריאציות של השיטה. החידוש בסדנת 'אקטינג' הוא הצעת אלטרנטיבה לשחקן. באמצעות עבודה ממוקדת בסדנה, חיבור אל סביבתו הטבעית, תרבותו ושורשיו, ימצא השחקן את הדרך למקורות העוצמה הייחודיים והעמוקים שלו, וייצור דמויות הנושאות את חותמו האישי.

שלח דואר
הראה טלפון
שם איש קשר: הסטודיו לאומנויות הבמה

דרונט בניית אתרים
השתלמויות מורים | לימודי חינוך | תוכניות העשרה | הפרעות קשב וריכוז | עיצוב סביבה לימודית | ספרי לימוד | עזרי לימוד | מחשבים בחינוך | ציוד עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה | טיפול בעזרת בעלי חיים | למידה מתוקשבת | אומנויות הבמה | הצגות לילדים | רפואה משלימה | אימון אישי לילדים | יעוץ כלכלי | טיפול בהפרעת קשב | ספרי לימוד משומשים | אבטחת טיולים | תואר ראשון בחינוך | חינוך